CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Iksde550
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2018, o 13:23
CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Post autor: Iksde550 » 17 cze 2018, o 23:17

Witam. Pytanie dotyczące cmr'ki, kiedy ją wypełniać ? przed przyjechaniem na załadunek ? czy na załadunku jest na to czas ?

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Post autor: 0liwski2nd » 18 cze 2018, o 00:52

Iksde550 pisze:Witam. Pytanie dotyczące cmr'ki, kiedy ją wypełniać ? przed przyjechaniem na załadunek ? czy na załadunku jest na to czas ?
Najpóźniej 3 dni po rozładunku... :lol:

A serio to różnie z tym jest. często dostaniesz już gotowe CMR tylko podbić i podpisać, innym razem w Niemczech w ogóle nie podbiją Ci CMR tylko sam musisz sobie to wypełnić... tylko, zę takie rzeczy to powinieneś ze swoim jaśnie królewiczem ustalić.... :lol:

Awatar użytkownika
Iksde550
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2018, o 13:23

Re: CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Post autor: Iksde550 » 18 cze 2018, o 10:05

Ale jak nie mam wypisanej cmrki to kiedy ja mam ją wypełnić ? od razu po załadunku ?

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Post autor: 0liwski2nd » 18 cze 2018, o 12:07

Iksde550 pisze:Ale jak nie mam wypisanej cmrki to kiedy ja mam ją wypełnić ? od razu po załadunku ?
Niczym się nie przejmuj ani nie stresuj... Sam poznasz jak to wyglada w określonej sytuacji.
Czasem zażądają od Ciebie wypełnienia dokumentów CMR i możesz nawet czekać i kilka godzin na załadunek.
Innym razem Cie załadują i dadzą CI do podpisania jakieś świstki które nawet ieferschein'a ani Bon De Livrasion nie przypominają i sam wypełniasz swoje CMR... których nawet Ci nikt nie będzie chciał na załadunku podstęplować...

Więc spokojnie.... bez dokumentów nie wyjedziesz...... choć teoretycznie mógłbyś nie raz :lol:

Najważniejsze abyś miał podbite CMR na ROZŁADUNKU... to są potwierdzenia dostarczenia ładunku.

Awatar użytkownika
polskachiny3godziny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:6 kwie 2018, o 17:11
Samochód:Scania3,5t
Firma:Trans
Uprawnienia:A+A

Re: CMR KIEDY JA WYPELNIAC ?

Post autor: polskachiny3godziny » 21 cze 2018, o 12:04

Widać że nowyś na ełropa.
Postaram się pomóc.

Pierwsza i główna zasada: NIE SŁUCHAJ INNYCH kierowców, forumowiczów (bo to też kierowcy, a kierowcy chorują na "kłamczuchowlikus przewlekłus" tzn. bajki lubią opowiadać i sami wierzą że to prawda).

CMR - czekasz aż ci dadzą, jeśli nie dadzą sam piszesz
CMR musi być w transporcie KRAJ-KRAJ (czyli jak robisz PL-PL to nie musisz mieć CMR, jak robisz DE-DE możesz mieć niemieckie liferstein (nie pamietam jak sie to pisze).

CMR MUST BE W TRANSPORCIE KRAJ-KRAJ bo jak nie bedziesz miał i polizei cie jebnie to ci spedytor ani wielmożny szefuncio nie odda :(

Często (mnie w 50-70% przypadków) dają cmrki ichsze, ja tylko podpisuje, sprawdzam, i jadem.

:-)
Nie słuchaj kierowców!!!!!!!!!!!! Wolałbym do babci zadzwonić 75 letniej spytać jak się do hiszpanii jedzie (chociaz babulka nie wie jak sie do jedzie poza miasto) niż do innego drajvera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”