Teraz jest 19 sie 2018, o 07:50

TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
  • Autor
  • Wiadomość

Szymek90

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)
  • Samochód: Iveco Daily
  • Uprawnienia: B

TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post10 maja 2018, o 21:06

Witam! Po przerwie wracam na busika i tym razem zdecydowałem się na zakup zestawu tablet + igo zamiast nawigacji. Pytanie brzmi: jak montujecie tablet, by nie zajmował dużo miejsca na szybie? Mój tablet ma 7 cali i obawiam się, że trochę będzie to utrudniało widoczność. Jakie są Wasze doświadczenia? Gdzie i jak oprócz szyby proponujecie zamontować? Czekam na podpowiedzi i wiadomo, jak ktoś sprzeda fajny patent to wiszę piwo na trasie :mrgreen:

Stuczekjan

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post12 maja 2018, o 07:46

Ja mam taki uchwyt.On ma mozliwosc montazu i na szybe i na kratke nawiewu.Jestem zadowolony.Mam na szybie zamontowany.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7166991714

piotr152

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 7 razy
    Otrzymał podziękowań: 15 razy
  • Samochód: renault
  • Uprawnienia: b

Post12 maja 2018, o 12:12

powyzej 5 cali montaż na szybie w niektórych krajach np.słowacja.szwecja to jest mandat z mojego doświadczenia tablet do nawigacji to złe rozwiązanie.pozdrawiam

detectivus

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 44 razy
  • Samochód: Iveco Daily Hi-Matic
  • Uprawnienia: B+E, C

Post12 maja 2018, o 14:37

Ja mam na szybie centralnie na górze na środku - w miejscu lusterka wstecznego - zamontowany tablet 7 cali na uchwycie wkręcanym w tablet od góry na gwincie. Służy mi do nawigacji (Igo), jako wideorejestrator (kamera FHD z programem Daily Roads Voyager) działający w tle oraz gdy wrzucę wsteczny lub nacisne guzik wyświetla obraz z kamery wstecznej.
Poza tym na kratce nawiewu między kierownica a radiem mam na uchwycie tablet 8 cali z drugą nawigacją (Sygic Truck) i jako centrum rozrywki na krótkich postojach np na poczekaniu na załadunek połączone z radiem przez BT.
W lewym dolnym rogu szyby - przy uchwycie do wsiadania - mam na zwykłym uchwycie telefon 5,5 cala tak zapięty aby jak najmniej zasłaniał widok - do czego służy nie muszę chyba dodawać... :-)
Wszystko to w kabinie Iveco Daily.
Pozdrawiam
Krzysztof

Stuczekjan

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post12 maja 2018, o 16:18

A jak polaczyles tablet z kamera i w jaki sposob ona sie wlacza po wbiciu wstecznego?

detectivus

Użytkownik

Użytkownik

Post12 maja 2018, o 17:23

Do wideorejestratora korzystam z kamery wbudowanej w tablet, a obraz z kamery wstecznej jest uruchamiany gdy pojawi się sygnał na wejściu AV. Zasilanie do kamery podłączone jest dwutorowo - jeden plus jest z przycisku (mam podgląd co się dzieje z tyłu kiedy chcę) - drugi plus jest z czujnika biegu wstecznego ze skrzynki bezpieczników.

paul0

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post13 maja 2018, o 00:27

Czy plus z przycisku nie wlacza swiatla cofania? Jesli tak to wystarczy dac diode na przewodzie od styku (czujnika) cofania, tak zeby przewodzila od czujnika do kamerki. Wtedy po uzyciu przycisku prad z kamerki nie bedzie mial mozliwosci wrocic do swiatla cofania.
Mozna tez to zrobic na przekazniku z stykiem przelacznym - sterowanie z przycisku na cewke przekaznika, styk normalnie zwarty podlaczony od swiatla cofania do kamerki, a styk normalnie otwarty od plusa do kamerki. Gdy cewka przekaznika nie jest zasilana to kamerka jest polaczona z plusem od swiatla cofania. Gdy cewka przekaznika jest zasialna to kamerka jest zasialna z plusa, ale nie jest przez jej obwod zasialna lampa cofania.
Warto to sprawdzic, bo jesli policja zauwazy swiecace sie swiatlo cofania przy jezdzie do przodu to moze zatrzymac dowod rejestracyjny.

detectivus

Użytkownik

Użytkownik

Post13 maja 2018, o 11:05

Kolego Paul0, na przekaźnikach mam światła dachowe i dodatkowe oświetlenie z tyłu.
Ale na kamerce jest tak niski prąd, że zrobiłem to na zwykłym przełączniku dwupozycyjnym trzynóżkowym.
Ale prawdą jest co mówisz i może komuś się też ta wiedza przyda :-)

Powrót do Pytania i odpowiedzi