Bus 3,5 tony kilka pytań

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
seaman1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:20 mar 2018, o 13:44
Bus 3,5 tony kilka pytań

Post autor: seaman1982 » 20 mar 2018, o 14:38

Witam Szanownych Forumowiczów,

Mam takie pytanko odnośnie jazdy busami. Nadarzyła mi się okazja pojeździć nieco busem do 3,5 tony u mojego dobrego znajomego, i w związku z tym mam kilka pytań.

Kolega prowadzi własną działalność, coś tam sobie składa i potrzebuje to zawieść do klienta. Z reguły sam to zawozi, ale że ma coraz mniej czasu to pytał mnie czy bym mu nie pomógł. Jazda wyglądała by tak że czasem gdzieś bym podjechał po swojej pracy na tygodniu, a czasami jakby to było gdzieś dalej to była by to sobota.

I teraz mam kilka pytań. Jak to rozliczyć. Czy 30 groszy od kilometra to była by dobra stawka? Wiem że firmy od tego odchodzą i płacą dniówki, ale tutaj wydaje mi się że ta opcja była by chyba najbardziej uczciwa, czyli ile pojadę tyle zapłaci. Trasy różne bo może być to 100 km, a może być i 1000. Wiem że na korkach czy na rozładunku nieco czasu stracę, ale może do tego np. doliczyć 15 złoty za godzinę stania u klienta?

Drugie pytanie to takie że jest też opcja żeby czasem podpiąć do busa przyczepkę. Jak by to wyglądało jak ja bym takim zestawem jechał, a jak w momencie jak on by pojechał (czyli jego bus, przyczepka, faktury na sprzedaż towaru). Czy w obu przypadkach potrzeba tacho i licencje, czy w jego przypadku jakby kierował to było by to na potrzeby własne a w moim już nie?

Trzecie pytanie to czy na przewóz towarów za granicę np. do Czech muszę mieć jakieś kwity czy też nie? Czy wystarczy że coś tam załaduję (oczywiście zgodnie z przepisami masa całkowita, zapięcie ładunku , winieta) i mogę spokojnie jechać?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi w tym temacie

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”