Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: orys » 8 sty 2016, o 12:47

aRtiDG pisze:a jak wygląda z ilością dni pracy moge 7 dni po 13 h ??? czy musze miec dzien wolny lub 2 dni wolne pracy ???
Musisz mieć wolny dzień lub dwa na tydzień. To wszystki jest jasno napisane w regulacjach, naprawdę. http://csk.szczecin.pl/czas-pracy-kierowcow-w-pl-i-ue/
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:31 sie 2015, o 11:21
Samochód:Renault Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B,CE

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Patryk » 10 sty 2016, o 00:52

Nie możesz jeździć 7 dni bo w okresie tych siedmiu dni musisz zrobić odpoczynek tygodniowy 45 H lub skrócony 24 H.

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: astri » 12 sty 2016, o 22:01

Na blaszaka po Niemczech też na to patrzą? bo kurniki i paletowe 8, 9, 10 EP a jak z blaszakami, częste są kontrole w Niemczech?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Wolf » 12 sty 2016, o 22:05

astri pisze:Na blaszaka po Niemczech też na to patrzą? bo kurniki i paletowe 8, 9, 10 EP a jak z blaszakami, częste są kontrole w Niemczech?
Niemiec wie doskonale które auta są powyżej 2,8T DMC, a kontrole są różnie, zazwyczaj szukają aut przeładowanych, dopiero później ewentualnie szukają dziury w całym, myślę że obrywając za kontrolbaucha ma się mega niefart, jest to znikomy na ten moment powód kontroli

Awatar użytkownika
Remu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 gru 2015, o 19:52
Uprawnienia:B

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Remu » 12 sty 2016, o 23:42

Czy jeżeli będę pisał tylko kontrollbucha na terenie Niemiec, a przebywając w innych krajach nie będę go wypełniał, to będę miał problemy podczas kontroli? Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Wolf » 13 sty 2016, o 10:15

Bo nie ma, wg Niemca powinieneś pisać zawsze od momentu odpalenia silnika na bazie, ja i moi ludzie piszemy tylko u okupanta, jak na razie jest ok, niby sprawdzali i bez kar.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: orys » 14 sty 2016, o 17:14

Ja też zawsze pisałem tylko w Niemczech. Raz jak mnie zatrzymali to twierdzili, że mam mieć ze sobą zapiski też sprzed wjazdu do Niemiec. Ja im na to, że nie musze, bo wcześniej byłem w Belgii a tam nie ma takiego obowiązku. Oni na to, że w Niemczech jest. Ja im na to, że ostatnio niemieckie prawo w Belgii to obowiązywało w 1944. Bardzo się zaczerwienili na twarzy, ale zdzierżyli i zmienili taktykę, mowiąc że jak jadę do jakiegoś kraju i wiem, że w tym kraju jest jakieś prawo, to że mam go przestrzegać z wyprzedzeniem. Zapytałem, czy to znaczy, że skoro jadę teraz do Wielkiej Brytanii, to mam zacząć jeździć po lewej stronie. Tym razem już pękli i kazali spierdalać :) Mandatu nie dostałem (ale i mojej karteczki z zapisem czasu jazdy mi nie oddali, nie upominałem się...)
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemeek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:23 lut 2016, o 16:15
Samochód:Boxer 10 ep
Uprawnienia:B

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Przemeek » 23 lut 2016, o 17:04

Panowie, mnie cały czas nurtuje pytanie, kto ma mi wypisać kartę urlopową skoro jestem na samozatrudnieniu?

Oraz czy ten wzór naszych tacho jest aktualnym?

Obrazek

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: Wolf » 23 lut 2016, o 22:29

Przemeek pisze:Panowie, mnie cały czas nurtuje pytanie, kto ma mi wypisać kartę urlopową skoro jestem na samozatrudnieniu?

Oraz czy ten wzór naszych tacho jest aktualnym?

Obrazek
Sam sobie wypisz, ja tak robię i jakoś nie ma problemów, jedynie podbijam pieczątka w innym rozmiarze niż mam w aucie

Awatar użytkownika
MlodyElk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 mar 2016, o 08:24
Samochód:Renault
Uprawnienia:B

Re: Czas pracy w UE - KONTROLLBUCH

Post autor: MlodyElk » 25 mar 2016, o 09:13

Koledzy ale to wy seryjnie robicie te 9 czy tam 11 godzin pauzy dziennie???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”