Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
Awatar użytkownika
ArasBusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 kwie 2018, o 04:43
Samochód:Fiat ducato
Firma:3,5t
Uprawnienia:B
Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: ArasBusiarz » 17 kwie 2018, o 06:19

Siedze w busie i mysle... co by tu sie do mojego Domu na kółkach przydalo, zeby był Elegancki az kopary opadną i Wygodny ze zawsze bedziecie chcieli do niego wsiasc? Znalazlem firme w ktorej szef po moim zatrudnieniu wzial w leasing Fiata Ducato i stara sie "je" wyposazyc pode mnie we wszystko co potrzebuje. Hahah pewnie dlatego pod kierowce, zeby bylo tak mu w busie dobrze, by moze chcial zostac dluzej w trasie, bo jak wygodnie to kto by chcial wracac... ale kasa tez musi sie zgadzac i checi do pracy nawet gdyby mialo to przeciągnąć moj czas o tydzien. Naleze do tych ludzi co checi raczej maja zawsze, a najwieksze wtedy, jak juz sobie cos wbije do glowy. Takze tym razem przyszly checi by razem z Kolega Busiarzem pozmieniac wziete dla nas 3,5 tonowki. Wiec szukalem na internecie ciekawych pomysłów by poprawic komfort i wyglad Busa, ale niestety stracilem ponad 2 godziny, bo nic nie znalazlem ciekawego, przeciez taki temat moze przydac sie kazdemu. No ale nie poddaje sie i dalej lece z tematem.
Kolega w swoim juz zrobil pare rzeczy przydatnych i bajerow dodajacych estetyki o ktorych napisze pod koniec, ma sporo jeszcze wolnej przestrzeni na aucie i moznaby dodac jeszcze kilka ciekawych rzeczy, ktore poprawia wyglad i prezentacje 3,5- tonowki. Macie jakies fajne pomysly? Rozmyslaliscie nad czyms, co mogloby byc spoko? Co by moglo poprawic jeszcze wygląd i estetyke? Ledy sa fajne i ladnie je zamontowal, doczepil szyny na firany, zamontowal CBradio. W co waszym zdaniem mozna jeszcze wyposazyc busa, polepszając jego wyglad i wygode kierowcy?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: Dychu » 17 kwie 2018, o 10:18

Siemka kolego,
CB to akurat dla mnie nie jest gadżet a podstawowe wyposażenie z którego często korzystam, firany w kabince również, jakoś nie widzę bez nich życia w budzie :-). Co do ledów, to mam nadzieję mówiłeś i kabinie nie zewnętrznych bo też je lubię i prawie zawsze montuje. Kolejną rzeczą bez której nie wyjadę jest lodówka z zamrażarką i tu powiem Ci, korzystając z kilku wcześniejszych wynalazków, skończyłem na jednej słusznej a więc na lodówce kompresorowej 40 litrów i bez tego raczej też nie wyjadę :-). Kolejny temat, dwie dobre nawigacje na wszelki wypadek i do konsultacji jak się któraś zamota :-). Ja uźywam Garmina Dezl oraz Tomtom Go Profesional 6530 i nie chce innych nawet testować :-). Oczywiście zawsze na drzwiach mam wersje papierową atlasu EU i u mnie to ADAC. Zawsze mam również lapka ale tu długo kombinowałem ażeby znaleźć takiego który do tej naszej pracy będzie idealny czyli mały, lekki o dobrych parametrach, bateryjka chociaż 6 godzin i dobry ekran, parametry. Nie uwierzysz, znam się na tym dobrze bo od 20 lat korzystam z takiego sprzętu ale tu nie było to takie łatwe. Po 3 miesiącach poszukiwań, dobrałem wreszcie idealne rozwiązanie i teraz jestem happy. Fajnie jest dobrać pokrowiec do fotelu kierowcy jeśli innych nie wyrzucasz z budy tak jak ja, to i pokrowce dla kanapy czy drugiego fotela. Zasadniczą kwestią jest zabudowa, kurnik czy spanie z tyłu bo tu mamy znacznie więcej opcji. Ja akurat od dawna zasuwam tylko spaniem z tyłu i zawsze mam podpięty TV i antenke dvbt a ostatnio zakupiłem nawet zestaw satelitarny tak jak to widzisz na parkingach, duże autka mają a więc na przyssawkach antenka do szyby i tuner w autku podpięty do tv. Jest również podpięty duży pendrive a filmami, koncertami do tv więc jak nie telewizja to mam inne atrakcje szczególnie jak przyjdzie mi gdzieś weekend stać :-). Pościel dobieram do całego wystroju autka ażeby współgrało tak samo jak i całe oświetlenie wewnętrzne ledowe. Halogeny dalekosiężne i tu temat który załapiesz jak zaczniesz szaleć po landach we Francji czy Skandynawii nocami. Długo ich nie doceniałem i jak wreszcie firma podeszła do mnie tak jak do Ciebie czyli...co jeszcze panu dokupić :-), to wybrałem drugi akumulator i halogeny dalekosiężne na rurce i na górze. Powiem Ci, zupełnie zmieniło to moje nocne jazdy i teraz już wiem, że nie da się bez nich -). W cieplejszej porze roku, biorę ze sobą na pakę stolik i fotelik turystyczny bo to też robi robotę. Jak gdzieś w fajnym miejscu się rozkładasz to aż przyjemnie coś ugotować, zrobić i jak cywilizowany człowiek zjeść przy stole obiedek :-). N wyposażeniu mam i przystawkę do kuchenki grilową i też robi robotę jak chcesz na szybko coś w tym stylu zrobić, kosztuje grosze wraz z kuchenką ceramiczną a fajna sprawa. Jest pewnie jeszcze wiele takich kwestii ale poczekajmy na innych, mi akurat te ważne przyszły do głowy i napisałem Ci o nich :-). To moje podstawy i moja wygoda ale każdy ma inne priorytety no tak jak pisałem, w kurniku mamy znacznie mniej opcji.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ArasBusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 kwie 2018, o 04:43
Samochód:Fiat ducato
Firma:3,5t
Uprawnienia:B

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: ArasBusiarz » 28 kwie 2018, o 09:47

Troche czasu juz minelo od dodania posta, sporo spraw na glowie, moze jeszcze kiedys o nich wspomne, ale do tematu przejde ze jeszcze przydatna rzecz na busie to pistolet do przedmuchiwania z przedluzka. A tak btw to kurnik na spnie... do niego co mozna? Ktos z kurnikowych ma nowe pomysly?

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: BoberKSG » 28 kwie 2018, o 11:56

Mój kurnik akurat jest "wyposażony" w mnóstwo zdjęć mojej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieciaków :)
Dodatkowo mam podpięty mały telewizorek, z którego jednak sporadycznie korzystam. To w sumie tyle co do kurnika, bo raczej cudów tam się nie da zrobić ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: jarekvolvo » 28 kwie 2018, o 17:55

Co do kurnika, to czarny spray i obie szyby "na sztywno". Rano słonko nie budzi, a w momencie, kiedy chcesz ściągnąć galoty okazuje się, że stoisz obok dużego camiona, którego kierowca przewał jedzenie kolacji i przygląda Ci się z niesmakiem.. ;)

Awatar użytkownika
Busiar
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 kwie 2018, o 14:22
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: Busiar » 28 kwie 2018, o 23:30

Gorzej jakby przyglądał się ze smakiem :v

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: piotr152 » 29 kwie 2018, o 08:11

bo kurnik to jest dziadostwo i powinno sie od tego odchodzić w obecnej sytuacji gdy sa dostepne kabiny sypialne typu back sleper dziwie sięże jeszcze są chętni do pracy na "kurnikach"

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: Dychu » 29 kwie 2018, o 08:41

piotr152 pisze:bo kurnik to jest dziadostwo i powinno sie od tego odchodzić w obecnej sytuacji gdy sa dostepne kabiny sypialne typu back sleper dziwie sięże jeszcze są chętni do pracy na "kurnikach"
Tak samo uważam ale wiesz jak to jest w praktyce...kolega kupuje pierwszego busa i pyta spedycji : Jakie auto mam kupić ażeby zarabiać z wami....no i dostaje odpowiedź : duże, 10-12 EP bo za takie płacimy więcej no i mamy kurniki po trasie :-). Powinni zakazać kurników i mielibyśmy temat zamknięty i komfort pracy bo to jednak jak wiemy, inna liga i tu nie ma co dyskutować, że kurnik ma swoje plusy, ma ale ma całą listę minusów.

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: piotr152 » 29 kwie 2018, o 14:36

nie no jest po prostu kiepski do życia dla kierowcy i tyle niema się w ogóle nad czym zastanawiać ani o czym ddyskutowac ,powiem ci że kupują je przewożnicy bo kurnik wychodzi lżej o jakieś 70 kg (podobno) no jest tańszy w zakupie ,aż tak żeby zakazywać to może nie bo jak sobie jeżdzi np.od poniediałku do piątku gdzie spi te 4 noce ,gdzie nie potrzebuje różnych rzeczy i ubrań itp.na parę tygodni to jeszcze ok ,ale spakuj się do kurnika na dłużej nie da rady niema miejsca

Awatar użytkownika
Busiar
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 kwie 2018, o 14:22
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B

Re: Czym mozna ciekawie wyposażyć busa 3,5t?

Post autor: Busiar » 29 kwie 2018, o 14:47

W kurniku jest od cholery miejsca, no ale na jeden z dwóch wariantów: albo dla Ciebie, albo na rzeczy :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”