Przewóz osób- czy sie opłaca?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
gorzynskirys
Posty:3
Rejestracja:16 sty 2018, o 00:14
Przewóz osób- czy sie opłaca?

Post autor: gorzynskirys » 17 sty 2018, o 04:52

Witam. Pracuje na etacie w firmie oddalonej o 50km od miejsca zamieszkania, z okolic dojeżdża tam mnóstwo ludzi. Moim pomysłem jest zakupić busa tak do 25 tys. (Traffic, vito czy coś w tym rodzaju) i dowozic ludzi do zakładu, z moich obliczeń wynika ze zysku miałbym blisko 600 zł miesięcznie+ ja nie płace za dojazd do pracy (około 200zł) Z czasem chciałbym jako dodatkowo do etatu zalozyc dg i zrobić licencje na przewóz osób, może kiedyś doczekałbym się rozkrecenia biznesu. Czy ma to sens? Czy cos ominelem?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przewóz osób- czy sie opłaca?

Post autor: Wolf » 17 sty 2018, o 19:39

gorzynskirys pisze:Witam. Pracuje na etacie w firmie oddalonej o 50km od miejsca zamieszkania, z okolic dojeżdża tam mnóstwo ludzi. Moim pomysłem jest zakupić busa tak do 25 tys. (Traffic, vito czy coś w tym rodzaju) i dowozic ludzi do zakładu, z moich obliczeń wynika ze zysku miałbym blisko 600 zł miesięcznie+ ja nie płace za dojazd do pracy (około 200zł) Z czasem chciałbym jako dodatkowo do etatu zalozyc dg i zrobić licencje na przewóz osób, może kiedyś doczekałbym się rozkrecenia biznesu. Czy ma to sens? Czy cos ominelem?
Kurcze, przepraszam, ale gdzie tu logika, 600 zł miesięcznie zysku to żeby odpracować zakup auta musiał byś 3,5 roku beż żadnych kosztów czy awarii jeździć, a do tego zapewne nie ująłeś w obliczeniach polisy OC, co na auto tej klasy wyniesie ok 900 rocznie, co zmniejszy twój zysk do 525 zł miesięcznie co wydłuży okres amortyzacji o kolejne 6 miesięcy. Ale być może po powrocie z pracy obsłużysz jakąś grupę znajomych lub jakaś fucha na weselu i nagle się okaże że w jeden weekend zarobisz więcej niż przez miesiąc wożąc ludzi do pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”