Teraz jest 26 wrz 2018, o 15:05

Przewóz osób- czy sie opłaca?

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
  • Autor
  • Wiadomość

gorzynskirys

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)

Przewóz osób- czy sie opłaca?

Post17 sty 2018, o 04:52

Witam. Pracuje na etacie w firmie oddalonej o 50km od miejsca zamieszkania, z okolic dojeżdża tam mnóstwo ludzi. Moim pomysłem jest zakupić busa tak do 25 tys. (Traffic, vito czy coś w tym rodzaju) i dowozic ludzi do zakładu, z moich obliczeń wynika ze zysku miałbym blisko 600 zł miesięcznie+ ja nie płace za dojazd do pracy (około 200zł) Z czasem chciałbym jako dodatkowo do etatu zalozyc dg i zrobić licencje na przewóz osób, może kiedyś doczekałbym się rozkrecenia biznesu. Czy ma to sens? Czy cos ominelem?

Wolf

Moderator

Moderator

• Podziękował : 413 razy
    Otrzymał podziękowań: 219 razy
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)
  • Samochód: Fiat Ducato
  • Firma: PHU
  • Uprawnienia: B

Re: Przewóz osób- czy sie opłaca?

Post17 sty 2018, o 19:39

gorzynskirys napisał(a):Witam. Pracuje na etacie w firmie oddalonej o 50km od miejsca zamieszkania, z okolic dojeżdża tam mnóstwo ludzi. Moim pomysłem jest zakupić busa tak do 25 tys. (Traffic, vito czy coś w tym rodzaju) i dowozic ludzi do zakładu, z moich obliczeń wynika ze zysku miałbym blisko 600 zł miesięcznie+ ja nie płace za dojazd do pracy (około 200zł) Z czasem chciałbym jako dodatkowo do etatu zalozyc dg i zrobić licencje na przewóz osób, może kiedyś doczekałbym się rozkrecenia biznesu. Czy ma to sens? Czy cos ominelem?

Kurcze, przepraszam, ale gdzie tu logika, 600 zł miesięcznie zysku to żeby odpracować zakup auta musiał byś 3,5 roku beż żadnych kosztów czy awarii jeździć, a do tego zapewne nie ująłeś w obliczeniach polisy OC, co na auto tej klasy wyniesie ok 900 rocznie, co zmniejszy twój zysk do 525 zł miesięcznie co wydłuży okres amortyzacji o kolejne 6 miesięcy. Ale być może po powrocie z pracy obsłużysz jakąś grupę znajomych lub jakaś fucha na weselu i nagle się okaże że w jeden weekend zarobisz więcej niż przez miesiąc wożąc ludzi do pracy.

Powrót do Poradniki