Laptop , tablet,obuwie

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
Awatar użytkownika
irek4014
Laptop , tablet,obuwie

Post autor: irek4014 » 21 wrz 2015, o 11:52

Witam
Przeglądając forum nie natknąłem się na tematy
1-Co będzie lepsze wziąć w trasę laptop czy tablet
2- Jakie obuwie polecacie przedewszystkim podczas jazdy jak na sezon letni i zimowy bo przecież my kierowcy mamy czuć się wygodnie i w miarę konfortowo podczas długich tras.
Proszę o porady i sugestie które mogą przydać się kolegom zaczynającym karierę w transporcie międzynarodowym.

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: Sendula » 21 wrz 2015, o 12:08

Ja wzielam skórzane sandaly i adidasy- nigdy nie wiesz gdzie trafisz, a w trasie spedzamy srednio 3 tyg, wiec obie pary sie przydaly. Pamietaj, zeby sandaly przytrzymywaly piąte- niemieccy policjanci mogą. Cie uszczesliwic mandatem za laczki. Laptop polecam, choc sama na 1wszy wyjazd nie zabralam, a zdarzylo mi sie stac 2x po 1,5 dnia bez żżywej istoty do pogadania. Pozdrawiam i szerokosci życzę.

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: piurko » 21 wrz 2015, o 20:38

Woziłem "dużego " laptopa , potem tablet 10" - wystarczy w zupełności , teraz mam 10" netbooka z wind bo na tablecie nie chodził mi program do faktur . Gdyby nie faktury , zdecydowanie wybrałbym tablet .
Buty - tak jak Sendula ; sandały , lekkie przewiewne adidasy , klapki na szybkie wyjście z auta i pod prysznic , buty z blachami na załadunki i rozładunki .

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: irek4014 » 22 wrz 2015, o 21:45

piurko tablet o którym piszesz jak rozumiem jest na androidzie

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: piurko » 27 wrz 2015, o 09:10

Trochę późna odpowiedź... tak na andku . Filmy można oglądać , navi działa , net hula , tylko te najbardziej potrzebne aplikacje nie działają...

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: irek4014 » 27 wrz 2015, o 19:29

A nie szkodzi i dzięki ja zastanawiam się nad tabletem na windzie zobaczę ile kosztuje i się może skuszę

Awatar użytkownika
Joozek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:30 sie 2015, o 19:23
Samochód:Ducato 3.0
Uprawnienia:B, C+E

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: Joozek » 12 lis 2015, o 11:52

Obuwie.... jest , a jakże. Ale żeby czuć się komfortowo jeżdżę na boso. podstawowe obuwie codzienne czyli trepy lub drewniaki jak kto woli stoją sobie na stopniu w ducato. Reszta potrzebnego obuwia leży poupychana w schowkach. Jest jeszcze jeden plus, nie wnosi się na dywany piachu a nawiew na nogi nie wznieca tumanów kurzu które sobie wędrują po całej kabinie.

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: piurko » 12 lis 2015, o 14:43

Różnie mówią o jeździe bez obuwia... Nie miałem okazji pytać o to niemieckich strażników prawa...

Awatar użytkownika
Joozek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:30 sie 2015, o 19:23
Samochód:Ducato 3.0
Uprawnienia:B, C+E

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: Joozek » 12 lis 2015, o 23:20

Kontrolowali mnie wielokrotnie, nie ma kompletnie problemu. Na boso (lub w skarpetkach) można prowadzić. Problem jest wtedy gdy prowadzisz w klapkach i nie ma paska na piętę czyli jest ryzyko zsunięcia się obuwia ze stopy.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Laptop , tablet,obuwie

Post autor: orys » 13 lis 2015, o 01:39

Joozek pisze:Kontrolowali mnie wielokrotnie, nie ma kompletnie problemu. Na boso (lub w skarpetkach) można prowadzić. Problem jest wtedy gdy prowadzisz w klapkach i nie ma paska na piętę czyli jest ryzyko zsunięcia się obuwia ze stopy.
Potwierdzam. Też często jeździłem na boso.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”