Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
Awatar użytkownika
leooka
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:19 wrz 2014, o 17:28
Uprawnienia:B
Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: leooka » 7 paź 2014, o 19:15

Temat pewnie się już pojawił, ale jakoś nie mogę zlokalizować. Niedługo zaczynam międzynarodówkę i chciałbym dopytać :)
Moje pytanie brzmi: jeśli wypełniam kontrolbuch w niemczech, czyli 4,5h jazdy 45min przerwy a potem przejeżdżam np. do Francji jak mam pisać kontrolbuch? Taka sama zasada jak na niemcach, czy poprostu nic nie piszę na ten czas kiedy jestem we Francji? I co się dzieje kiedy wracam do Niemiec?
Prosiłbym o wyjaśnienie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: orys » 7 paź 2014, o 20:29

NIc nie piszesz, bo we Francji nie masz obowiązku. Potem wjeżdżasz do Niemiec i oni się czepiają, bo mają to gdzieś. Taka kwadratura koła :-)

Ja nigdy nie pisałem poza Niemcami. Miałem tylko list od pracodawcy na którym było napisane "miał przerwę wtedy a wtedy, pracę rozpoczął wtedy a wtedy, jedzie tam a tam, spodziewamy się że wróci wtedy a wtedy, auto nie wymaga instalowania tachografu" - tak bardziej na odczepne niż żeby to miało jakąś podstawę prawną.

Wjeżdzajac do Niemiec zatrzymywałem się na granicy i zaczynałem pisać, zwykle starczało tych 9-10 godzin, żeby przelecieć przez Niemcy (przerwy robiłem jak trzeba, co 4.5 h), za Niemcami kartka za przysłowiowe (nie dosłowne, bo ja nie śmiecę) okno i nowa pojawiała się przy ponownym wjeździe do NIemiec. Raz się tylko kłócili, w zaparte szedłem w trollowanie i dali spokój.
Obrazek

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: jedi6667 » 7 paź 2014, o 21:34

Ja gdy przekraczam nieniecko francuską granicę i staję u żab to grzecznie kończę kartkę tam gdzie skończyłem jechać, przed nazwą miasta w nawiasie piszę FR i koniec. Jak wracam na niemca ( po kilku strzałach poza ich granicą) to na granicy zaczynam rysować nowy od tej godziny o której wjechałem do wroga i w którym mieście ze stanem licznika :-)

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: dawid781 » 7 paź 2014, o 22:05

A nie czepią się że za każdym razem początek wpisów na granicy? A co jeśli załadunek mieliśmy np 500km od granicy Niemiec? Za te 500km się nie doczepią???
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: orys » 8 paź 2014, o 00:11

dawid781 pisze:A nie czepią się że za każdym razem początek wpisów na granicy? A co jeśli załadunek mieliśmy np 500km od granicy Niemiec? Za te 500km się nie doczepią???
Czepią się, ale nie mają prawnych podstaw. Więc jak będziesz uprzejmy ale stanowczy i kulturalnie pokażesz im, że znasz swoje prawa to machną ręką.
Obrazek

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: jedi6667 » 8 paź 2014, o 09:34

Obowiązek rysowania masz u nich w kraju więc stosujesz się do tego więc o co mają się czepiać, stosujesz się do ich zaleceń i tyle.

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: dawid781 » 8 paź 2014, o 13:28

No tak tylko jak jadę np 500km po Polsce a rysuje od granicy to oczywiste jest że jadę więcej niż przepisowo i chodzi mi czy o to się nie czepiaja
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: jedi6667 » 8 paź 2014, o 14:45

Mi raz sprawdzali zaraz po wjeździe z Polski i nic się nie czepiali, dałem im urlopówkę że dziś dopiero wsiadłem po miesiącu urlopu żeby nie chcieli 28 poprzednich sztuk. Widzieli na cmrkach że zabierałem towar w centrum naszego kraju i nic nie szprechali. Może jakiś nadgorliwiec będzie miał jakieś problemy ale nie powinien mieć. Według przepisów u nich możesz po niemczech jechać 9h i ich nie powinno interesować ile jechałeś po francji bo tam na busy nie ma ograniczeń i nie mają jak tego sprawdzić.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Prowadzenie kontrolbuch w niemczech a inne kraje

Post autor: orys » 8 paź 2014, o 16:54

dawid781 pisze:No tak tylko jak jadę np 500km po Polsce a rysuje od granicy to oczywiste jest że jadę więcej niż przepisowo i chodzi mi czy o to się nie czepiaja
Ale w Polsce ostatnio niemieckie przepisy obowiązywały w 1945. Teraz masz jeździć przepisowo według polskich przepisów w Polsce a nie niemieckich.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”