Jak zostać kierowcą zawodowym

W tym dziale znajdziesz poradniki związane m.in z prawidłowy zabezpieczeniem ładunku, bezpieczeństwem podczas ładunku itp.
Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:
Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: Dekker » 6 wrz 2013, o 17:06

M@nieK pisze:No dobrze. W każdym ośrodku/wordzie takie coś jest. Ale jak to jest z klasyfikacją i z robotą ?
Wydaje mi się że aby pracować legalnie trzeba mieć ukończone 21 lat.
Najlepiej by było jak byś zadzwonił albo podjechał do WORD'U i tam powinni ci udzielić informacji na ten temat.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
mobiledriver
Posty:14
Rejestracja:17 sie 2013, o 23:54
Samochód:Peugeot Boxer
Firma:-
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Chorzów

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: mobiledriver » 6 wrz 2013, o 18:10

Dekker pisze:
M@nieK pisze:No dobrze. W każdym ośrodku/wordzie takie coś jest. Ale jak to jest z klasyfikacją i z robotą ?
Wydaje mi się że aby pracować legalnie trzeba mieć ukończone 21 lat.
Najlepiej by było jak byś zadzwonił albo podjechał do WORD'U i tam powinni ci udzielić informacji na ten temat.
Dokładnie tak jest. Trzeba mieć ukończone 21 lat.

Awatar użytkownika
M@nieK
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:4 wrz 2013, o 16:35

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: M@nieK » 6 wrz 2013, o 20:28

Ok. Dziękuje za informacje ! Jak coś się zmieni to pisać, będę zaglądał ;) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: FRONT242 » 24 kwie 2014, o 17:04

selwas pisze:Z tego co tłumaczył mi instruktor, to do ad.1 Jeśli chcesz coś przewozić bez KW, musisz posiadać, paragon,fakture, WZ bądź inne potwierdzenie że dany towar na samochodzie jest twoją własnością. W takim wypadku przewozisz towar "na potrzeby własne". Jeśli nie posiadasz żadnego papieru mogą się zainteresować tobą, bo mogą snuć podejrzenia o kradzieży itp.


Dzis bylem w ITD i w URZEDZIE KOMUNIKACJI , zapytalem jak wyglada sprawa przewozu towaru bez KW , bo wpisy na forum"ach" i co powiedzial instruktor sa niejednoznaczne .
W jednym miejscu instruktor pwiedzial ze jak sie ma tylko prawko C to mozna jezdzic ... tylko pustym samochodem i nie mozna nic przewozic ... :lol: :lol: :lol:
Tak na marginesie na dzien dzisiejsz zrobienie KW to koszt okolo 2500zl - woj.podlaskie , i ponad miesiac kursow + jazda , ile godzin co i jak mozna znalesc na necie .

Przewoz na wlasne potrzeby np: przeprowadzka . Nie mozna za taka usluge pobierac oplat , wystawiac zadnych fak.VAT , paragonow , rachunkow - czyli ze nie czerpiesz korzysci za przewoz .
Przewozisze meble rowery pralke szafe zyrandole i bog wie co jeszcze z Pcimia Dolnego do Brukseli .
Nie musisz miec rachunkow za to co przewozisz bo jak robisz przeprowadzke mieszkania to skad ty te rachunki wezmiesz ( np.przedmioty kupione 10-50 lat temu ... )
Nastepny przyklad np. kupiles sobie uzywana lub nowa betoniarke lub jakies takie wieksze urzadzenie , wieziesz ja z punktu A do punktu B - to jest przewoz na wlasne potrzeby .
Czy masz rachunek czy nie masz jest to bez znaczenia .

Nastepna ciekawostka jest ze np. Majac samochod o DMC 5 TON ( pytalem o DMC 5 Ton bo tyle mnie interesi ), musisz miec prawko C i mozesz przewozic rzeczy bez tachografu , bez KW ( nie wiem jak inne oplaty viatole , dopiero sie bede dowiadywac ). Chodzi o przewozy wlasne ( przyklady podane wyzej ) :D

Te informacje sa potwierdzone , jak pisalem wyzej bylem w ITD i UK . Jezeli ktos ma inne zdanie niech podjedzie do ITD i UK , wtedy pogadamy .


Wiecej na ten temat : http://www.kwalifikacja-wstepna.pl/kied ... ikacji.php
Niezarobkowy przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne - każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, przeznaczonego do nieodpłatnego krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego osób lub rzeczy, wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej, spełniający łącznie następujące warunki:
- a) pojazdy samochodowe używane do przewozu są prowadzone przez przedsiębiorcę lub jego pracowników,
- b) przedsiębiorca legitymuje się tytułem prawnym do dysponowania pojazdami samochodowymi,
- c) w przypadku przejazdu pojazdu załadowanego - rzeczy przewożone są własnością przedsiębiorcy lub zostały przez niego sprzedane, kupione, wynajęte, wydzierżawione, wyprodukowane, wydobyte, przetworzone lub naprawione albo celem przejazdu jest przewóz osób lub rzeczy z przedsiębiorstwa lub do przedsiębiorstwa na jego własne potrzeby, a także przewóz pracowników i ich rodzin,
- d) nie jest przewozem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: bambo » 11 lut 2020, o 21:05

:lol: Trzeba isc do ZSZ o profilu kierowca pozniej trzeba na uniwersytet parkingowy posluchac starych sioferow i jak przejdzie sie takie szkolenie to jedzie sie na wyzszy uniwersutet parkingowy na Bruchsalu a na koncu mozna zrobic doktorat na Garbsenie i wtedy jest sie w pelni zawodowym kierowca takze mlodzi to jest dluga droga ja chyba jestem bo juz 10 lat jezdze ale prosto nie bylo 2 lata kiblowalem takze powodzenia :lol: :lol: :lol:
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: jarekvolvo » 11 lut 2020, o 22:02

Jessssu, ale żeś kotleta odgrzał ..l. :)

Awatar użytkownika
rosse345
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:9 wrz 2022, o 15:54

Re: Jak zostać kierowcą zawodowym

Post autor: rosse345 » 10 wrz 2022, o 12:07

co myślicie o tym, że firmy proponują opłacenie kursu kat, C ? czy trzeba na cos uważać przy takiej współpracy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”