zakup auta

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
lechia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:28 wrz 2018, o 14:55
Samochód:?
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Re: zakup auta

Post autor: lechia » 1 paź 2018, o 15:39

Dzięki Panowie. Zajebiście się Was słucha. Czuć lata doświadczeń.
Na dziś najbardziej mi pasuje Iveco +10 palet. Choć jutro obejrzę Movano.
Wysokość minimum 2,30 i fajnie jakby była podnoszona.

Bardzo podoba mi się Crafter - macie jakieś opinie? Czy ten silnik 2.0 jest ten sam co vw/audi ?

Czy zabudowa sypialniana na tyłach to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od kurnika?

Jeszcze raz SZACUN i dzięki za to, że dzielicie się swoim doświadczeniem. Może kiedyś się narodzi szansa aby się odwdzięczyć.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: zakup auta

Post autor: Wolf » 1 paź 2018, o 16:49

lechia pisze:Dzięki Panowie. Zajebiście się Was słucha. Czuć lata doświadczeń.
Na dziś najbardziej mi pasuje Iveco +10 palet. Choć jutro obejrzę Movano.
Wysokość minimum 2,30 i fajnie jakby była podnoszona.
Jeśli już to stałą sobie zrób, na wysokość jaką ci odpowiada. najlepiej zabudowa bezburtowa z pełnymi owiewkami, najrozsądniej jest mieć dwie firany.
lechia pisze:Bardzo podoba mi się Crafter - macie jakieś opinie? Czy ten silnik 2.0 jest ten sam co vw/audi ?
Oczywiście nit się do tego nie przyzna, ale na to wygląda, przy czym MAN twierdzi że u nich jest ich silnik który nie ma nic wspólnego z koncernem VW, oczywiście będzie to ściema.
lechia pisze:Czy zabudowa sypialniana na tyłach to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od kurnika?
Dla kierowcy tak, natomiast dla przewoźnika nie, sypialka z tyłu waży więcej niż górna przy czym zabiera więcej miejsca, ogólnie należy przyjąć że sypialka tylna jest kosztem przestrzeni ładunkowej.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: zakup auta

Post autor: Doktor » 1 paź 2018, o 17:42

Wolf pisze:
lechia pisze:Bardzo podoba mi się Crafter - macie jakieś opinie? Czy ten silnik 2.0 jest ten sam co vw/audi ?
Oczywiście nit się do tego nie przyzna, ale na to wygląda, przy czym MAN twierdzi że u nich jest ich silnik który nie ma nic wspólnego z koncernem VW, oczywiście będzie to ściema.
Mi nie mówili, że to inny silnik, tylko, że oni go poprawili, choć dla mnie to też ściema, bo wg mnie tak naprawdę w tej wielkości silników to VW ma większe doświadczenie od MAN'a

Awatar użytkownika
lechia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:28 wrz 2018, o 14:55
Samochód:?
Firma:Własna
Uprawnienia:B

Re: zakup auta

Post autor: lechia » 2 paź 2018, o 20:06

Dziś oglądałem Renie, Sprintera przed i po facelifcie, craftera i iveco. Iveco kozak, zrobił najlepsze wrażenie - konstrukcja, wykonanie. Niestety cena odstaje od reszty. Crafter w cenie Reni i to VW zrobił dużo lepsze wrażenie - światła Led, fotele, komfort - inna liga. Na koniec Sprinter - Nowy w środku mnie całkowicie rozwalił - na placu był tylko w bogatej wersji... jeździłbym. Na placu też dwa gotowe sprzed faceliftingu - Czekam na ofertę MB. Wybór będzie pomiędzy VW a Sprinterem.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: zakup auta

Post autor: Doktor » 2 paź 2018, o 20:38

Jak VW i MB, to wybierz się do MAN'a, to też WV, ale serwis TIR'owski, tzn dojadą do Ciebie na szosie, a nie każą się zholować do serwisu, a w dzisiejszych czasach, gdy często auto kompem się naprawia, może się okazać, że jak już będziesz miał pecha i wezwiesz pomoc, to pojedziesz dalej z miejsca gdzie stanąłeś.

Awatar użytkownika
lechia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:28 wrz 2018, o 14:55
Samochód:?
Firma:Własna
Uprawnienia:B

Re: zakup auta

Post autor: lechia » 3 paź 2018, o 10:59

Dzięki Doktor!

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: zakup auta

Post autor: TROLL » 3 paź 2018, o 14:38

Doktor pisze:Jak VW i MB, to wybierz się do MAN'a, to też WV, ale serwis TIR'owski, tzn dojadą do Ciebie na szosie, a nie każą się zholować do serwisu
Mamy w firmie Craftera i Mana , aż przejrzę warunki umowy , bo coś mi się wydaje , że się nie wydaje , ale mogę się mylić , jutro się odezwę w temacie.

W Firmie mamy Peugeot'y teraz kupiliśmy Fiat'y ze względu na dostępność serwisu oraz cenę zakupu. W którymś temacie pisałem o tym.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: zakup auta

Post autor: Doktor » 3 paź 2018, o 14:40

MAN, z uwagi na wagę TIR'ow i koszty holowania zaczyna od wysłania busa z technikami, a VW opiera się na dostarczaniu aut do siebie do serwisu.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: zakup auta

Post autor: jarekvolvo » 26 paź 2018, o 02:02

Wolf pisze:
Doktor pisze:Jarek, przekonaj mnie, że Renia jest wygodniejsza w kabinie od Ducata, w czym niby jest lepsza, mi się osobiście nie podoba kokpit Renia, ale podobanie sie to nie wygoda, wiec czekam na Twoje argumenty, Ducato w cm jest nieco szersze, a to ma znaczenie, ducato ma ręczny po lewej stronie fotela kierowcy to tez bardzo ważne w tej ciasnocie jaka mimo wszystko w każdym busie jest, lodówka 35 cm szeroka w ducato się mieści miedzy fotelami w Manie już nie, bo jest tam hamulec, a jak się to ma w Reni nie wiem bo nie mierzyłem pytanie wiec do Ciebie?
Renia Jarkowi się podoba bo Dailaka nie testował ;)
Właśnie niedawno miałem okazję przejechać się Ivoną, mamy w firmie taką blaszkę... .
Niestety, niczym m: mnie nie urzekła, jedynie silnik to rzeczywiście kopyto. Ergonomia wewnątrz jak w Fiacie, krótka kabina, fotel jak taboret, zbyt pionowe oparcie, hałas... . Jak dla mnie to taki Star 66... .
Wiem,wiem...narażam się.. ale to moja subiektywna ocena...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”