jak nakleić

Jakie opłaty obowiązują w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
bock17
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:3 lut 2017, o 00:21
jak nakleić

Post autor: bock17 » 17 lut 2017, o 22:32

Witam. Mam pytanie. Jak nakleić tą winietę na szybę. Jest jakaś dziwna. Składa się z ,,kółek". Przy próbie oderwania nie odchodzi cała a tylko część tzw. okręgi a pozostała część naklejki zostaje na podkładzie. Dzięki za ewentualną pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: jak nakleić

Post autor: jarekvolvo » 18 lut 2017, o 12:39

Spróbuj odwijać papier transportowy "rolując" go jak najbardziej ściśle wzdłuż foli winiety tak, by "kółka" odchodziły od niego razem. W końcowej fazie przyłóż całość do szyby, wyciągając papier spod foli.
Jest możliwe, że winietka leżała wcześniej w jakimś ciepłym miejscu i klej "pojechał" razem z papierem/folią transportową... .

Awatar użytkownika
wiatr w plecy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:57
Rejestracja:22 lis 2014, o 00:45
Samochód:Master
Uprawnienia:a,b.c.t

Re: jak nakleić

Post autor: wiatr w plecy » 19 lut 2017, o 07:46

..zapewne robisz to zbyt nerwowo ..wiem są takie winiety ze występują takie skutki . czeto na Litwie tak jest ale delikatnie raz z jednej strony potem z drugiej strony a czasem z czterech stron trzeba naderwać ale jest też dobrze zerwaną naklejkę naklejać wcześniej na koszulkę lub bluzę skutek jest taki że później jest łatwiej tako winiety zdjęci z szyby samochodu.

Awatar użytkownika
Dexter
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 gru 2016, o 01:05
Uprawnienia:B, C

Re: jak nakleić

Post autor: Dexter » 19 lut 2017, o 10:47

Zdaje się, że jest to winieta na Szwajcarię. Walczyłem z taką naklejką kilka tygodni temu. Pewnie już się z nią uporałeś ale naklejając ją trzeba cierpliwości. Ja delikatnie odkleiłem górną stronę od podkładu, przykleiłem ją do szyby a następnie delikatnie i powoli odklejałem podkład jednocześnie przyklejając winietę do szyby. W ten sposób nie rozleciały mi się poszczególne "kółka" winiety.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: jak nakleić

Post autor: jarekvolvo » 19 lut 2017, o 10:57

Tak, i tu manewr ze swetrem może się nie udać ! Kółka się rozlezą i winieta psu w d.... .

Awatar użytkownika
marek2232
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:23 mar 2018, o 16:44
Samochód:Avensis
Firma:Toyota
Uprawnienia:B, C, C+E

Re: jak nakleić

Post autor: marek2232 » 23 mar 2018, o 16:49

Roluj papier, powinno się nie odklejać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opłaty drogowe”