Opłaty za autostrady w Europie

Jakie opłaty obowiązują w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
dobromir
Użytkownik
Użytkownik
Posty:40
Rejestracja:2 mar 2014, o 19:11
Samochód:Renault Master 2014
Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: dobromir » 4 mar 2014, o 11:22

MiroBusiarz pisze:
Austria - winiety
10 dni - 8 EUR
30 - 60 dni - 23,40 EUR
365 dni - 77,80 EUR
Winieta, winietą. Jadąc na Italie dobrze wykupić abonament na przejazd autostradą i to na rok, bo kosztuje 58 Euro. Ważne. Aby zapłacić 58 E trzeba mieć kod kreskowy z winiety. Bez kodu koszt wzrasta do 98 Euro. Dla zainteresowanych, abonament kupuje się w okienku i można zapłacić DKV. Przygotować dowód rejestracyjny bo potem kamera widzi blachy i szlaban UP.

Znalazłem stronę http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c można sprawdzić wszystko.
Czym mniej wiesz. Tym dłużej będziesz żył.

Awatar użytkownika
Homer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:13 lis 2013, o 19:59
Uprawnienia:B+E

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: Homer » 9 mar 2014, o 20:06

Pany jak to jest z parkingami przy autostradach na Francji. Na bilecie pisze 48h a z tyłu 24h. Ile można w końcu stać na 1 bilecie bez dodatkowych opłat?

Awatar użytkownika
Neno
Użytkownik
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:9 kwie 2014, o 15:32
Samochód:Ducato
Uprawnienia:A, B+E, T
Lokalizacja:Zambrów
Kontakt:

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: Neno » 6 sie 2014, o 14:11

Gania ktoś z was z przyczepą ?
Może warto by przyczepić info na górze o opłatach za zespół bus + przyczepa.

http://www.dkv-euroservice.com/irj/port ... ONYMOUS_PL

Awatar użytkownika
Dawid86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:2 cze 2014, o 14:21
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Lokalizacja:http://www.busiarze.com.pl
Kontakt:

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: Dawid86 » 21 sie 2014, o 22:16

Homer pisze:Pany jak to jest z parkingami przy autostradach na Francji. Na bilecie pisze 48h a z tyłu 24h. Ile można w końcu stać na 1 bilecie bez dodatkowych opłat?
parę dni temu koleś mi mówił w trasie że wjechał specjalnie na autostradę płatną w francji w piątek żeby wypić piwo z rodakami i pożałował :) bo przy wyjeźdźie w poniedziałek pani naliczyła go ponoć coś koło 50 E tłumacząc właśnie że to jest opłata za postój na autostradzie także odradzam takie pomysły :)
"człowiek jest na ty­le in­te­ligen­tny, na ile sku­tecznie pot­ra­fi zap­rzeczyć swo­jemu idiotyzmowi"

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: dawid781 » 13 paź 2014, o 20:19

Stronka fajnie opisująca opłaty w poszczególnych krajach EU, mam nadzieję że się przyda :D
http://oplatydrogowe.eu/oplaty-drogowe/at
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: JuniorS » 3 gru 2014, o 01:01

Ja ostatnio tj. miesiąc 11. rok 2014 pędziłem z Włoch do Hiszpanii. Start w Triest-cie a meta w Madrycie. Wszystko płatnymi.

Za włocha wydałem 53 Euro
Za hiszpana wydałem 0 Euro (waliłem tymi za friko)
Za francuza WYDAŁEM 262 Euro :D i 10 Euro na kredyt bo Master Card nie podziałał

Normalnie SZEKEBARY
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
Durytiu88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:2 mar 2015, o 10:37
Kontakt:

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: Durytiu88 » 2 mar 2015, o 10:41

JuniorS pisze:Ja ostatnio tj. miesiąc 11. rok 2014 pędziłem z Włoch do Hiszpanii. Start w Triest-cie a meta w Madrycie. Wszystko płatnymi.

Za włocha wydałem 53 Euro
Za hiszpana wydałem 0 Euro (waliłem tymi za friko)
Za francuza WYDAŁEM 262 Euro :D i 10 Euro na kredyt bo Master Card nie podziałał

Normalnie SZEKEBARY
Jak ja uwielbiam jeździć po Hiszpanii za Friko można naprawdę można szybko dowieźć ładunek :)
[LINK USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]

Awatar użytkownika
wiki
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:4 maja 2015, o 18:39
Samochód:Master
Uprawnienia:B

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: wiki » 10 cze 2015, o 14:52

Witam.
Jakiś czas temu w dziale o fajnych/bezpiecznych parkingach nawiązała się dyskusja na temat naliczania opłat za postój na płatnej autostradzie. Opowiem Wam co mi się przytrafiło...
Dotyczy francuskiej A9. W sobotę ok 11 wjechałem na płatny odcinek celowo. Kilka km za bramkami jest potężny serwis AGIP. Cel był jeden: spędzenie tam weekendu i przede wszystkim prysznic.
Na bilecie było jak byk, że jest on ważny 48h, chociaż nie do końca byłem świadomy o co dokładnie chodzi z tą "ważnością".
Parking opuściłem w pn kilka minut po 10. Po kilku km zjechałem pierwszym zjazdem.
Maszyna nie chciała przez pierwsze dwie minuty przyjąć mi biletu. Miałem już wzywać obsługę kiedy w końcu się udało. Do zapłaty było 30 euro i 20 centów. Zapłaciłem i zaraz za bramkami wjechałem do budynku obsługi. Trzy Panie. Jedna z nich ledwo gadała po angielsku.
Opowiedziałem o co chodzi potem zadano mi kilka pytań. Nawet typu gdzie ja ten bilet mam, rozumiecie ? Pełna konsternacja, babeczki w pewnym momencie nie wiedziały już jak wybrnąć. Ostatecznie chyba wszystkie trzy w końcu mnie zrozumiały i dostałem taką oto odpowiedź "dlatego, że był postój, stąd taka opłata".
Pytam "więc co to za informacja, że bilet jest ważny 48h ?"
Znowu problem, babeczki zaczęły grzebać w jakiś książkach z przepisami. Ostatecznie dostałem druk reklamacyjny. Wypełniłem danymi, opisałem całą sytuację po angielsku, podpisałem, dostałem kopię i to tyle.

To było 3 tygodnie temu.
Ku mojemu zdziwieniu przyszedł do mnie wczoraj e-mail
Monsieur,

Par votre courrierdu 01/06/2015, vous nous informez que sur la gare de Sète le 01 juin dernier, vous avez réglé le trajet le plus long.

En vous demandant d’acquitter le montant du péage correspondant au parcours le plus long, notre société applique, à juste titre, qu’appliquer les procédures en vigueur. En effet, l’Article 16 du règlement d’exploitation des autoroutes stipule que les titres de transit ont une validité de 24 heures. Le non-respect de cette règle occasionnerait sans nul doute une fraude importante. Notre société se doit donc d’être stricte à ce sujet.

Cependant, persuadés de votre bonne foi et à titre tout à fait exceptionnel, nous avons le plaisir de vous informer que la somme de 27.80 € sera virée sur votre compte bancaire dans un délai de 15 jours dès réception d'un IBAN que vous voudrez bien nous retourner par l' intermédiaire de cette adresse email sur lequel doit impérativement apparaître:

v Code IBAN (Identification internationale de compte bancaire) ;
v Adresse SWIFT (identifiant international banque - BIC) ;
v Nom et adresse du titulaire du compte
v Nom et adresse complète de votre banque.


Veuillez agréer l’expression de nos sincères salutations.
Oznacza to, że dostanę zwrot prawie 28 euro na mój rachunek bankowy. Warto zatem walczyć ;)

p.s. pozwoliłem sobie potłumaczyć trochę, bilet jest ważny 24h a nie 48h to po pierwsze, a po drugie, opłata została naliczona za przekroczone 24h, ale ponieważ byłem grzeczny ;) i prawdomówny oraz dość sensownie i logicznie próbowałem bronić swojej racji to reklamacja została uznana.

Awatar użytkownika
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:4 gru 2015, o 11:03
Uprawnienia:B

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: MarcinT » 4 gru 2015, o 11:08

Witam,

co sądzicie o temacie urządzonka na Włochy dla aut poniżej 3,5t? Korzysta ktoś z tego w ogóle?

Awatar użytkownika
p2mario
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:7 gru 2015, o 21:56
Samochód:Fiat Ducato
Firma:FHU
Uprawnienia:A B

Re: Opłaty za autostrady w Europie

Post autor: p2mario » 11 gru 2015, o 00:18

Witam koledzy. Wiecie coś może więcej na temat opłat za niemieckie autostrady ? I od kiedy bedziemy musieli płacić ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opłaty drogowe”