Przeprawy promowe

Jakie opłaty obowiązują w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E
Przeprawy promowe

Post autor: symyrytyfy » 3 sie 2014, o 11:58

Czy ktoś mi powie jak w praktyce wygląda temat przeprawy promowej? Jak zarezerwować bilet? Gdzie się go opłaca - przelewem czy kartą na miejscu? Może macie sprawdzonych i godnych polecenia pośredników/sprzedawców gdzie można zarezerwować tego typu bilet?

Oczekuje odpowiedzi od osób które są obeznane w temacie z praktycznego punku widzenia, a nie opowieści parkingowych.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Przeprawy promowe

Post autor: bambo » 3 sie 2014, o 12:47

Przy każdym porcie masz budynek w którym sa dane linie obsługujące prom którym chcesz płynąć trzeba się tam udac wypelnic formularz gdzie zawsze masz wzor praktycznie w każdym jezyku w tym Polski :D tam jest min. - jaki towar ,waga towaru ,waga auta wymiary do kad jak spedycja czy ADR itp. później idziesz z tym do okienka i dostajesz bilet nie wiem jak z płatnościami bo ja zawsze mam bukowane przez spedycje i daje tylko numer bukingu i wypełniam w/w formularz , ale jak wypełniasz formularz to wydaje mi się ze można zaplacic na miejscu albo tak jak mi spedycje zarezerwować przez internet.Po wszystkim wjezdzasz na numer toru jaki ci podali przy wjezdzie na bramce lub w okienku i ustawiasz na tymze torze a potem to już czekasz na sygnal od kierujących ruchem i wjazd na prom OT CO :D Na promie patrz jak postawisz auto który sektor np. 3A,4B 2F itp.zebys potem nie bladzil i nie szukal a na promie sa drogowskazy także jak zapamiętasz to znajdziesz . O mój 200 POST :D
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Przeprawy promowe

Post autor: symyrytyfy » 3 sie 2014, o 18:14

Właśnie chodzi o to żeby wiedzieć gdzie ten bilet zabukować, bo spedycja tym się nie zajmuje. Rzucają info "fracht z X do Y, za tyle i tyle + zwrot za prom", coraz to ciekawsze stawki padają i chyba pora tam się wybrać w końcu. Tylko trzeba ogarnąć prom i stad moje pytania.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Przeprawy promowe

Post autor: bambo » 4 sie 2014, o 08:37

np. http://www.scandlines.pl/ wydaje mi się ze wystarczy wejść na stronę danych linii lub przez biuro podróży zadzwoń np. do Scandalines Polska i zapytaj czy na miejscu można kupić wydaje mi się ze tak na pewno ,ale tak j/w pisałem nigdy nie kupuje .
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Przeprawy promowe

Post autor: bambo » 4 sie 2014, o 14:04

Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przeprawy promowe

Post autor: Wolf » 1 maja 2016, o 10:47

Nie polecam kupować biletów w budkach przy promach, kierowca wyszedł i kupił bilet zapłacił kartą skur...yny skasowali prawie 300 Funtów, gdzie normalnie u pośrednika kupujemy za +/- 100 Euro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opłaty drogowe”