Niehandlowy ( prywatny ) przewoz rzeczy do DMC 7.5 Ton

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN
Niehandlowy ( prywatny ) przewoz rzeczy do DMC 7.5 Ton

Post autor: FRONT242 » 24 cze 2014, o 08:43

Chcialem poruszyc temat jak w tytule . Czy ktos mial do czynienia z tego typu przewozami .
Wazna sprawa jest zeby nie mylic : niehandlowego ( prywatnego ) przewozu rzeczy z przewozem rzeczy na potrzeby wlasne . Niby podobnie brzmi , ale w sumie to 2 odzielne sprawy .
Mianowicie chodzi mi o to jak sprawa wyglada ze strony prawnej ?
KONKRETNY PRZYKLAD : pozyczam samochod ( do DMC 7,5T ) od znajomego w celu przeprowadzki z MADRYTU do KATOWIC .
Bedzie to przewoz moich rzeczy z domu w Hiszpanii do domu w Polsce .


Do tej pory dowiedzialem sie ze : ( sa to informacje ktore uzyskalem rozmawiajac osobiscie w ITD )
- musze posiadac prawo jazdy kat. C
- nie potrzebuje jakichs tam kwalifikacji zawodowych ( http://www.kwalifikacja-wstepna.pl/kied ... ikacji.php )
- do DMC 7,5T jest obowiazek posiadania tacho w pojezdzie
- musze wyrobic karte kierowcy
- do tacho nalezy uzywac moja KARTE KIEROWCY ... ale kierowca nie musi stosowac sie do czasu pracy KIEROWCY , czyli nie musi przestrzegac ilosci przejechanych godzin , pauzy itd .
- w przypadku pozyczenia samochodu do DMC 7,5T nalezy spisac umowe ze samochod jest pozyczony do prywatnego przewozu rzeczy na okres od ... do ... .
- ja nie moge prowadzic zadnej firmy , musze byc osoba prywatna aby przewoz ten byl zakwalifikowany jako PRYWATNY niehandlowy .

Pytalem faceta w ITD jak ma wygladac przejazd przez niemcy w takim przypadku . Czy mam wypelniac kontrollbuch czy wystarczy ze mam cyfrowe tacho i BAG moze zczytac sobie z tacho ? Nie za bardzo wiedzial :D Dlatego pisze na forum bo nie jestem pewny co i jak . Moze ktos przerabial temat i cos podpowie .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Młody FMI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:17 cze 2014, o 19:55
Samochód:Fiat Ducato
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Międzyrzecz

Re: Niehandlowy ( prywatny ) przewoz rzeczy do DMC 7.5 Ton

Post autor: Młody FMI » 24 cze 2014, o 13:39

kolego BAG zczyta z tacho. jezeli masz zamontwane tacho w aucie to nie usisz wypelniac kontrolbuch'a

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Niehandlowy ( prywatny ) przewoz rzeczy do DMC 7.5 Ton

Post autor: FRONT242 » 17 sie 2014, o 08:22

Napisalem emial do BAG . Opisalem w jakim celu jade ( tak jak w poscie wyzej ) i odpisali mi ze jadac przez niemcy musze w TACHO ustawic "OUT OF SCOPE" . Sam juz nie wiem jak to powinno byc , w polsce na "OUT OF SCOPE" to mozna jezdzic tylko po drogach niepublicznych .... co za burdel w tej unii , wszedzie jakies inne przepisy ... Na necie nie ma konkretnej informacji na ten temat . Moze ktos na forum przerabial podobny temat i sie podzieli swoim doswiadczeniem ? Bede wdzieczny za konkretna podpowiedz . Nie chce pisac na ten temat na wagaciezka i etransport bo tam troll na trollu trollem pogania , zaraz pyszczenie ze chce oszukiwac i prowadzic dzialalnosc omijajac przepisy , a w tym przypadku tak nie jest . Chce przewiesc swoje klamoty POZYCZAJAC OD KOLEGI MANa do 7,5 ton .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
highend
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:22 lut 2016, o 00:29
Samochód:Sprinter
Firma:MCAR
Uprawnienia:A, B+E

Re: Niehandlowy ( prywatny ) przewoz rzeczy do DMC 7.5 Ton

Post autor: highend » 22 lut 2016, o 01:14

a jak jest z autem do 3.5t + przyczepa i niehandlowym przewozem rzeczy?

przykład: kupiłem sobie 2 samochody w Niemczech, jadę autolawetą (3.5t) + laweta (2t), czyli zestaw 5.5t,
odbieram auta, mam umowy na siebie napisane - to wtedy jest przewóz niehandlowy
i nie obowiązuje mnie tacho, czy kontrolbuch - zgdzadza się? :)

to chyba tak samo jak do autora wątku - może lepiej zabrać auto do 3.5t DMC + duża przyczepa towarowa z plandeką na tą przeprowadzkę zamiast MANa 7.5t ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”