DMC,przyczepka lekka i moje T4

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
tytanium
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:5 maja 2014, o 20:42
Samochód:VW T4
Uprawnienia:B
DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: tytanium » 20 maja 2014, o 22:49

Witam.Po raz drugi dojechalem do UK z przyczepka lekka o DMC 750kg.ale gnebi mnie jedna sprawa.W moim dowodzie rejestracyjnym mojego T4,punkt O.1 DMC ciagnacej przyczepy z hamulcem jest 1590kg.a w punkcie O.2 jest 700kg.I stad moje pytanie,jesli DMC mojej przyczepki lekkiej przekracza DMC podane w dowodzie mojego busa (punkt O.2)to popelniam wykroczenie?Moje T4 jest zarejestrowane jako auto ciezarowe,a moje uprawnienia kat.B. Naprawde nie czaje o co kaman.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: FRONT242 » 21 maja 2014, o 12:12

Temat przyczepki przerabialem na sobie , kilka lat temu . Do prowadzenie Mercedesa Vito ( 5 osobowy ) + przyczepka ( nie pamietam ile DMC miala , jednoosiowa mala , juz jest sprzedana ) potrzebowalem B+E . Dlugo szukalem informacji na ten temat w necie , dzwonilem po szkolach nauki jazdy .... i czy z tej czy z innej wychodzilo ze musze robic prawko B+E ...
Z tego co pamietam DMC zestawu ( czyli fury i przyczepki ) nie moze przekroczyc 3,5 tony . Po wyliczeniach wyszlo mi ze VITEM moge ciagnac cos co waz okolo 250 kg i ma 2 kola od roweru . Duzo kierowcow jezdzi z przyczepkami , z niewiedza ze powinni miec B+E . Dokladnie ci nie opisze co i jak bo temat w moim zyciu jest zamkniety od kilku lat , ale kosztowal mnie duzo czasu nerwow i zrobienie prawka na B+E . Masz podobny zestaw co i ja mialem - Dam " reke uciac " ze nawet jezdzac z przyczepa lekka tez lamiesz prawo jezdzac na samym B ( bo sama nazwa przyczepa lekka do 750kg jest [cenzura] warta - LICZA SIE MASY - DMC RMC i MASA WLASNA PRZYCZEPY ) . Te informacje masz w papierach , wez kalkulator i obadasz bardzo szybko co i jak . Jak masz watpliwosci to wez dokumenty na fure i przyczepke i zajdz do pierwszej lepszej szkoly nauki jazdy lub Wydzialu KOMUNIKACJI .W polsce za to tak nie scigaja ale jak jedziesz przez niemcy to oni lubia sprawdzac ( pod katem B+E ) fury z przyczepkami na polskich blachach .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: Wolf » 21 maja 2014, o 14:40

Na kategorie B można jechać zestawem auto max dmc 3500 kg oraz przyczepka max dmc 750 kg. kat. E auto max dmc 3500 kg oraz przyczepa max dmc 3000 kg łącznie zestaw 6500 kg. Natomiast jeśli chodzi o pytanie kolegi od T4 to niestety tak samo jak i moje T4 mam wbitą przyczepę dmc 700 kg niehamowana / 1435 kg hamowana czyli ciągnąc przyczepkę o dmc 750 kg popełniasz wykroczenie.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, o 18:14 przez Wolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: FRONT242 » 21 maja 2014, o 15:55

"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: Wolf » 21 maja 2014, o 17:39

Czyli dokładnie tak jak pisałem auto dmc 3500kg + przyczepa lekka dmc 750 kg i wystarcza prawko B, każda przyczepa o wyższym dmc wymaga E. Np w Ducato mam wbite dmc auta 3500 kg i przyczepy dmc 3000 kg i jeśli do ducata podepnę przyczepę o dmc 750 kg to spokojnie wystarcza mi prawko kat B no i oczywiście nadal tacho nie potrzebuję.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, o 18:19 przez Wolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: FRONT242 » 21 maja 2014, o 18:14

Tak jak pisalem w poprzednim poscie , roszady z przyczepka robilem kilka lat temu to dlatego niedokladnie pamietam co i jak . Pamietam ze przyczepka DMC 750 kg byla w moim przypadku nie do przyjecia bo ladownosc takiej przyczepki to okolo 200-250 kg ?? ( zalezy jaka ma konstrukcje , rame itd ) Taki pic na wode .... dobra do wozenia styropianu , kilku wiader , miotly i szufli . Na pewno nie nadaje sie do przewozenia jakichs konkretnych towarow . No ale to inny temat .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: Wolf » 21 maja 2014, o 18:23

Dziwne, konkretna przyczepka na której wiozłem regipsy na leżąco o wymiarach wewnetrznych 140 cm x 300 cm waży wg dowodu 248 kg czyli mam 500 kg ładowności

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: FRONT242 » 21 maja 2014, o 18:35

No to jak przyczepka wazy 250 kg to musi byc jakies wyjatkowe dziadostwo ktore pojezdzi rok czy 2 lata i siadzie rozkraczone dupa na skrzyzowaniu .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: Wolf » 21 maja 2014, o 18:58

Mam ją już z sześć lat i na pewno w krzakach nie rdzewieje, praktycznie kilka razy w tygodniu z niej korzystam no ale każdy ma swoje zdanie.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: DMC,przyczepka lekka i moje T4

Post autor: FRONT242 » 21 maja 2014, o 19:05

Masz przyczepke o DMC 750 kg ... ktora ma mase wlasna 250 kg , uzywasz jej od 6 lat , wozac kilka razy w tygodniu ladunki o wadze okolo 500 kg :D ( ledwo sie dotarla ) . No to pogratulowac i tylko pozazdroscic ...

Spoko , pozdro - nara :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”