Wynagrodzenie

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
xmati3
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:27 lut 2014, o 16:55
Uprawnienia:B,C,KW
Re: Wynagrodzenie

Post autor: xmati3 » 18 sie 2014, o 16:58

A szkolenia okresowego też nie powinien sfinansować pracodawca? Dziś miałem pierwszy dzień szkolenia KW i gościu mówił, że to finansuje pracodawca, co 5 lat rzecz jasna

Awatar użytkownika
PiotrusPan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 cze 2014, o 10:50
Samochód:Master

Re: Wynagrodzenie

Post autor: PiotrusPan » 21 paź 2014, o 09:46

a co się dzieje jeśli pracodawca każe mi podpisywać co miesiąc diety, że otrzymałem ale ich nie wypłaca to czy jest szansa odzyskania tych diet? czy pomoc kancelarii prawnej cokolwiek pomoże?
myślę o tym zwłaszcza teraz kiedy planuję odejść z firmy...

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Wynagrodzenie

Post autor: jedi6667 » 21 paź 2014, o 11:15

Jeśli podpisywałeś djety to tak jak byś je dostał, myślę że są nikłe szanse żebyś odzyskał pieniądze nawet jak mu założysz sprawę, on przedstawi kwity podpisane przez Ciebie że je otrzymałeś.

Awatar użytkownika
oldhamer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:27 lut 2014, o 09:23
Uprawnienia:B

Re: Wynagrodzenie

Post autor: oldhamer » 21 paź 2014, o 18:07

jedi6667 pisze:Jeśli podpisywałeś djety to tak jak byś je dostał, myślę że są nikłe szanse żebyś odzyskał pieniądze nawet jak mu założysz sprawę, on przedstawi kwity podpisane przez Ciebie że je otrzymałeś.

potwierdzam, dokumenty podpisałeś czyli w świetle prawa trzymałeś diety... niestety szanse masz zerowe
a jak gość okaże się sk*******nem to jeszcze zrobi ci sprawę karną za próbę wyłudzenia
winter is coming...Strach przed nieznanym jest podstawą wiary....

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Wynagrodzenie

Post autor: FRONT242 » 21 paź 2014, o 21:37

PiotrusPan pisze:a co się dzieje jeśli pracodawca każe mi podpisywać co miesiąc diety, że otrzymałem ale ich nie wypłaca to czy jest szansa odzyskania tych diet?
kolego ... najpierw srasz sobie do talerza a pozniej sie dziwisz ze cos jest jednak nie tak ...

tak czytam na forum posty chlopakow co podpisuja rozne smieszne kwity a pozniej wielkie zdziwienie , ze
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: JaK tO TaK To :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ? CzEmU TaK To tO tO ???????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: CzEmU To tO TaK tO tO To Tak ????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

a temu ze jak TY dajesz sie DYMAC , to znajdzie sie KTOS kto cie wydyma , takie zasady zycia , czy ci sie to podba czy nie
PiotrusPan pisze:czy pomoc kancelarii prawnej cokolwiek pomoże?
taaaaaaaaaa pomoze ci pozbyc sie kasy , co do ostatniego grosika :lol:

co do kancelarii prawnej ... to twoj pracodawca moze pojsc tam i sie od nich uczyc jak dymac ludzi , bo to sa mistrzowie swiata w tej dziedzinie :D

Obrazek
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Wynagrodzenie

Post autor: dawid781 » 21 paź 2014, o 22:18

FRONT242 pisze:
a temu ze jak TY dajesz sie DYMAC , to znajdzie sie KTOS kto cie wydyma , takie zasady zycia , czy ci sie to podba czy nie
Bardzo to sprawa przykra ale prawdziwa i ujęta w kilku słowach ;)
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Wynagrodzenie

Post autor: orys » 23 paź 2014, o 00:25

agencik pisze:Który zawodowy kierowca po za parkingową bajką przyzna się że tysiące zapłacił za to by stać się zawodowym.
Ja zapłaciłem za prawko C tysiąc z własnej kieszeni, bo to dawno było, badań nie robiło się a świadectwa nie potrzebowałem, bo jechałem na podbój Wielkiej Brytanii. Teraz muszę CPC zrobić, firma mi nie zafunduje, bo niezainteresowana (operuje tylko busami), wyjdzie mi ze 300 funtów, ale to są 3-4 dni pracy, więc nie tragedia...
To że nie masz dodatkowych uprawnień czy innych kwitkòw nie dyskwalifikuje cię w prawach pracownika, teoretycznie dieta się należy, tyle że prawie nikt tego nie płaci.
Podobno nawet busiarzom się należy, różnice są tylko w wynagrodzeniu. Ale tu się na mnie nie powołujcie, bo ja się nigdy nie interesowałem, u mnie w firmie to jest inaczej rozwiązane w taki sposób, że jestem do przodu, więc siedzę cicho :)
Choć niektórzy pracodawcy każą sobie podpisywać kwity odbioru diety bez jej wypłacania.
To że sobie każą, to ich. Gorzej, że niektórzy tak podpisują. Bo ktoś tu pisał o szacunku - prawda jest taka, że jak się sami nie będziemy szanować, to nikt nas na siłę szanować nie będzie. Szanujmy się, nie zgadzajmy się na dziadowskie warunki, to nie będą miały dziady wyboru i będą musiały płacić porządnie.

Niedawno w Aberdeen spotkałem Polaka na 12 tonowym Atego bez kabiny sypialnej - spał w poprzek kabiny, myślałem, że chce na dietach przyoszczędzić nie wydając na hotel a on mi powiedział, że on nie ma diet, bo mu szef kupił namiot Obrazek

Tak długo, jak będą takie pajace na rynku pracy, tak długo nie będzie szans na normalne relacje z pracodawcami...
Obrazek

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Wynagrodzenie

Post autor: jedi6667 » 23 paź 2014, o 12:38

http://www.vat.pl/delegacja-i-dieta-kie ... -zus-9025/

Dawid781 dał mi taki link co do diet, według tego należą się nam diety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”