Teraz jest 19 gru 2017, o 00:20

kontrabanda czy nie

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
  • Autor
  • Wiadomość

swordbright1992

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)

kontrabanda czy nie

Post19 lis 2017, o 11:37

witam. z pl do uk wiozlem towar i szef mówi czy wezmę dla jego znajomego 3 paczki w 1 paczce 20 kartonów fajek w drugiej 12 butelek stolicy owocowej 34 procent czyli taki likier. wszystko kupione w pl z banderOla. i w trzeciej paczce jedzenie długoterminowe i inne Art. spożywcze. mówię ok tylko dok. wypiszemy ze z firmy wziąłem. no i pojechałem ale w belgi ściągnęłi mnie na rentgen. i pokazuje mi że tam jakieś butelki są otworzyć auto. otworzyłem wyciągnęli te 3 pudła no i wiadome znaleźli. i teraz tak 1 opcja 555 euro i my zabieramy fajki i alkochol lub 2 opcja 1260 euro i Ty zabierasz fajki i alkochol. noto zapłaciłem 555 i pojechałem. mówili że gdybym był turystą to nie było by problemu rzadnego. ale ze jestem kierowca w pracy przewoze towary rozne to nie moge takich rzeczy wozic. moje pytanie bo to pierwszy raz taka sytuacja co jeśli Drugi lub trzeci raz coś takiego będzie kara nie kara mandat czy co. ile można przewozić fajek i alkoholu będąc w pracy jako kierowca i jako turystą? czy jestem juz gdzies w komputerach oznaczony czy nie ?

Powrót do Przepisy prawne