Teraz jest 19 lis 2018, o 05:27

Czas kabotażu Francja

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
  • Autor
  • Wiadomość

daniel333444

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 2 razy
    Otrzymał podziękowań: 1 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)
  • Uprawnienia: B

Czas kabotażu Francja

Post20 mar 2017, o 22:50

Panowie , przewiozłem ładunek z Niemczech do Francji we wtorek rano, w środę załadowałem pierwszy kabotaż francja-francja , jutro rano ładuję kolejny i po rozładunku kolejny czyli będzie 3.
Jutro rano mija 7 dni od rozładunku przewozu międzynarodowego więc jak to jest, ja mogę zrobić 3 ładunki kabotażowe w ciągu 7 dni od dnia rozładunku międzynarodówki czy od rozładunku 1 przewozu kabotażowego?
Moja spedytorka mówi że od pierwszego kabotażu, mi się wydaje że od rozładunku międzynarodoweo, jak to jest?

ROMAN_WLOS

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 10 razy
  • Samochód: kilka sztuk
  • Firma: porządna
  • Uprawnienia: A,B

Re: Czas kabotażu Francja

Post20 mar 2017, o 23:26

daniel333444 napisał(a):Panowie , przewiozłem ładunek z Niemczech do Francji we wtorek rano, w środę załadowałem pierwszy kabotaż francja-francja , jutro rano ładuję kolejny i po rozładunku kolejny czyli będzie 3.
Jutro rano mija 7 dni od rozładunku przewozu międzynarodowego więc jak to jest, ja mogę zrobić 3 ładunki kabotażowe w ciągu 7 dni od dnia rozładunku międzynarodówki czy od rozładunku 1 przewozu kabotażowego?
Moja spedytorka mówi że od pierwszego kabotażu, mi się wydaje że od rozładunku międzynarodoweo, jak to jest?

DANIELU-333444,

Niech ta Twoja spedytorka skoczy sobie do pasmanterii, niech kupi sobie pół metra gumy i strzeli sobie w głowę.

Zasady kabotażu są takie same w całej Unii (a może nawet w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym), bo jest to przepis wspólnotowy.

Zgodnie z nim, czas kabotażu liczy się od momentu rozładunku przesyłki MIĘDZYNARODOWEJ, dokładniej - od godziny 00:00 dnia następnego.

Rozładunek trzeciego czyli ostatniego kabotażu musi nastąpić w ciągu 7 dni od tej godziny.

Chyba, że wjeżdżasz do Francji pusto, to możesz zrobić jeden kabotaż w ciągu 3 dni od wjazdu i w ciągu 7 dni od rozładunku międzynarodowego.

Ani spedytorzy/spedytorki, ani tym bardziej dziady nie mają pojęcia o przepisach.

Na koniec, taka rada praktyczna - gdyby Cię we Francji zatrzymali a miałbyś puste auto, to mów, że jesteś turystą.

Ja tak powiedziałem podczas JEDYNEJ kontroli we Francji. Z tym, że kiedy zapytali o CMR, to Ja udałem głupa mówiąc, że nie wiem co to jest CMR. W końcu, turysta nie musi się znać na papierach.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

piterol

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 16 razy
  • Samochód: Renault Master
  • Firma: własna niestety
  • Uprawnienia: b,c

Post21 mar 2017, o 13:23

Boże jak słysze te mądrości spedytorów to włosy mi dęba stają. To gorsze bzdury niż te paplane po parkingach w upojeniu alkoholowym. Jak taki osobnik tytułujący sie dumnie spedytorem może takie głupoty mówić?
Panie Romanie obawiam się, że guma tu nie wystarczy...
A dla pani wielkiej spedytor i innym tumanom polecam lekturę dokumentu zamieszczonego w moim piście (źródło : https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... ObMiF3JXRQ)

ROMAN_WLOS

Użytkownik

Użytkownik

Post21 mar 2017, o 15:11

piterol napisał(a):Boże jak słysze te mądrości spedytorów to włosy mi dęba stają. To gorsze bzdury niż te paplane po parkingach w upojeniu alkoholowym. Jak taki osobnik tytułujący sie dumnie spedytorem może takie głupoty mówić?
Panie Romanie obawiam się, że guma tu nie wystarczy...
A dla pani wielkiej spedytor i innym tumanom polecam lekturę dokumentu zamieszczonego w moim piście (źródło : https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... ObMiF3JXRQ)

PITEROLU,

Twój wpis dowodzi tego, że kierowcy ratują życie zarówno dziadom jak i spedytorom, szczególnie spedytorom-kopiuj-wklej czyli kompletnym idiotom.

Jednak jak chodzi o ten dokument, to nie wiem czy Żabom się coś popierdoliło, czy może zawinił tłumacz. Ale Szwajcaria należy do EOG wbrew temu co sugeruje rysunek-mapka.

Nie wiem, czy najwięksi złodzieje świata czyli Szwajcarzy mają prawo do kabotażu we Francji. Jednak należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pozdrowieni,
ROMAN WŁOS

piterol

Użytkownik

Użytkownik

Post21 mar 2017, o 16:11

RACJA! Debil inaczej się nie nauczy niż przez karę. Oczywiście w wypadku kontroli to i tak takie zero będzie zrzucać winę na innych. I nic mu to nie da.
Ten pdf To był oficjalny dokument udostępniony przez żabojadów i ma już kilka lat i co do wspomnianych przez Pana państw EOG to fakt jest nieaktualny. Zależało mi jedynie bo w tym pdfie temat kabotażu jest pokazany w formie prostej do zrozumienia grafiki.

STI

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 13 razy
    Otrzymał podziękowań: 32 razy
  • Samochód: DOBRY
  • Uprawnienia: A,B,C

Post22 mar 2017, o 12:51

Jestem ciekaw kiedy pojawi się odpowiedzieć na Wasze wpisy: " a mnie się wydaje..."

daniel333444

Użytkownik

Użytkownik

Post22 mar 2017, o 14:16

Ja powiedziałem spedytorce dobrze, ona że nie itd, no to ok przecież to firma zapłaci karę a nie ja ;)

piterol

Użytkownik

Użytkownik

Post22 mar 2017, o 17:22

daniel333444 napisał(a):Ja powiedziałem spedytorce dobrze, ona że nie itd, no to ok przecież to firma zapłaci karę a nie ja ;)

Prawidłowo, jeszcze bym jej wysłał tą informację smsem żeby był piękny dowód i tylko szukać wolnego patrolu.

Za ten post autor piterol otrzymał podziękowanie od
Wolf(3 kwi 2017, o 15:07)
Ocena:5.26%

daniel333444

Użytkownik

Użytkownik

Post22 mar 2017, o 17:47

A czy ja jako kierowca moge zostac w jakis sposob ukarany przez sluzby francuskie?

ROMAN_WLOS

Użytkownik

Użytkownik

Post23 mar 2017, o 12:55

daniel333444 napisał(a):A czy ja jako kierowca moge zostac w jakis sposob ukarany przez sluzby francuskie?

DANIELU-333444,

Możesz być pewien, że w razie jakiejś kary, dziad i tak obciąży ciebie wszelką winą i wszelkimi kosztami.

Dlatego, staraj się otrzymać SMS-a, właściwie SM-a (SMS to Short Message Service - a Ty otrzymujesz tylko SM-a, a nie cały serwis) potwierdzającego, że to spedytorka zadecydowała o terminie kabotażu.

Na pocieszenie, powiem Ci, że szanse na to, że zostaniesz zatrzymany we Francji, są bliskie zera pod warunkiem, że będziesz się trzymać z dala od prymitywnego Polactwa oraz będziesz przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

I jak Ci już wcześniej pisałem - kiedy jedziesz pusty, to mów, że jesteś turystą - schowaj CMR-y aby nie były na widoku.

Policji we Francji prawie nie widać (nawet tajniaków), a Gendermerie nie zatrzymuje samochodów bez powodu.

Gdyby Cię jednak zatrzymali, to bądź grzeczny, bo tam się nie pierdolą - będziesz fikać, to zabiorą Cię na komisariat gdzie dostaniesz fajnie gumami i jeszcze każą Ci za to gumowanie zapłacić.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS
Następna strona

Powrót do Przepisy prawne