KABOTAŻ FRANCJA

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C
Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 27 lis 2016, o 23:53

0liwski pisze:
STI pisze: Panowie transportowcy czego za przeproszeniem qrwa nie rozumiecie?????
STI... :lol: :lol:
nie nadymaj się tak, ani nie przeklinaj tu....bo słomka z butów ci wyskoczy jeszcze.
Tylko ja panie oliwski odpowiadam na zadane pytanie,nie gdybam jak ty...bo ja i moja słoma w butach zna POSTAWOWE przepisy które obowiązują w transporcie :lol:
Przenieś się pan na forum Pudelka,bo forum branżowe to dla pana za wysokie progi.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 31 gru 2016, o 01:42

STI pisze:
0liwski pisze:
STI pisze: Panowie transportowcy czego za przeproszeniem qrwa nie rozumiecie?????
STI... :lol: :lol:
nie nadymaj się tak, ani nie przeklinaj tu....bo słomka z butów ci wyskoczy jeszcze.
Tylko ja panie oliwski odpowiadam na zadane pytanie,nie gdybam jak ty...
Chłopczyku STI.... zarówno ja jak i kolega WOLF poprosiliśmy o wykładnię prawa... nie otrzymaliśmy jej... twoje gdybania chłopczyku sa w tej materii zwykłym trollingiem... Więc jeśli twoje trollowanie nazywasz wiedzą branżową, to może faktycznie poszukam twoich postów na pudelku, skoro tak zachwalasz... :lol: :lol: :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 31 gru 2016, o 09:53

To, że ty oliwski jesteś debil nie znaczy ,że Wolf też...
Jednak tumanie chcesz to masz (dziś dzień dobroci) : rozporządzenie (WE) 1071/2009 i rozporządzenie (WE) 1072/2009 z późniejszymi zmianami.
Teraz możesz poprosić kogoś mądrzejszego od siebie ( łatwizna) ,znajdzie ci co trzeba i gdzie trzeba,oraz z wielkim trudem wytłumaczy.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 31 gru 2016, o 11:56

STI pisze:To, że ty oliwski jesteś debil nie znaczy ,że Wolf też...
Jednak tumanie chcesz to masz (dziś dzień dobroci) : rozporządzenie (WE) 1071/2009 i rozporządzenie (WE) 1072/2009 z późniejszymi zmianami.
Teraz możesz poprosić kogoś mądrzejszego od siebie ( łatwizna) ,znajdzie ci co trzeba i gdzie trzeba,oraz z wielkim trudem wytłumaczy.
...no chłopczyku.... za takie odzywki to ci się należy permanentny wypad z tego forum... o co zresztą teraz zawnioskuję do adminów.
A na przyszłość chłopczyku....odpowiadaj na pytania... treściwie :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 31 gru 2016, o 12:11

0liwski pisze:
STI pisze:To, że ty oliwski jesteś debil nie znaczy ,że Wolf też...
Jednak tumanie chcesz to masz (dziś dzień dobroci) : rozporządzenie (WE) 1071/2009 i rozporządzenie (WE) 1072/2009 z późniejszymi zmianami.
Teraz możesz poprosić kogoś mądrzejszego od siebie ( łatwizna) ,znajdzie ci co trzeba i gdzie trzeba,oraz z wielkim trudem wytłumaczy.
...no chłopczyku.... za takie odzywki to ci się należy permanentny wypad z tego forum... o co zresztą teraz zawnioskuję do adminów.
A na przyszłość chłopczyku....odpowiadaj na pytania... treściwie :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: Wolf » 31 gru 2016, o 12:41

STI pisze:To, że ty oliwski jesteś debil nie znaczy ,że Wolf też...
Jednak tumanie chcesz to masz (dziś dzień dobroci) : rozporządzenie (WE) 1071/2009 i rozporządzenie (WE) 1072/2009 z późniejszymi zmianami.
Teraz możesz poprosić kogoś mądrzejszego od siebie ( łatwizna) ,znajdzie ci co trzeba i gdzie trzeba,oraz z wielkim trudem wytłumaczy.
STI w 1072/2009 jest definicja KABOTAŻu, ale albo mam dziś mega słaby dzień i nie potrafię przeczytać treści ze zrozumieniem albo nie mogę doczytać się rozpatrywanego prze nas tutaj konkretnego przypadku, jest tylko opisany wjazd z ładunkiem którego następstwem są trzy ładunki kabotażowe w przeciągu 7 dni, wjazd bez ładunki i kabotaż w przeciągu trzech dni.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 31 gru 2016, o 15:23

Wolf pisze:
STI pisze:To, że ty oliwski jesteś debil nie znaczy ,że Wolf też...
Jednak tumanie chcesz to masz (dziś dzień dobroci) : rozporządzenie (WE) 1071/2009 i rozporządzenie (WE) 1072/2009 z późniejszymi zmianami.
Teraz możesz poprosić kogoś mądrzejszego od siebie ( łatwizna) ,znajdzie ci co trzeba i gdzie trzeba,oraz z wielkim trudem wytłumaczy.
STI w 1072/2009 jest definicja KABOTAŻu, ale albo mam dziś mega słaby dzień i nie potrafię przeczytać treści ze zrozumieniem albo nie mogę doczytać się rozpatrywanego prze nas tutaj konkretnego przypadku, jest tylko opisany wjazd z ładunkiem którego następstwem są trzy ładunki kabotażowe w przeciągu 7 dni, wjazd bez ładunki i kabotaż w przeciągu trzech dni.
Wolf tam jest napisane (nie potrafię zacytować z pamięci) kabotaż można wykonać TYLKO po zakończeniu transportu międzynarodowego (wyjątek wjazd bez ładunku) i coś tam coś tam.Jednym słowem podjęcie ładunku transgranicznego zamyka drogę do podjęcia ładunku kabotażowego i odwrotnie. Koniec kropka. Kogoś kto twierdzi inaczej (jego prawo) prostują BAG-i i inne hycle kasując pare koła ojro.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: Wolf » 31 gru 2016, o 19:22

ROZDZIAŁ III
PRZEWÓZ KABOTAŻOWY
Artykuł 8
Zasada ogólna
2.
Po dostarczeniu rzeczy w przychodzącym ruchu międzynarodowym przewoźnicy drogowi, o których mowa w ust. 1, uprawnieni są do wykonywania tym samym pojazdem lub, w przypadku zespołu pojazdów, pojazdem silnikowym tego pojazdu, do trzech przewozów kabotażowych będących następstwem transportu międzynarodowego z innego państwa członkowskiego lub państwa trzeciego do przyjmującego państwa członkowskiego. Ostatni rozładunek rzeczy w trakcie przewozu kabotażowego przed opuszczeniem przyjmującego państwa członkowskiego ma miejsce w ciągu siedmiu dni od ostatniego rozładunku w przyjmującym państwie członkowskim w ramach dostawy rzeczy w przychodzącym ruchu międzynarodowym.
W terminie, o którym mowa w akapicie pierwszym, przewoźnicy mogą wykonywać niektóre lub wszystkie przewozy kabotażowe dozwolone zgodnie z tym akapitem w którymkolwiek państwie członkowskim, pod warunkiem że są one ograniczone do jednego przewozu kabotażowego na państwo członkowskie w ciągu trzech dni od wjazdu bez ładunku na terytorium tego państwa członkowskiego.


Tutaj nic takiego nie wiedzę, kurcze, nie pozostaje nic innego jak przy okazji do krokodyla podjechać i zagadać.

Awatar użytkownika
pietyahouse
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:18 gru 2016, o 23:55
Samochód:ducato

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: pietyahouse » 3 sty 2017, o 15:23

Wiem że pewnie mnie schłostacie ale tak po krótce to :
Wjeżdzasz z TOWAREM do Francji-rozładunek.potem możesz zrobić dwa transporty wewnątrz Kraju.Kolejny 3 załadunek już powinien wyjeżdżać poza granice Francji?Można to zrobić w przeciągu 7 dni od dnia wjazdu na teren Francji?

Wjeżdżasz na teren Francji na PUSTO,robisz jeden transport wewnątrz kraju,następnie załadunek we Francji i rozładunek już poza granicami?

Drugie pytanko:Jak ogarnąć umowę,czy można to jakoś obejść?Wiem że przedstawicielstwo to podstawa prawna ale czy ja jako kierowca mogę jechać bez tej śmiesznej umowy?(Wieksze zarobki)

Awatar użytkownika
daastom
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:25 sty 2017, o 01:11
Uprawnienia:A,B,B+E

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: daastom » 26 sty 2017, o 00:05

pietyahouse pisze:
Drugie pytanko:Jak ogarnąć umowę,czy można to jakoś obejść?Wiem że przedstawicielstwo to podstawa prawna ale czy ja jako kierowca mogę jechać bez tej śmiesznej umowy?(Wieksze zarobki)
Ponawiam pytanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”