KABOTAŻ FRANCJA

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
wojciech251
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 lis 2016, o 20:19
KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: wojciech251 » 25 lis 2016, o 11:23

Witam, w zeszłym tygodniu spotykała nas niemiła sytuacja związana z francuskimi służbami, która dotyczyła wykonywanych przewozów kabotażowych we Francji.

Dnia 15.11.2016 kierowca załadował towar w Niemczech i wykonał przewóz międzynarodowy do Francji, który rozładował całkowicie dnia 16.11.2016.

Tego samego dnia tj. 16.11.2016 załadował najpierw dwa ładunki kabotażowe Francja-Francja, po czym doładował ładunek Niemcy-Francja ze względu na to, że wszystkie te ładunki były blisko siebie.

Kolejnego dnia, czyli 17.11.2016 kierowca przeszedł kontrole kabotażu przez francuskie służby i otrzymaliśmy mandat w wysokości 2250€ za podjęcie jednocześnie ładunku międzynarodowego.

Mamy wątpliwości co do słuszności nałożonego mandatu. Rozporządzenie UE mówi o całkowitym rozładunku przewozu międzynarodowego zanim się podejmie kabotaż, więc przecież warunek spełniony. Był całkowity rozładunek międzynarodówki. Przecież brak mowy o tym, że nie można podejmować w czasie przewozu kabotażowego nowego przewozu międzynarodowego :!: :!: :!:

Jest sens się odwoływać :?: :|

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 25 lis 2016, o 14:23

wojciech251 pisze:Witam, w zeszłym tygodniu spotykała nas niemiła sytuacja związana z francuskimi służbami, która dotyczyła wykonywanych przewozów kabotażowych we Francji.

Dnia 15.11.2016 kierowca załadował towar w Niemczech i wykonał przewóz międzynarodowy do Francji, który rozładował całkowicie dnia 16.11.2016.

Tego samego dnia tj. 16.11.2016 załadował najpierw dwa ładunki kabotażowe Francja-Francja, po czym doładował ładunek Niemcy-Francja ze względu na to, że wszystkie te ładunki były blisko siebie.

Kolejnego dnia, czyli 17.11.2016 kierowca przeszedł kontrole kabotażu przez francuskie służby i otrzymaliśmy mandat w wysokości 2250€ za podjęcie jednocześnie ładunku międzynarodowego.

Mamy wątpliwości co do słuszności nałożonego mandatu. Rozporządzenie UE mówi o całkowitym rozładunku przewozu międzynarodowego zanim się podejmie kabotaż, więc przecież warunek spełniony. Był całkowity rozładunek międzynarodówki. Przecież brak mowy o tym, że nie można podejmować w czasie przewozu kabotażowego nowego przewozu międzynarodowego :!: :!: :!:

Jest sens się odwoływać :?: :|
Co było dokładnie podstawą do nałożenia mandatu?? Czy na pewno ten kabotaż? :roll:
W polskim prawie jeśli kierowca podpisze mandat, w zasadzie ma zamkniętą drogę. U nas odwołanie się od mandatu w ogóle nie funkcjonuje.
Można jedynie złożyć do miejscowego sądu rejonowego wniosek o uchylenie, ale sąd nie bada tutaj czy w ogóle doszło czy tez nie doszło do wykroczenia drogowego, ale czy ten czym podlegał pod wykroczenie.

Francja robi od 1 lipca straszne problemy dla POLSKICH - tylko dla POLSKICH przewoźników i nakłada właśnie takie horrendalne kary.
Tu potrzeba kogoś ze znajomością prawa francuskiego...

A powiedz jeszcze...mieliście swojego przedstawiciela we Francji zgodnie z wprowadzonym we Francji prawem potocznie zwanym Loi Macron?
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 26 lis 2016, o 03:52

Pan Oliwski to taki wszystko wiedzący widzę .Kolega wojciech jak by miał trochę chęci to na swoje pytanie miał by gotową odpowiedź na tym forum. Sorki za złośliwości z mojej strony,ale qrwica człowieka bierze jak ktoś bierze się za coś o czym nie ma pojęcia...a później lament.
I najważniejsze... mandat kolega niestety dostał jak najbardziej słusznie.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 26 lis 2016, o 12:01

STI pisze:Pan Oliwski to taki wszystko wiedzący widzę .....
I najważniejsze... mandat kolega niestety dostał jak najbardziej słusznie.
Przynajmniej próbuje pomóc koledze, o ile nałożony mandat był faktycznie słuszny.
A wszystkowiedzący to ty jesteś...bo autor po moim ostatnim poście nic nie napisał.... :lol:
Nie musisz drwić z kolegi..........ktoś tu poprosił tylko o pomoc, a twój post nic nie wniósł...fanboyu subaru.. :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 26 lis 2016, o 20:03

0liwski pisze:
STI pisze:Pan Oliwski to taki wszystko wiedzący widzę .....
I najważniejsze... mandat kolega niestety dostał jak najbardziej słusznie.
Przynajmniej próbuje pomóc koledze, o ile nałożony mandat był faktycznie słuszny.
A wszystkowiedzący to ty jesteś...bo autor po moim ostatnim poście nic nie napisał.... :lol:
Nie musisz drwić z kolegi..........ktoś tu poprosił tylko o pomoc, a twój post nic nie wniósł...fanboyu subaru.. :lol:
Po pierwsze primo, z nikogo nie drwie a wyrażam opinie.
Po drugie primo w czym kolega Oliwski koledze wojciechowi (sądząc po poście właścicielowi firmy transportowej,wykonującej transporty międzynarodowe)pomógł? Zadając "kretyńskie" pytania?
Po trzecie primo, mimo złośliwości -usprawiedliwionej to JA koledze wojciechowi odpowiedziałem ...nie Ty
Po czwarte primo,jak coś piszesz z angielska to rób to poprawnie ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: niedzwiedz123 » 26 lis 2016, o 20:13

Popieram STI

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 27 lis 2016, o 01:59

STI pisze: Po pierwsze primo, z nikogo nie drwie a wyrażam opinie.
Po drugie primo w czym kolega Oliwski koledze wojciechowi (sądząc po poście właścicielowi firmy transportowej,wykonującej transporty międzynarodowe)pomógł? Zadając "kretyńskie" pytania?
Po trzecie primo, mimo złośliwości -usprawiedliwionej to JA koledze wojciechowi odpowiedziałem ...nie Ty
Po czwarte primo,jak coś piszesz z angielska to rób to poprawnie ;)
Pozdrawiam
Po pierwsze...primo
Po drugie...secundo
Po trzecie...tertio
Po czwarte...quarto
A po piąte...quinto...zacznij coś wnosić do roz-mo-wy...fanboyu subaru.... :lol:
Popracuj też nad składnią i poprawnością logicznego wyrażania się :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: Wolf » 27 lis 2016, o 16:04

STI pisze:Pan Oliwski to taki wszystko wiedzący widzę .Kolega wojciech jak by miał trochę chęci to na swoje pytanie miał by gotową odpowiedź na tym forum. Sorki za złośliwości z mojej strony,ale qrwica człowieka bierze jak ktoś bierze się za coś o czym nie ma pojęcia...a później lament.
I najważniejsze... mandat kolega niestety dostał jak najbardziej słusznie.
Oświeć mnie, bo nie rozumiem dozwolony kabotaż jest: ładunek wjazdowy, max 3x transport po terytorium kraju do którego wjechaliśmy z ładunkiem, oraz ew. ładunek wyjazdowy. Druga forma, to wjazd na terytorium kraju bez ładunku przewóz jednego transportu i wyjazd z kraju z ładunkiem czy tez bez.

tutaj mamy ładunek wjazdowy, dwa ładunki po kraju oraz pomiędzy nimi podjęcie ładunku wyjazdowego, więc wg ciebie co jest nie tak? jeśli masz inna interpretację kabotażu, podaj do niej link, z chęcią się z nią zapoznam a przy okazji za pewnie nie tylko mnie uchroni przed potencjalnymi konsekwencjami.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: STI » 27 lis 2016, o 21:56

Wolf pisze:
STI pisze:Pan Oliwski to taki wszystko wiedzący widzę .Kolega wojciech jak by miał trochę chęci to na swoje pytanie miał by gotową odpowiedź na tym forum. Sorki za złośliwości z mojej strony,ale qrwica człowieka bierze jak ktoś bierze się za coś o czym nie ma pojęcia...a później lament.
I najważniejsze... mandat kolega niestety dostał jak najbardziej słusznie.
Oświeć mnie, bo nie rozumiem dozwolony kabotaż jest: ładunek wjazdowy, max 3x transport po terytorium kraju do którego wjechaliśmy z ładunkiem, oraz ew. ładunek wyjazdowy. Druga forma, to wjazd na terytorium kraju bez ładunku przewóz jednego transportu i wyjazd z kraju z ładunkiem czy tez bez.

tutaj mamy ładunek wjazdowy, dwa ładunki po kraju oraz pomiędzy nimi podjęcie ładunku wyjazdowego, więc wg ciebie co jest nie tak? jeśli masz inna interpretację kabotażu, podaj do niej link, z chęcią się z nią zapoznam a przy okazji za pewnie nie tylko mnie uchroni przed potencjalnymi konsekwencjami./quote]


Transport kabotażowy można wykonać tylko !!! po zakończeniu transportu transgranicznego. Panowie transportowcy czego za przeproszeniem qrwa nie rozumiecie????? Prowadzicie firmy,zatrudniacie ludzi od których wymagacie profesjonalizmu i wiedzy w tym co mają robić (kierowcy,spedytorzy,magazynierzy,księgowe itd.itp.) a sami...Dlatego jestem za wprowadzeniem licencji w transporcie poniżej 3,5t bo większość powinna wrócić do kopania ziemniaków a nie prowadzić firmy transportowe.
A Pan Oliwski ignoruj proszę moje posty. Do słownych przepychanek , to trza mieć jakiś poziom i wiedzę...a tak nie kop Pana bo się spocisz.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: KABOTAŻ FRANCJA

Post autor: 0liwski » 27 lis 2016, o 22:28

STI pisze: Panowie transportowcy czego za przeproszeniem qrwa nie rozumiecie?????
STI... :lol: :lol:
nie nadymaj się tak, ani nie przeklinaj tu....bo słomka z butów ci wyskoczy jeszcze.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”