Czas jazdy i pracy

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Wolf » 17 lis 2015, o 14:13

astri pisze:Piękna frustracja co ma bateria w telefonie do temperatury mojego ciała, może nie wiesz, że jest coś takiego za 100-150 PLN jak powerbanki na wypadek gdy Nam się rozładuje bateria w telefonie, tablecie, nawigacji, zapalniczka auta odmówi posłuszeństwa?

Kierowca na C po Polsce w dystrybucji lokalnej lub ogólnokrajowej zarobi więcej niż Ty z tym swoim busikiem 3-4 tyg, tyrania po UE tak tyrania bo niczym się nie różnisz od pijanych kierowców. Jeżdżenie bez snu takiej ilości km Cię kiedyś zgubi.

Nie życz mi tego co Ciebie może spotkać w trasie ale pewnie Ty jako zaprawiony w boju busiarz doznałeś już wszystkie

Zdania nie zmienię, na busach z kurnikiem 8-10 EP powinny być przepisy normujące czas pracy i traktowania kierowcy jako najważniejszego z zachowaniem norm pracy, to co Ty robisz tyranie po 2000 km na dobę to nie praca, dajesz się robić jak dziecko i masz z tego radość bo jesteś busiarzem, zarabiasz dużo? Podlicz sobie koszty nie liczę już zdrowia to Cię olśni.
Słownik Bateria-Akumulator w aucie

Kwestia zarobków, no cóż są na ten tema różne mity i historie, jak jest na prawdę wie ten kto jeździ.

Awatar użytkownika
Eddie1972
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:8 lis 2015, o 15:29
Samochód:Volvo
Uprawnienia:C

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Eddie1972 » 17 lis 2015, o 15:45

Żadne firmy busiarskie nie padną. Dalej bus będzie tańszy od tira. Ilu jeszcze musi zginąć kolegów na trasach UE by to w końcu pojąć? Zacznijmy pracować jak normalni ludzie i niech nas traktują jak normalnych ludzi a nie jak niewolników kierownicy. Osobiście znam chłopaków z firm co śpią po 2-3 godziny i jadą dalej. Czy pieniądze to naprawdę wszystko? A co ze zdrowiem? Zdrowia nam nikt nie wróci. Nawet jak wprowadzą tacho xo busów to i tak będziemy szybciej niż tiry.

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: malpa » 17 lis 2015, o 20:06

skoro jesteście tacy mądrzy to dlaczego interesujecie się busami a nie solówkami lub zestawami ? bus to bus, jest po to żeby zapierdalać.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Wolf » 17 lis 2015, o 23:30

Eddie1972 pisze:Żadne firmy busiarskie nie padną. Dalej bus będzie tańszy od tira. Ilu jeszcze musi zginąć kolegów na trasach UE by to w końcu pojąć? Zacznijmy pracować jak normalni ludzie i niech nas traktują jak normalnych ludzi a nie jak niewolników kierownicy. Osobiście znam chłopaków z firm co śpią po 2-3 godziny i jadą dalej. Czy pieniądze to naprawdę wszystko? A co ze zdrowiem? Zdrowia nam nikt nie wróci. Nawet jak wprowadzą tacho xo busów to i tak będziemy szybciej niż tiry.
Raczej użył bym argumentu że bus wjedzie wszędzie tam gnie nie wciśnie się zestaw czy solówka, kwestia tacho, jeśli już będzie to pytanie czy poza czasem pracy nie będzie pilnować także prędkości.

Awatar użytkownika
Eddie1972
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:8 lis 2015, o 15:29
Samochód:Volvo
Uprawnienia:C

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Eddie1972 » 18 lis 2015, o 00:54

malpa pisze:skoro jesteście tacy mądrzy to dlaczego interesujecie się busami a nie solówkami lub zestawami ? bus to bus, jest po to żeby zapierdalać.
Jak chcesz zapierdalać jak niewolnik to wolno tobie.

Awatar użytkownika
michal87sc
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:10 lis 2015, o 23:27
Samochód:Opel Movano
Firma:GT
Uprawnienia:B

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: michal87sc » 22 lis 2015, o 11:05

To i ja dodam coś od siebie jeśli o prace na busie chodzi po 7 dniowej trasie, Niedziela - Sobota....

No więc wyjechałem w Niedziele koło 16;30.... żeby na rano być w koszalinie, co dalej było, nie bede sie rozdrabniac bo pewnie was to nie obchodzi.... we Wtorek jadąc na Austrie zachaczyłem o dom bo po drodze, żeby sie wykąpać i przespac 3 godziny... bo praktycznie nic nie spalem od Niedzieli.... no więc Wtorek rano Austria, następnie cały Wtorek Austria, 5h snu i caly czwartek i cala noc do piątku trasa....

Dla mnie to jakies nieporozumienie i ciągle telefon ze szybko bo pilne.... wrocilem do domu w Sobote, zroiłem 3886km, co przy stawce 20gr/km daje 777zl + 12,90 = 790zl to sobie mysle ze pewnie 800 mi wyplaci coby sie nie rozdrabniac...

A on do mnie ze zarobilem 500zl.................... co daje 12gr/km po moim zniesmaczeniu zmienil na 600zl co daje 15gr/km

Bo ze na pierwszy raz bo ze cos tam cos tam..................

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Iglak » 22 lis 2015, o 12:01

Kolego z tego co opowiadasz wolałbym isc do fabryki i wiecej zarobic niz śmigać jak beduin po EU. Z Czestochowy jestes?
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
michal87sc
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:10 lis 2015, o 23:27
Samochód:Opel Movano
Firma:GT
Uprawnienia:B

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: michal87sc » 22 lis 2015, o 17:00

Z Bedzina / Sosnowca... fabryka nigdy w zyciu... mam uprawnienia rewidenta, maszynisty, ustawiacza... ale juz na dzien dzisiejszy mam dosc pracy na kolei... busy tylko przejsciowo, od stycznia do pracy w DE

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: Wolf » 22 lis 2015, o 20:13

michal87sc pisze:To i ja dodam coś od siebie jeśli o prace na busie chodzi po 7 dniowej trasie, Niedziela - Sobota....

No więc wyjechałem w Niedziele koło 16;30.... żeby na rano być w koszalinie, co dalej było, nie bede sie rozdrabniac bo pewnie was to nie obchodzi.... we Wtorek jadąc na Austrie zachaczyłem o dom bo po drodze, żeby sie wykąpać i przespac 3 godziny... bo praktycznie nic nie spalem od Niedzieli.... no więc Wtorek rano Austria, następnie cały Wtorek Austria, 5h snu i caly czwartek i cala noc do piątku trasa....

Dla mnie to jakies nieporozumienie i ciągle telefon ze szybko bo pilne.... wrocilem do domu w Sobote, zroiłem 3886km, co przy stawce 20gr/km daje 777zl + 12,90 = 790zl to sobie mysle ze pewnie 800 mi wyplaci coby sie nie rozdrabniac...

A on do mnie ze zarobilem 500zl.................... co daje 12gr/km po moim zniesmaczeniu zmienil na 600zl co daje 15gr/km

Bo ze na pierwszy raz bo ze cos tam cos tam..................
Nie to żebym się wymądrzał, ale wiesz skąd dokąd jechałeś, wpisz to w google maps i zobacz jakie faktycznie km wychodzą, może to jest problemem, jeśli nie to faktycznie jakiś biedak ci się trafił.

U nas mistrz krajobrazu na trasie ok 12000 km potrafił zrobić ok 16000, a raczej za wycieczki krajoznawcze nikt ci nie zapłaci a wręcz potrąci ci za paliwo i amortyzacje auta, oczywiście mamy u nas korektę na obiazdy itp ale raczej nie 33% ;)

Awatar użytkownika
bone
Użytkownik
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:2 paź 2015, o 18:18
Samochód:Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gdynia

Re: Czas jazdy i pracy

Post autor: bone » 22 lis 2015, o 21:17

Dopóty będziecie wykorzystywani dopóki będziecie się dawać :D

Trzeba nie mieć jaj by powiedzieć : Słuchaj szefie- nie dam rady bo jestem zmęczony i musże odpocząć, nie jestem robotem.

Pozdrawiam myślących = wypoczętych :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”