Kabotaż

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
pietras30
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:22 sty 2016, o 19:58
Samochód:DUCATO
Firma:P.U.H
Uprawnienia:B
Kabotaż

Post autor: pietras30 » 22 sty 2016, o 22:16

Witam

Mam pytanie odnośnie kabotażu.
Czy obowiązkowe jest wykupienie kabotażu na busa do 3,5 t na terenie Europy.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kabotaż

Post autor: Wolf » 22 sty 2016, o 23:19

Nie, tak samo jak nie musisz wykupywać OCPD, kupujesz polisę lub ja rozszerzasz o kabotaż po to żeby czuć się bezpiecznie i w razie problemów liczyć na naprawę szkód.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Kabotaż

Post autor: STI » 23 sty 2016, o 12:32

Ubezpieczenie kabotażowe działa tylko jak posiadasz licencje.Większość nawet nie zdaje sobie sprawy,bo większość nie wie o co kaman. Słyszałem,ale TYLKO słyszałem że te drogie co to miało wyłączenie przy szkodzie możnabyło sobie tyłek podetrzeć.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kabotaż

Post autor: Wolf » 23 sty 2016, o 13:18

Ok, ale sedno tematu jest takie, OCPD mieć nie musisz, ale:

1. Jazda pod Spedycja - wymagają
2. Jazda dla samego siebie - giełdy wymaga i jeśli giełda nie chce to dosyć często chce kontrahent wraz z potwierdzeniem wpłaty.
3. Coraz częściej ładunki wewnętrzne zleceniodawcy wymagają potwierdzonej polisy na Kabotaż
4. Spotykam się ale na szczęście sporadycznie - mimo że transport lekki o dmc 3,5t kontrahent wymaga licencji na transport międzynarodowy.

Wydaje mi się że powoli następuje selekcja naturalna "młodych gniewnych" i klient woli zapłacić więcej mając pewność że towar na pewno dojedzie.

Taka sytuacja ładunek po Francji 800kg 10palet odległość landem ok 950km podlot ok 50km, pytam się o stawkę, uzyskuje info że do podania, pytam czy to doładunek na solówkę czy solo bus? dostaje info że bus zał max 8 rano, dostawa bezpośrednia, zaproponowałem 450e, po czym dostałem info że maja już cztery propozycje po 200-250e i że nie jestem konkurencyjny, więc napisałem grzecznie czy dla niego to normalne że ktoś po kosztach paliwa jeździ, jak dal mnie to znaczy że istniej ryzyko niedostarczenia ładunku, nie jest możliwe że ktoś przy takiej stawce jest w stanie odłożyć na serwisowanie auta, po czym użyłem argumentu że średnio 2 razy w tygodniu bierzemy od nich ładunki i zawsze docierają całe i na czas, po ok 10 min dostałem zapytanie za ile mogę pojechać, zaproponowałem że za mniej niż 400e nie ma możliwości i to tylko dla tego że płacą na czas, po wysłaniu tej wiadomości nastąpiła akceptacja oferty.

Tak że moja sugestia walczmy jakością a nie ceną, inaczej w pewnym momencie będziemy jeździć po 0,15e za km

Ps. takich przykładów mam sporo.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Kabotaż

Post autor: orys » 23 sty 2016, o 16:16

Wolf pisze:Taka sytuacja ładunek po Francji 800kg 10palet odległość landem ok 950km podlot ok 50km, pytam się o stawkę, uzyskuje info że do podania, pytam czy to doładunek na solówkę czy solo bus? dostaje info że bus zał max 8 rano, dostawa bezpośrednia, zaproponowałem 450e, po czym dostałem info że maja już cztery propozycje po 200-250e i że nie jestem konkurencyjny, więc napisałem grzecznie czy dla niego to normalne że ktoś po kosztach paliwa jeździ, jak dal mnie to znaczy że istniej ryzyko niedostarczenia ładunku, nie jest możliwe że ktoś przy takiej stawce jest w stanie odłożyć na serwisowanie auta, po czym użyłem argumentu że średnio 2 razy w tygodniu bierzemy od nich ładunki i zawsze docierają całe i na czas, po ok 10 min dostałem zapytanie za ile mogę pojechać, zaproponowałem że za mniej niż 400e nie ma możliwości i to tylko dla tego że płacą na czas, po wysłaniu tej wiadomości nastąpiła akceptacja oferty.
Fajnie widzieć, że branża nam mądrzeje. (I dobrze, że Fronta już nie ma, bo byś usłyszał, że jak nie umiesz jechać za 200 euro to jesteś ciota co nie umie w biznes :-) )
Obrazek

Awatar użytkownika
highend
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:22 lut 2016, o 00:29
Samochód:Sprinter
Firma:MCAR
Uprawnienia:A, B+E

Re: Kabotaż

Post autor: highend » 24 lut 2016, o 01:53

950km w jedną stronę za 400e, a w drugą chyba nie na pusto? inaczej by się nie opłacało.
za 200e 950km nawet w jedną stronę to nie wiem... masakra jakaś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”