Konkretny paragraf na kontrolbucha

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk
Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: 3D3D3D » 11 mar 2015, o 18:37

Rozumiem że jednak mogę wozić ze sobą cały towar, również do późniejszego rozładunku w kraju. Czy faktura sprzedaży towaru wystawiona przez producenta będzie wystarczającym dokumentem przy ewentualnej kontroli za granicą (towar na Niemcy i Polskę)?
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: STI » 11 mar 2015, o 18:48

Kolego tłumaczenie nic Ci nie wbija do głowy?
Przeczytaj sobie konwencję CMR, o ładunkach kabotażowych i transgranicznych i dopiero bierz się za transport...a Orys nie pierd....l ludziom głupot, bo możesz narobić komuś problemów( oczywiście tym co słuchają i stosują zasady z uniwerku parkingowego) :lol:
3D3D3D pisze:Rozumiem że jednak mogę wozić ze sobą cały towar, również do późniejszego rozładunku w kraju. Czy faktura sprzedaży towaru wystawiona przez producenta będzie wystarczającym dokumentem przy ewentualnej kontroli za granicą (towar na Niemcy i Polskę)?

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: 3D3D3D » 11 mar 2015, o 18:54

Dziękuję za pomoc. Jak pisałem wcześniej, prowadzę swoje samochody wyłącznie w Polsce i stąd te pytania.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: orys » 11 mar 2015, o 23:42

STI pisze:a Orys nie pierd....l ludziom głupot, bo możesz narobić komuś problemów( oczywiście tym co słuchają i stosują zasady z uniwerku parkingowego) :lol:
A dokładnie mógłbyś uściślić do czego się odnosisz i uargumentować dlaczego to co piszę jest błędne? Z pewnoscią pomogłoby to innych w uniknięciu problemów (ktorych ja, robiąc jak piszę, nigdy nie miałem, ale zapewne według tego co twierdzisz zawsze mogę mieć) ;-) :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: 3D3D3D » 12 mar 2015, o 16:01

STI pisze:Kolego tłumaczenie nic Ci nie wbija do głowy?
Przeczytaj sobie konwencję CMR, o ładunkach kabotażowych i transgranicznych i dopiero bierz się za transport...a Orys nie pierd....l ludziom głupot, bo możesz narobić komuś problemów( oczywiście tym co słuchają i stosują zasady z uniwerku parkingowego) :lol:
3D3D3D pisze:Rozumiem że jednak mogę wozić ze sobą cały towar, również do późniejszego rozładunku w kraju. Czy faktura sprzedaży towaru wystawiona przez producenta będzie wystarczającym dokumentem przy ewentualnej kontroli za granicą (towar na Niemcy i Polskę)?
W mojej sprawie dzwoniłem do Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych. Z uzyskanych informacji wynika, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiej usługi (przypomnę-samochód do 3.5DMC, załadunek w Polsce i rozładunki 1.PL, 2.PL, 3.Niemcy, 4.PL, 5.PL). Oczywiście na czas przekroczenia granicy musi być prowadzony rejestr czasu kierowcy i wypełnione dokumenty CMR na towar. Proszę o komentarz. Dziękuję.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: STI » 12 mar 2015, o 17:07

Kużwa ładunku kabotażowego nie można łączyć z transgranicznym !!! Niech Ci ten szanowny ćwok napisze imiennego e'maila z taką interpretacją jak powiedział.
Powodzenia( bez złośliwości ;) )

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Konkretny paragraf na kontrolbucha

Post autor: 3D3D3D » 13 mar 2015, o 11:17

Drążę temat. Dzisiaj są konsultacje ITD w Warszawie tel. (22) 220-48-45. Prawnik potwierdził tylko informacją ze Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych. Wg niego pojazdy do 3.5DMC nie podlegają pod umowy wspólnotowe transportu. I co z tym fantem? Czy może to ktoś dokładnie wyjaśnić?

Dodatkowo: http://poradniktransportowy.pl/02/kabot ... -3-5-tony/
http://izba.maxpanel2.pl/max/staraizbai ... c6_1_1.htm
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2014000040901.pdf
http://www.transportoweprawo.pl/2012/od ... rzewoznika
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”