Przewoz roweru busem po ue

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
PiotrusPan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 cze 2014, o 10:50
Samochód:Master
Przewoz roweru busem po ue

Post autor: PiotrusPan » 13 lip 2014, o 18:21

Czy mozna podczas regularnego przewozu towaru po eu miec na pace i przewozic wlasny rower?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Przewoz roweru busem po ue

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 18:38

PiotrusPan pisze:Czy mozna podczas regularnego przewozu towaru po eu miec na pace i przewozic wlasny rower?
no nie .... jasne ze rowerow , dmuchanych materacy i klapek plazowych nie wolno przewozic , BAG cie namierzy i masz pozamiatane , zakaz wjazdu do niemiec na 2 lata
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przewoz roweru busem po ue

Post autor: Wolf » 13 lip 2014, o 19:22

Na jakiej podstawie prawnej twierdzisz że roweru nie mogę wozić? Jakiś czas temu wpadłem na taki pomysł i myślę że posiadając dokument zakupu nikt nie ma prawa się przyczepić, a zawsze jak się na weekend gdzieś stanie można pojeździć i pozwiedzać okolice, zawsze to lepsze kiszenie się w kabinie.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Przewoz roweru busem po ue

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 19:27

Wolf pisze:Na jakiej podstawie prawnej twierdzisz że roweru nie mogę wozić? Jakiś czas temu wpadłem na taki pomysł i myślę że posiadając dokument zakupu nikt nie ma prawa się przyczepić, a zawsze jak się na weekend gdzieś stanie można pojeździć i pozwiedzać okolice, zawsze to lepsze kiszenie się w kabinie.
:D no ja oczywiscie zartowalem
dokument zakupu tez nie jest zaden potrzebny ... come on !!!!
smieje sie z takich pytan, bo to juz jest przegiecie :lol:
nastepne pytanie bedzie : czy mozna do EU wwozic papier toaletowy ( sztuk 10 bo jade na 3 tygodnie ) i jak wypelniac SZAJSEBUCH :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przewoz roweru busem po ue

Post autor: Wolf » 13 lip 2014, o 21:56

Papiery na rower według mnie powinny być tak samo jak naklejka od windowsa jeśli jest wgrany na laptopie (na lotnisku w UK mi sprawdzali), zawsze jeden powód mniej do czepiania się, ostatnio aresztowali mi w żabolandii auto za brak zielonej karty

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Przewoz roweru busem po ue

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 22:37

Wolf pisze:Papiery na rower według mnie powinny być tak samo jak naklejka od windowsa jeśli jest wgrany na laptopie (na lotnisku w UK mi sprawdzali), zawsze jeden powód mniej do czepiania się, ostatnio aresztowali mi w żabolandii auto za brak zielonej karty
a co jezeli kupiles uzywany rower od sasiada czy na rynku , dostales w prezencie od dziewczyny itd , w zadnym z tych przypadkow nie masz rachunku za rower - nie ma potrzeby miec przy sobie takich rachunkow bo dojdziemy do paranoii i trzeba bedzie wozic ze soba walizke rachunkow za szczoteczke do zebow , zegarek , ipoda , laptopa itd
co do rowerow to zdarzaja sie kontrole czy rower nie jest kradziony , ale to juz inna bajka , tak samo jak zielona karta

przy wjezdzie do szwajcarii zdarzylo mi sie ze brali kazde elektroniczne urzadzenie laptopa , kamerke , GPS , nawet smartfona i wbijali numery seryjne do swojego kompa , sprawdzali czy nie sa kradzione
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”