Teraz jest 14 gru 2018, o 14:48


Mandat z Włoch za prędkość. Kto płaci?

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
 • Autor
 • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kedarrr

Użytkownik

Użytkownik

 • Posty: 15
 • Dołączył(a): 5 lut 2018, o 23:37
 • Podziękował : 0 raz
  Otrzymał podziękowań: 1 raz
 • Blog: Wyświetl Bloga (0)

Re: Mandat z Włoch za prędkość. Kto płaci?

Post21 lis 2018, o 20:13

Wolf napisał(a):
Kedarrr napisał(a):Tak, to wujek jechał wtedy tym autem bez wątpienia.

Chodzi o to, że jeśli teraz wskaże wujka jako sprawcę wykroczenia to mandat będzie widniał na niego czy na moim aucie? Jeśli na niego to ok, bo jeśli na aucie to przy kontroli drogowej może być różnie, laweta itp.


Którego elementu informacji który ci przekazujemy nie rozumiesz, nie chcesz nie płać, twoja sprawa, natomiast na zdrowy rozum zapłać mandat i nie kombinuje w tej kwestii, później albo odpuścisz go wujkowi, albo polubownie a jak nie sądowo go wyegzekwujesz.

Wyobraź sobie teraz taką sytuację, wskazujesz wujka jako sprawcę wykroczenia, ok, odsyłasz informacje do IT, oni wysyłają mandat do wujka, ale wujek jako oporna bestia odpisuje że są to jawne pomówienia i w tym czasie przebywał w Polsce i że to ty byłeś sprawcą wykroczenia, co teraz ? Makaroni się wkurzają, dowalają ci koszty administracyjne i możesz się tak boksować ile chcesz, wskazywać kogo chcesz ale ich nie obchodzi kto , tylko fakt uregulowania mandatu, wiece prowadzisz sobie z nimi korespondencję wysyłasz swoje auto np do Słowenii a z tam trafiasz masz FIXa do Marsylii, zadowolony z siebie nagle odbierasz telefon od kierowcy że w trakcie kontroli w IT masz do uregulowania na miejscu nie 185e już nie nawet 355e, ale np 750e do tego masz czas na o 2h, jeśli nie to auto na lawetę i na parking policyjny, gdzie doba kosztuje np 50e. Ale dalej masz przecież na aucie ładunek który musisz dowieźć na czas, jeśli nie to zapłacisz karę 2x wysokość frachtu, i nie doś że będziesz w plecy paliwo to jeszcze jakie np 1500e będziesz musiał wyłożyć.

WIĘC WYTŁUMACZ NAM TERAZ KTÓREGO MOMENTU NIE ROZUMIESZ GDY KTOŚ CI TŁUMACZY ZAPŁAĆ TEN MANDAT PÓKI SA TO DROBNE KWOTY !!!!!!!!

Później możesz poprzez sąd walczyć z wujkiem o ile masz na to jakiekolwiek dokumenty że tam faktycznie był.


Ja wszystko rozumiem ale:

1.Wolf, jeśli wujek twierdzi, że wtedy nie jechał to pokazuje delegację z podpisem, że jednak za tą delegację pieniądze wziął i wszystko w temacie.
2. Mój mandat nie spełnia formalnych do egzekwowania go na terenie UE, ponieważ nie jest przetłumaczony na język ojczysty osoby, na którą nakłada się karę grzywny. Ja nie muszę znać włoskiego ani angielskiego, bo akurat na ten język było to przetłumaczone.
3. W Polsce na wystawienie mandatu jest 180 dni liczone od popełnienia wykroczenia, wskazanie kolejnej osoby kierującej pojazdem zajmuje czasem tyle czasu, że ten termin jest przekroczony i nie ma podstaw do nałożenia mandatu.
We Włoszech też takowy termin jest i wynosi on UWAGA 14 miesięcy. Zgranie zdjęcia i wysłanie go do polski zajęło im ponad 7 miesięcy, więc wskazanie wujka przeze mnie jako sprawcę i odesłanie mandatu, nie wykluczone, że przekroczyło by ten termin.

Z racji tego, że trafiają mi się trasy na Włochy opłaciłem mandat a punkty wziąłem na siebie, ale jeśli ktoś będzie miał podobny problem to może zawsze powołać się na to, że dok nie jest przetłumaczony.

Za ten post autor Kedarrr otrzymał podziękowanie od
Wolf(21 lis 2018, o 20:38)
Ocena:5.26%
 
Offline
Avatar użytkownika

romb

Użytkownik

Użytkownik

 • Posty: 5
 • Dołączył(a): 29 paź 2018, o 22:37
 • Podziękował : 0 raz
  Otrzymał podziękowań: 0 raz
 • Blog: Wyświetl Bloga (0)

Re: Mandat z Włoch za prędkość. Kto płaci?

Post29 lis 2018, o 20:43

Zawsze jest ten sam problem. Najlepiej jak się współpracuje z firmą która ma przedstawiciela na terenie Włoch np. https://www.tacho-kontrol.pl/ wystarczy w zasadzie jeden telefon i masz z główki;)
Poprzednia strona

Powrót do Przepisy prawne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość