Kupno samochodu

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34
Kupno samochodu

Post autor: blik » 18 mar 2021, o 11:32

Kilka dni temu zakupiłem samochód od komisu. Wszystko wydawało się w porządku do wczoraj, gdy w książce serwisowej ujrzałem że samochód był zakupiony w salonie w Wielkiej Brytanii. Przekładka jest tak zrobiona że nawet nie dało rady poznać, dopiero po przyjrzeniu się dwóm szczegółom np. pierwszy to zamek do drzwi znajduje się tylko po prawej stronie a drugi to że osłonki przeciwsłoneczne są na odwrót niż powinny. W tej sprawie postanowiłem napisać do Dealera VW gdzie uzyskałem informacje po nr VIN że samochód został wyprodukowany na rynek Brytyjski.
I teraz pytanie do Was moi drodzy, czy mam jakąkolwiek szanse na zwrot pieniędzy od komisu?
Dodam że nie zostałem poinformowany o tej ""wadzie"" przez komis.
Jakie kroki ewentualne miałbym poczynić?
Dziękuje z góry za pomoc !

Awatar użytkownika
mazuer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:90
Rejestracja:7 sty 2018, o 11:44
Samochód:Iveco Daily
Firma:Iveco
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Kupno samochodu

Post autor: mazuer » 18 mar 2021, o 14:02

No to teraz musisz to udowodnić. Po za tym VIN przy oględzinach można sprawdzić. Wg mnie nic nie ugrasz ale możesz próbować. Ewentualnie rękojmia. Kraj pochodzenia był zamieszczony w ogłoszeniu?

Ogolnie w sieci jest opisane jak sprawdzić auto po vin. Poczytaj sobie, może będzie to dla Ciebie ułatwieniem.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2021, o 08:21 przez mazuer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kupno samochodu

Post autor: Wolf » 19 mar 2021, o 13:06

Głupio się zapytam, czy auto jest niesprawne? Czy może byłeś nim na stacji diagnostycznej i uzyskałeś informację że auto nie nadaje sie do jazdy (sprawdzałeś lampy przednie oraz tylne przeciemgielne). Jeśli pojazd jest zarejestrowany w PL, sprawny oraz dopuszczony do ruchu to trzemam kciuki żebyś coś wywalczył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”