Kasacja samochodu - jakie koszta?

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
luizjan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:12 mar 2020, o 08:52
Kasacja samochodu - jakie koszta?

Post autor: luizjan » 21 kwie 2020, o 10:33

Czy ktoś przerabiał może tematykę związaną z kasacją samochodów. Jakie mogą być koszta z tym związane? W sensie na auto szrotach to ja płacę za kasację, czy to mi placą, że oddaję samochód - a przecież oni jeszcze dodatkowo go później i tak zrecyklingują.

Awatar użytkownika
mazuer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:90
Rejestracja:7 sty 2018, o 11:44
Samochód:Iveco Daily
Firma:Iveco
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Kasacja samochodu - jakie koszta?

Post autor: mazuer » 22 kwie 2020, o 07:50

Pamiętaj tylko, że waga samochodu podczas oddawania na kasację nie powinna być zbyt niska. Wg przepisów nie powinna być niższa niż 90% tego, co wpisane jest w dowodzie rejestracyjnym.
Najlepiej zadzwonić do jakiegoś lokalnego wydziału komunikacji w Twoim mieście i dopytać które stacje demontażu polecają. Któż jak nie oni będą to wiedzieli. Doczytaj jeszcze na https://mamauto.pl/blog/ - blog na którym tematyka ta została trochę szerzej opisana.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2020, o 12:28 przez mazuer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kasacja samochodu - jakie koszta?

Post autor: Wolf » 22 kwie 2020, o 19:56

Na "kasacji pojazdu" tj jedna z kilku firm w okolicy jak zadzwoniłem to wymyślili że mam dostarczyć i zapłacić za kasację pojazdu,nie pamiętam ile, ale kilka stówek, wiec poszukałem w okolicy i znalazłem człowiek który skupuje auta po cenie złomu, przyjechał, sporządziliśmy umowę, zostawił kilka setek i zabrał wrak, a ja na drugi dzień wo wydziału komunikacji i po problemie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”