Najlepsza inwestycja

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34
Najlepsza inwestycja

Post autor: blik » 1 mar 2020, o 12:05

Witam .Odziedziczyłem po babci mieszkanie.Warte jest 300000.Chcę go sprzedać i te pieniądze odłożyć na przyszlość.Nie wiem czy trzymać na oszczednościowym ? Oprocentowanie to jakiś dowcip, ale lepsze to niż nic.Co byście zrobili z taką sumą pieniędzy? Podkreślam ,ze nie interesują mnie krótkie lokaty ani rozbijanie tej sumy na mniejsze kwoty.A może w ogóle nie pozbywac się tego mieszkania ,tylko wynajmować ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: Wolf » 2 mar 2020, o 17:06

Zostaw nie sprzedawaj, wynajmij, ew jeśli jakieś większe, to zamień na dwa dwupokojowe, nie wiem jaka lokalizacja, ale realnie jakieś 10-30k pln rocznie powinieneś z tego mieć.

Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: blik » 5 mar 2020, o 14:48

Wolf pisze:
2 mar 2020, o 17:06
Zostaw nie sprzedawaj, wynajmij, ew jeśli jakieś większe, to zamień na dwa dwupokojowe, nie wiem jaka lokalizacja, ale realnie jakieś 10-30k pln rocznie powinieneś z tego mieć.
Niekoniecznie. Mieszkanie jest duże i dlatego jest tyle warte. Ale miejscowość w jakiej jest umiejscowione to wymierająca mieścina. Więćej ludzi stąd wyjeżdża niż przyjeżdża oraz nie wydaje mi się aby na przyszłość była to taka dobra inwestycja. Nie mam z kolei kasy aby dołożyć do mieszkania w mieście wojewódzkim, w którym wynajmowanie miałoby sens bo dałoby się wynająć studentom. Stąd pomysł odkładania na koncie oszczędnościowym. https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont ... osciowych/ Dobrze jest sobie je porównać na stronie.

Awatar użytkownika
hylia7044
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:1 gru 2021, o 21:36

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: hylia7044 » 7 gru 2021, o 09:39

Może myśleliście o sprzedaży mieszkania. Jeśli tak to koniecznie zobaczcie na stronę https://sprzedammieszkanie.com/ ta firma zajmuje się skupem mieszkań. Zrobią szybką, oraz bezpłatną wycenę mieszkania a także sprawdzą jej stan prawny a następnie zaoferują wam cenę. Na pewno się dogadacie. Polecam ich serdecznie.

Bruno99
Posty:1
Rejestracja:9 gru 2021, o 00:04

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: Bruno99 » 9 gru 2021, o 00:12

Sam ostatnio z rodzicami zakupiłem mieszkanie i myślę że to świetny pomysł :)
____________________
corciano.pl/meble-ogrodowe

Awatar użytkownika
Gordan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:13 kwie 2016, o 09:42

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: Gordan » 22 maja 2022, o 09:08

Inwestować można na różne sposoby, wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby, w jakiej branży się obracamy lub jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy ma to być coś długofalowego i stabilnego, czy liczymy raczej na szybki zysk, ale obarczony większym ryzykiem. Warto też rozważyć pożyczki krótkoterminowe, jeśli mogą one pozwolić nam na poczynienie inwestycji lub jeśli brakuje akurat pewnej kwoty do zakończenia transakcji. Tutaj https://jakiwniosek.pl/artykuly/artykul ... ozabankowe dobrze to opisano, polecam zerknąć.

Awatar użytkownika
jurek70
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:23 maja 2022, o 12:13

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: jurek70 » 27 lip 2022, o 12:24

Teraz w czasie panującej wysokiej inflacji wiele osób zastanawia się, jak inwestować. Przy tej okazji warto także poruszyć zagadnienie, jakim jest inflacja a stopy procentowe. Jak pewnie większość z was zauważyła, w takiej sytuacji te stopy procentowe ulegają podwyższeniu. Dlaczego tak się dzieje? Polecam zajrzeć https://www.casfera.pl/wyzsza-inflacja- ... py-wyzsze/ w to miejsce i poznać odpowiedź na to pytanie. Warto, bo ten temat w końcu dotyczy wszystkich z nas. W co wy obecnie inwestujecie?

Awatar użytkownika
Sokal87
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:27 lip 2022, o 09:00

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: Sokal87 » 28 lip 2022, o 11:27

Macie jakieś propozycje gdzie najlepiej zainwestować dodatkowe środki?

Awatar użytkownika
Tadeusz81
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 lip 2022, o 14:43

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: Tadeusz81 » 1 sie 2022, o 17:19

Bardzo fajne pomysły na inwestycje, rozważę te opcje

Awatar użytkownika
MariuszKolba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:14 lip 2022, o 21:44

Re: Najlepsza inwestycja

Post autor: MariuszKolba » 1 wrz 2022, o 10:52

Zawsze trzeba szukać możliwości pomnażania posiadanego kapitału. Jednym z lepszych pomysłów jest rozjerzenie się za prowadzeniem biznesu. W dzisiejszym internecie znajdziemy praktycznie wszsytkie informacje. Oczywiście decyzja nie będzie łatwa do podjęcia ponieważ branż mamy wiele. Musimy sami odpowiedzieć na pytanie w jakiej będziemy czuli się pewnie. Musimy też przestać szukać oszczędności tam gdzie ich nie ma. Najlepszym przykładem jest zakup samochodu, który będzie nam służył każdego dnia. Z ofert bardziej znanych marek, warto przejrzeć ofertę Renault - https://www.renaultfinansowanie.pl/prak ... ga-kredytu Otrzymują od lat wiele prestiżowych nagród i zaufało im mnóstwo firm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”