Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosći

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa
Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosć

Post autor: TROLL » 14 paź 2018, o 12:22

najrozsądniej iść do właściwego urzędu lub poczytać ich strony , ale czasami rozmowa z urzędnikiem ( o dziwo są coraz bardziej kompetentni ) da ci perspektywę na sprawę

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosć

Post autor: Wolf » 14 paź 2018, o 12:23

kielon pisze:Czy są jeszcze programy finansowane z UE - dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Mam na myśli perspektywę ostatniego roku - bo wcześniej wiem, że było to możliwe. Że dawali nawet 40 tys zł na start?
Tak są, tylko nikt ci na transport nie da, i są to pieniądze na wyposażenie stworzenie działalności gospodarczej, nie mogą być wykorzystane na zakup towaru. wyższa kwota o której mówisz była z urzędu marszałkowskiego, niższa troszkę ponad 20k był a z urzędu miejskiego. Jest też kasa na stworzenie stanowiska pracy, ale jej kwota jest zsumowana tak że powinna wystarczyć na okrycie zus przez wymagany umową okres czasu. Jakoś tak mi się te wartości kojarzą jak robiłem kalkulacje.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosć

Post autor: TROLL » 14 paź 2018, o 22:19

pamiętaj Wolf , że kwoty różnią się w zależności od województwa czy powiatu , stąd była moja sugestia z kontaktem z Urzędem

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosć

Post autor: Zoltek » 21 paź 2018, o 21:50

Nie tylko na transport nie dostaniesz, jest wiele innych branż wyłączonych teoretycznie z dofinansowania. Tak samo nie wszystko można kupić za te pieniądze bo samochodu bez względu na to jakie usługi będziesz świadczył i czy będzie to podstawowe czy dodatkowe narzędzie nie zakupisz z tych pieniędzy.

Nie wiem jak teraz to wygląda ale w 2014 w mojej miejscowości dotacje z Urzędu Pracy były rozdzielane 4 razy do roku. Inaczej mówiąc jeśli nie załapałeś się za 1 razem bo było dużo chętnych to musiałeś poczekać 3 miesiące. Jednak nie było przypadku aby ktoś czekał aż 8 miesięcy.

Jeśli chodzi o kwoty 40 tys zł to tam była jazda bez trzymanki. Te pieniądze dostawali tylko Ci którym chciało się uczęszczać na liczne kursy. Całość trwała od 6 do 10 miesięcy i wielu rezygnowało. Wymagania były faktycznie ogromne i ludzie nawet nie próbowali startować. Co do dotacji na start z Urzędu pracy to z roku na rok jest trudniej bo urzędy muszą walczyć z nieuczciwymi osobami.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosć

Post autor: Wolf » 28 gru 2018, o 17:41

piotrtrz pisze:Słuchajcie a co myślicie o serwisie wózków widłowych i jakby szkoleniach, takich porach [link usunięty] Byłem w urzędzie u siebie i powiedzieli tylko, że nie to nie przejdzie. Jednak nie rozumiem czemu nikt nie porozmawiał ze mną tylko od razu, bez wysłuchania mnie - NIE. Mam pomysł, wiedzę i doświadczenie. Naprawdę chciałbym się rozwijać i dawać wiedzę innym a tu mówią tylko nie i koniec kropka. Czy to nie jest przegięcie?
Przegięcie tak, jak najbardziej pomysł jest ok, złóż papiery do tego dołącz listę lokalnych firm gdzie takowe wózki się stosuje jako potencjalny rynek zbytu swoich usług. Do tego opisz swoje doświadczenie w obsłudze i ich naprawie i wg mnie powinno zadziałać, do tego opisz ze planujesz swoimi usługami objąć rejon nie tylko lokalny ale w promieniu 200km lub większym, przecież to niszowy temat firmy oczywiście są ale bez większej konkurencji, zawsze mogłeś się zapytać w/w urzędasa czy może wg niego lepszym pomysłem jest zostać ajentem żabki ?

Awatar użytkownika
mazuer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:90
Rejestracja:7 sty 2018, o 11:44
Samochód:Iveco Daily
Firma:Iveco
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosći

Post autor: mazuer » 27 sie 2019, o 12:55

Mam znajomego który jakiś czas temu był na szkoleniu z PUP-ów. Mówił, że generalnie są dostępne tego rodzaju dotacje, ale to nie jest taka prosta sprawa, jakby się chciało aby je dostać - z kilku względów, przede wszystkim oni obecnie dofinansowują innowacyjne projekty.
Niestety tak właśnie jest jak tutaj napisałem.
Przy czym innowacyjne projekty to bardzo szerokie pojęcie.
Jeżeli miałoby to być robione na kredyt, to trzeba się liczyć z tym, że wiele banków żąda dodatkowego ubezpieczenia np od utraty dochodu.
Proponuje tutaj jeszcze sprawdzić jak coś: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-utraty-dochodu

Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosći

Post autor: blik » 12 sty 2021, o 12:05

Uzyskanie dotacji z UE jest znacznie trudniejszym zdaniem, niz uzyskanie dotacji z powiatowego urzędu pracy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w przypadku tej pierwszej dotacji, trzeba spełnić szereg kryteriów, których normalnie nie trzeba spełnić przy uzyskiwanu dotacji np z powiatowego urzędu pracy.
Generalnie młody przedsiębiorca ma wiele możliwości - np możliwość uzyskania pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Wiele osób sięga raczej po pożyczki. Bo pożyczkę o wiele łatwiej jest dostać niż takie dofinansowanie.

Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosći

Post autor: blik » 28 kwie 2023, o 08:47

Jakie polecacie sensowne tarcze do szlifierki 125mm? Mowa o tarczach do przecinania, szlifowania, może jakieś tarcze lamelkowe. Mówimy raczej o "tania a dobra" niż "droga a świetna", no chyba, że płacąc 2x więcej wycisnę 4x użyteczności.
Tak samo czy macie jakieś doświadczenia z brzeszczotami do wyrzynarek? Raczej praca w drewnie, uchwyt T. Szukam do cięcia zgrubnego na szybko jak i nieco precyzyjniejszych.
https://sklep.klingspor.pl/content/77-r ... -aluminium
Obie rzeczy chciałem kupić raczej hurtowo, żeby nie musieć jeździć co chwila do casto czy innych miejsc tego typu

Awatar użytkownika
Łabądź02
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:8 cze 2022, o 17:20

Re: Czy są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalnosći

Post autor: Łabądź02 » 26 paź 2023, o 14:19

Jeśli chodzi o wspomniane materiały ścierne, tarcze itd. to polecam je zamówić na https://raptorstore.pl/ - wygodnie wszystko w jednym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”