Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: jarekvolvo » 2 sie 2018, o 10:59

Niestety, komóra w garści to znak epoki. I obawiam się, że żadne zakazy nie będą w stanie ograniczyć korzystania z niej wszędzie, gdzie tylko się da - także za kierownicą... . Ja też gadam, pewnie jak 99% reszty społeczeństwa.... .. Zestaw - owszem, dobra sprawa. Ale porządny, taki który dobrze przenosi pasmo mowy a jednocześnie odfiltruje wszelkie inne dźwięki od silnika, nawiewu, przetwornic etc.,

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: detectivus » 2 sie 2018, o 11:11

Chłopaki, większość nowych aut ma zestawy wbudowane w radia - jedne lepsze - drugie gorsze, ja w Iveco używałem radia Daily DAB Radio, które obecnie jest standardem wyposażenia. Jakość rozmowy może nie jest krystaliczna, ale ja słyszę doskonale i wiem że jestem dobrze słyszany - często nawet bez dźwięków tła. Tak się do tego przyzwyczailem że we własnym aucie używam zwykłego głośnomówiącego w telefonie mimo że gorzej słyszę, ale nie muszę NIC TRZYMAĆ W RĘCE.
Uwierzcie mi, przeszedłem etap słuchawek kablowych, różnych słuchawek i zestawów na bluetooth, i powiem szczerze że od kilku lat zdarzyło mi się wziąć słuchawkę do ręki może kilka razy w trakcie jazdy. Tak człowiek przywykł do wygody :-)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: jarekvolvo » 2 sie 2018, o 14:26

Owszem, jak masz porządne audio w aucie, zestaw zaspokoi oczekiwania. Jednak w większości taboru mikrofony instalowane są w okolicach lampki oświetlenia wnętrza, w sztywnych plastikach, przenoszących wszystko z otoczenia, w tym często trzeszczenie samego plastiku. Kierowca słyszy nieźle przez fabryczne głośniki, jednak sam jest znacznie gorzej słyszalny...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: Wolf » 3 sie 2018, o 08:54

W autach gdzie nie mam fabrycznego zestawu podpinam sobie https://www.jabra.pl/in-car/jabra-drive, koszta niewielkie, powiedzmy że działa, a nie ma pretekstu do 90e u żaby czy u 60-180 u okupanta

Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: blik » 12 gru 2019, o 09:35

Przy uchu - powinno być karane, gdy jedna ręka cały czas jest zaangażowana. Natomiast na słuchawce lub na głośniku - czemu nie?

Awatar użytkownika
Cooliu38
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 maja 2022, o 13:29

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: Cooliu38 » 27 maja 2022, o 11:28

Rozmowa przez telefon i pisanie smsów jest bardzo niebezpieczne w trakcie jazdy i lepiej tak nie robić.

Awatar użytkownika
Łabądź02
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:8 cze 2022, o 17:20

Re: Rozmowa przez telefon w czasie jazdy

Post autor: Łabądź02 » 10 cze 2022, o 13:35

Jestem wielkim przeciwnikiem rozmowy podczas jazdy przez telefon, wiele wypadków jest przez to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”