Konto walutowe w Euro

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: Dychu » 19 sty 2018, o 21:23

Konto walutowe używałem w czasach komuny :-), teraz używam normalnego konta w złotówkach i płacę w całej Europie tą samą kartą co w EU, nie wiem po jakiego mi konto w EU czy jakieś walutowe jak i tak masz wszystko z automaty przewalutowane chyba, że źle zrozumiałem pytanie lub czegoś nie wiem :-).

Awatar użytkownika
janekz
Posty:1
Rejestracja:16 sty 2018, o 16:44

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: janekz » 20 sty 2018, o 00:01

ponieważ to mój pierwszy post, to zacznę od końca:) Obecnie konto walutowe, to takie na które jest możliwość wpłaty, lub otrzymania/ wysłania przelewu innej waluty niż PLN, bez konieczności przeliczenia tego na złotówki po kursie banku. Prowizje od takich wpłat, są zależne od danej instytucji i ich tabeli opłat i prowizji, banków jest sporo, każdy z nich ma kilka opcji posiadania takowego konta, jeśli chodzi o € to raczej bez prowizji nie ma ofert wpłat na konto (minimum 0,2%), z ciekawostek Franki w większości banków wpłacamy za darmo (z wiadomych względów), otrzymane przelewy też nie są obciążane (tu uwaga, w niektórych bankach przy przelewach zagranicznych jest możliwość dzielenia się z odbiorcą kosztami przelewu 50/50, dotyczy to również przelewów na które oczekujemy, gdzie to ich zleceniodawca nas obciąża)
Natomiast jeśli chodzi o ogólne koszty, to naprawdę temat rzeka, większość banków do posiadania konta np. w € i tak wymaga byś posiadał zwykły rachunek PLN, więc polecam zacząć od studiowania oferty "swojego" banku, konta walutowe najczęściej są prowadzone za darmo, koszt przelewu np. do kontrahenta za granicą, będzie niższy, niż w przypadku dokonywania tego z konta w PLn na konto zagraniczne.

Dużo osób na tym forum mocno dzieli się posiadaną wiedzą, jak jest zapotrzebowanie, siądę i przejrzę najpopularniejsze banki pod kątem ich oferty na konta walutowe, choć jak napisałem wyżej, wiele zależy od tego podstawowego konta, jak tam jest full wypas, to walutowe też takie będzie bez łaski.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: detectivus » 23 sty 2018, o 13:06

Mam trzy konta w Nestbanku - PLN, EUR i GBP - i do każdego mam kartę. Pierwsza karta jest darmowa, każda kolejna 20 PLN lub 5 jednostek danej waluty rocznie. Konta wszystkie są darmowe, jedyne za co dopłacam to za dostęp do Kozystnych przewalutowań bo wtedy kurs jest dobry, a opłata za to jest pomijalna.
Przy rozwiązaniu o którym pisał Kolega Dychu bank dolicza pokaźny spreed, który potrafi wynieść nawet ok. 20 groszy na jednostkę waluty, więc jak dużo płacisz za granicą kartą złotówkową to kilka stówek rocznie można być w plecy...

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: Dychu » 23 sty 2018, o 13:28

Na mnie nie patrzcie, ja jestem minimalista i nie wydaję tyle w EU ażeby dla mnie była jakaś odczuwalna różnica w przewalutowaniu ale jak zacznę więcej wydawać, wtedy pomyślę o koncie i karcie w EU :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: detectivus » 23 sty 2018, o 13:53

Pamiętaj że zaczniesz również zarabiać w EUR, więc konto walutowe polecam jak najbardziej, poza tym samo walutowe z kartą w nestbanku wychodzi Ci za darmo zupełnie :-)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: Dychu » 23 sty 2018, o 14:16

Kukałem na tą ofertę Nestbank ale jakiś dziwny to twór i dla mnie mało wiarygodny po zaznajomieniu się z ofertą.
Bank którego nikt nie zna w PL ani Eu a więc nie powierzę im swojej kasy :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: detectivus » 23 sty 2018, o 14:31

Nie taki znowu dziwny, że nieznany w Europie to nie dziwne bo bank jest Polski. Założony w 1995 jako FM bank i do dziś jest jego własnością, choć wcześniej oddział dla klientów indywidualnych nazywał się Smart bank, a jego pomysłodawcą był ten sam człowiek który stworzył mBank. Mają duży kapitał własny i istnieją od ponad 2 dekad i przede wszystkim są naszą rodzimą firmą.
Dlatego od ponad roku powierzam im swoje fundusze i jestem zadowolony, bo gdyby nie karty do kont walutowych to nie płacił bym nic... :-)

Pikolo23
Posty:3
Rejestracja:30 paź 2019, o 17:47
Samochód:Renault

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: Pikolo23 » 11 mar 2020, o 15:29

Ja właśnie szukałem konta walutowego w USD GBP i EUR i trafiło finalnie na Nest Bank. Jak nie wypali to zmienię na Alior Bank bo znajomy ma, tylko że w Nest Banku mam konto osobiste i dlatego tak zakładam https://pozyczkobank.pl/konta-bankowe/konta-walutowe/
Ostatnio zmieniony 1 lip 2020, o 10:59 przez Pikolo23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzysiek325
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:27 kwie 2016, o 15:16
Samochód:Renault Scenic
Firma:-
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Konto walutowe w Euro

Post autor: krzysiek325 » 14 mar 2020, o 11:36

Mam w BP Paribas konto eur i złot jedna karta do obydwóch ,

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”