Zakup mieszkania pod wynajem

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: Wolf » 20 sty 2018, o 18:20

Od siebie tylko dodam, że wynajem mieszkania najlepiej po przez założoną działalność gospodarczą, niestety lokowany kapitał jest olbrzymi a zyski mizerne do tego mamy cholerne ryzyko związane z zablokowaniem mieszkania przez osobę wynajmującą a nie płacącą, tutaj żadna umowa prawna nie zadziała.

Awatar użytkownika
bliska
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:31 sty 2018, o 09:53

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: bliska » 31 sty 2018, o 10:01

Wiecie, że trochę otworzyliście mi oczy? Zawsze myślałam, że to niezły sposób na regularny dochód, a Wy piszecie o niebezpieczeństwach z tym związanych... Faktycznie trzeba się grubiej nad tym zastanowić.

Awatar użytkownika
Kaizers
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:29 sty 2018, o 23:24
Samochód:Boxer, Ducato, Iveco
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Berlin

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: Kaizers » 31 sty 2018, o 21:53

Mam w rodzinie dwie osoby które dorabiają na wynajmie. Wujas w Szczecinie wynajmuje poprzez buking hoom pokoje w domku i nieźle wychodzi. Prędzej wynajmował miesięcznie ale na tym nie ma kasy. Wystarczy że jedni zostawią mieszkanie do remontu i cały zysk z dwóch lat ucieka. Mój kuzyn też Szczecin dwa lata temu kupił drugie mieszkanie, trzy pokoje też pod wynajem krótkoterminowy. Spłacają mu raty i po odliczeniu podatków trochę zostaje. Jest na tym pieniądz ale trzeba się ustawić pod odbiorców. Albo tanie klitki dla studentów albo krótko terminowy wynajem albo z dwóch pokoi zrobić apartament i podwoić stawkę.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: Wolf » 23 gru 2018, o 16:29

Nie mam zamiaru nikogo wyprowadzać z błędu i każdy ma swój rozum, problem jest taki że okazjonalny wynajem mieszkania to fajny pomysł na lokatę kapitału, tylko wtedy ma to sens gdy wynajmujmy to na krótkie okresy, w przypadku wynajmu długoterminowego robiąc to jako osoba fizyczna trafiacie na moment gdy ktoś wam przestaje płacić a wy nie macie możliwości wywalenia go z mieszkania, ba sytuacja jest do tego stopnia patologiczna że np najemca nie reguluje czynszy, mediów, które zostają odcięte przez dostawców, ba i wtedy nagle dostajecie pozew od najemcy, gdzie musicie wg sądu sami uregulować rachunek za prą, gaz wodę i nadal mu go nieodpłatnie udostępniać. I co wtedy? a co w momencie gdy wynajmujecie wyposażone mieszkanie, brak wpłaty, idziecie do mieszkania żeby nacisnąć na najemcę a po chwili wyprowadza was policja ? co w momencie gdy dostajecie sms że najemca się wyprowadził, klucze są w skrzynce pocztowej idziecie do mieszkania a tam pusto,wszystkie meble sprzęt wszystko znikło?

Zawsze najlepiej liczy się cudza kasę, to jest typowa mentalność Polaka, tylko nikt nie liczy jakim kosztem ktoś się czegoś dorabia.

Oczywiście nie mówię że tak jest za każdym razem, ale takie przykłady uzyskałem po rozmowie ze znajomym pośrednikiem od nieruchomości.

Wg niego w zasadzie niej najlepiej zainwestować w wakacyjne apartamenty, krótkotrwali goście max dwa tygodnie i następni, wtedy kasa jest dużo wyższa i ryzyko dozo mniejsze niż przy dłogotrwałym najmie.

Zresztą nie ma złotego sposobu na pewny zarobek.

julianpawlak
Posty:2
Rejestracja:15 gru 2020, o 01:55
Samochód:xxx
Firma:xxx
Uprawnienia:xxx

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: julianpawlak » 15 gru 2020, o 02:00

Jak masz fajny pomysł - a takie są dostępne na okcarpets to możesz mieć nawet małe mieszkanie mega przyjemne.

Awatar użytkownika
Marek11
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:25 mar 2021, o 14:02

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: Marek11 » 22 kwie 2021, o 11:10

W sprawie zakupu mieszkania polecam kontaktować się z https://ronson.pl/ to sprawdzony i zaufany deweloper który ma w ofercie piękne nowe mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie. Sprawdźcie na stronę tam znajdziecie dokładne informacje oraz kontakt.

tetrus
Posty:2
Rejestracja:14 lis 2020, o 10:57

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: tetrus » 5 cze 2021, o 17:42

Polecam profesjonalną firmę zajmującą się aranżacją wnętrz mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Gustowny wystrój wnętrz, który stworzyli w moim lokalu znacząco pomógł znaleźć najemcę i podpisanie długoterminowej umowy. Trochę wahałem się, czy warto wydawać pieniądze na umeblowanie, ale teraz nie żałuję. Uważam, że to konieczne, aby przy takiej konkurencji szybko wynająć dom, biuro lub mieszkanie.

Awatar użytkownika
sarcia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:17 cze 2021, o 10:51

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: sarcia » 29 cze 2021, o 14:26

Ja myślę że mieszkanie to dobra inwestycja. Polecam wam sprawdzić na mieszkania od dewelopera http://orion.lublin.pl/ to oni oferują nowe piękne mieszkania w bezpiecznej i ciekawej okolicy w Lublinie. Sprawdźcie koniecznie na ich oferty bo są atrakcyjne.

julianpawlak
Posty:2
Rejestracja:15 gru 2020, o 01:55
Samochód:xxx
Firma:xxx
Uprawnienia:xxx

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: julianpawlak » 4 gru 2021, o 17:20

W sumie to nie jest bardzo proste rozwiązanie ponieważ to zależy od tego czego się oczekuje i jakie jest mieszkanie. Może http://elitarnemeble.pl/ będzie inspiracją.

Awatar użytkownika
hylia7044
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:1 gru 2021, o 21:36

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Post autor: hylia7044 » 25 sty 2022, o 12:13

Jeśli szukacie domu dla siebie to koniecznie zgłoście się do https://estatestreet.pl/o-nas/ to oni zdobyli nagrody za najlepsze biuro nieruchomości w Małopolsce. Z nimi warto współpracować oni fachowo doradzą i pomogą podczas zakupu domu czy mieszkania

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”