Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

Post autor: jarekvolvo » 26 lis 2017, o 17:07

Zupełnie niemotoryzacyjnie - Panowie - sprawdzajcie regularnie stan instalacji w swoich domach. Mimo regularnego serwisowania mojej instalki i pieca okazało się, że mieszkam na bombie :| . Otóż od pewnego czasu, po jesiennym odpaleniu pieca, czułem w piwnicy lekko dziwny zapach. jakby "niedopalonych" spalin gazowych. . Na początku myślałem, że to może komin po rocznej przerwie tak czuć, że może się "wypali"... Jednak śmierdziało coraz bardziej, zaczynała boleć mnie głowa ( a w piwnicy mam "gabinet" z komputerem i zbiorami ). W końcu wziąłem "psikaczkę" z płynem do rewizji instalacji ( ale może być też zwykły Ludwik ) i zacząłem powoli sprawdzać wszystkie połączenia w zasilaniu pieca podejrzewając, że jednak gdzieś uchodzi czysty gaz... . Wszystkie rury i gwinty okej - ki diabeł.. . Otworzyłem w końcu piec i tam psiknąłem po wewnętrznych rurkach - QURW.A MAć !!!!!! - okazało się, że jest pęknięty na gwincie korpus elektrozaworu odpowiedzialnego za podtrzymanie "świeczki" - długość szczeliny ok. 2 cm, grubość włosa - i gaz powoli, bąbelek za bąbelkiem - uchodził sobie do pomieszczenia.... . .
Gdyby tak było dłużej, szczelina by się powiększyła - mielibyście o jednego moderatora mniej.... .
Prośba więc do wszystkich - obadać, obniuchać, pomacać - aby móc spać spokojnie... . ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

Post autor: Wolf » 12 mar 2018, o 13:17

Dla tego w domu moja instalacja gazowa, to butla 11kg z 2m przewodem do kuchenki, przyłącze jest, ale póki co jakoś się nie zdecydowałem, raczej nie ze względu na niebezpieczeństwo to drugi atrybut, ale ekonomia, na cholerę mam płacić za przyłącze przesyły itd, skoro butla za 40 zł starcza mi na 2-3 miesiące, być może jak mój wiek przekroczy na liczniku 55-60 lub koszty grzania gazem drastycznie zmaleją zmienię decyzję.

Ale do tematu, każdą ale to każdą instalacje powinno się raz na jakiś czas kontrolować, czy to gaz, czy CO, czy elektryczną, nie mówiąc już o wodnej, Te kilka godzin na weryfikacje lub kilka setek da nam pewność że raczej nic złego nas nie spotka. Klika miesięcy temu zapaliło mi się gniazdo zasilające bojler, okazało się że przewód miał luz, a przez spore obciążenie następowało grzanie w skutek czego nastąpiło stopienie instalacji mały pożar i zwarcie. Tak samo jakieś dwa lata temu nastąpiło rozszczelnienie instalacji CO ubytek wody i pękniecie piece. Tak ze własny dom to fajna sprawa, ale trzeba wbrew pozorom miecz czujność.

Awatar użytkownika
mokrra2
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 cze 2021, o 19:44

Re: Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

Post autor: mokrra2 » 16 cze 2021, o 00:32

Jeśli szukasz kogoś, kto zajmie się Twoją instalacją - musisz mieć dobra ekipę! Profesjonalne usługi hydrualika w Bielsku: https://instalacje-bielsko.pl/ .
Instalatorstwo sanitarne i ogrzewanie to dziedziny, w których nawet doświadczony hydraulik Bielsko powinien nieustannie poszerzać swoją wiedzę. Poprzez udział w różnorodnych szkoleniach przejawia się troska o rozwój naszej firmy, która może zaoferować klientom szeroki wachlarz świadczonych usług. Wykonujemy nowoczesne, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa instalacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Awatar użytkownika
paul0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:15 lut 2019, o 00:49
Uprawnienia:B

Re: Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

Post autor: paul0 » 5 lip 2021, o 21:48

Niezbedne minimum:
Czujnik gazu - w kazdym pomieszczenie, w ktorym jest jakakolwiek czesc instalacji gazowej
Czujnik tlenku wegla - w kazdym pomieszczeniu w ktorym jest jakiekolwiek palenisko/palnik (kuchenka, kociol, kominek, piec), oraz w kazdym pomieszczeniu przez ktore porzechodzi jakikolwiek komin odprowadzajacy spaliny.
Czujniki gazu dla LPG montuje sie nisko, blisko podlogi, a czujniki gazu dla gazu ziemnego montuje sie wysoko, blisko sufitu.
Warto kupic czujniki z wyzszej polki, nie jakies tanie badziewie. Nie warto kupowac w marketach ani na necie od chinola.

Awatar użytkownika
hylia7044
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:1 gru 2021, o 21:36

Re: Bezpieczeństwo w domu - gaz... .

Post autor: hylia7044 » 28 gru 2021, o 16:08

Może zainwestujcie w Czujniki czadu myślę że taki czujnik to dobre rozwiązanie dla wielu osób. Zobaczcie na stronę sklepu który ma takie urządzenia i sprzęty, które nadają się do różnych systemów zabezpieczających i alarmowych w domu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”