konfrontacja z kierowcami laikami

Forumowe wysypisko śmieci. Tutaj znajdują się stare, niepotrzebne tematy.
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: Wolf » 1 sty 2018, o 22:20

cyberdriver pisze:Bober: właśnie jakoś mi się nie chce wierzyć, że każdy jego kierowca ma zrobione badania lekarskie, psychotesty, umowę o pracę (nieśmieciową), buty, kask, okulary i kamizelkę zapewnioną.
I tutaj masz w 100% rację, POSTANOWIENIE NOWOROCZNE, od nowego roku każdy nowy kandydat na kierowcę idzie na psychotesty, dopiero po ich zaliczeniu mamy niezależną opinię o motoryce i usposobieniu człowieka, być może tym sposobem pozbędę się stresów i nerwów.

Awatar użytkownika
cyberdriver
Użytkownik
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:26 lis 2017, o 19:25
Samochód:Master
Uprawnienia:B

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: cyberdriver » 1 sty 2018, o 22:23

Ale psychotesty są obowiązkowe już od jakiegoś czasu.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: Dychu » 1 sty 2018, o 22:37

Panowie...psychotesty to obowiązkowe są w kategorii od C i przy prawo jazdy z kodem 95 w nie jak chłopaczyna ma B amatorskie :-). Wilku, też nie bo to Polska i nawet inwalida bez nogi kupi sobie takie badania i będzie "pełnosprytny" wg. papierów :-).

Awatar użytkownika
cyberdriver
Użytkownik
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:26 lis 2017, o 19:25
Samochód:Master
Uprawnienia:B

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: cyberdriver » 1 sty 2018, o 22:42

Dychu pisze:Panowie...psychotesty to obowiązkowe są w kategorii od C i przy prawo jazdy z kodem 95 w nie jak chłopaczyna ma B amatorskie :-). Wilku, też nie bo to Polska i nawet inwalida bez nogi kupi sobie takie badania i będzie "pełnosprytny" wg. papierów :-).
Obowiązkowe są również na kat B przy umowie o pracę jako KIEROWCA.
Proponuję odświeżyć przepisy.

Kierowca samochodu służbowego na badaniu wstępnym został zrównany z kierowcami zawodowymi kat C D [badanymi na podstawie ustawy o transporcie drogowym].
Kierowca zawodowy kat B badania psychologiczne- są obowiązkowe


becnie coraz więcej osób używa samochodu jako narzędzia pracy, mimo że nie są zatrudnieni na stanowisku kierowcy. W trosce o bezpieczeństwo tych osób i wszystkich innych użytkowników dróg zaleca się przeprowadzenie badań psychologicznych.

Obowiązek przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników nakładają przepisy Kodeksu pracy, a jego realizację reguluje przepis wykonawczy, czyli Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych dla celów przewidzianych w Kodeksie pracy. Jednocześnie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 kwietnia 2011 roku, które wprowadza obowiązek przeprowadzenia badania oceniającego widzenie zmierzchowe i zjawisko olśnienia w odniesieniu do osób posiadających prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T kierującej pojazdem w ramach obowiązków służbowych. Badanie to jest wykonywane w Pracowniach Psychologicznych.

Większość dużych firm bada regularnie swoich pracowników jeżdżących autami służbowymi lub kierującymi pojazdami do 3,5 t. Wynika to z chęci poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale również jest związane z wymaganiami stawianymi przez ubezpieczycieli. W sytuacji, gdy dochodzi do kolizji, zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania z uwagi na brak orzeczenia o pozytywnym wyniku badań psychologicznych kierowcy. Warto zatem zadać w tej sprawie pytanie swojemu ubezpieczycielowi przy zawieraniu umowy ubezpieczenia pojazdów firmowych.

Jeśli chodzi o osoby nie zatrudnione na stanowisku kierowcy, ale używające samochodu jako narzędzia pracy, przepisy nie są jednoznaczne i budzą dużo kontrowersji . Z powodu różnych interpretacji nie wszyscy pracodawcy decydują się na wykonywanie takich badań swoim pracownikom. Z uwagi na liczne zapytania zamieszczam do zapoznania dwa załączniki dot. badań w tym zakresie-wytyczne Krajowego Konsultanta Medycyny Pracy .

Podstawa prawna :

1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 roku. paragraf 4 ust. 3

2. rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 kwietnia 2011r. paragraf 4 pkt. 5

3. Ustawa o kierujących pojazdem z dnia 5 stycznia 2011r. art. 82 ust. 1 pkt. 5

Niedawno we wrześniu robiłem badania lekarskie, przeprowadzał je lekarz będący biegłym sądowym ds.wypadków komunikacyjnych. Jasno i wyraźnie powiedział brak psychotestów - nie podpisze badań lekarskich. Koniec i kropka.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: Dychu » 1 sty 2018, o 23:02

Dzięki wielkie za info, faktycznie to news dla mnie chociaż mam prawko z kodem 95 i wszystkie możliwe kursy i badania :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: Wolf » 1 sty 2018, o 23:19

Dychu pisze:Panowie...psychotesty to obowiązkowe są w kategorii od C i przy prawo jazdy z kodem 95 w nie jak chłopaczyna ma B amatorskie :-). Wilku, też nie bo to Polska i nawet inwalida bez nogi kupi sobie takie badania i będzie "pełnosprytny" wg. papierów :-).
Niby tak, ale u mnie w okolicy jest jedna osoba która robi takie badania i ją znam, następna 90 km dalej ;) więc raczej mam spore szanse na poprawną weryfikację ;)

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: 0liwski » 1 sty 2018, o 23:47

Wolf pisze:
Dychu pisze:Panowie...psychotesty to obowiązkowe są w kategorii od C i przy prawo jazdy z kodem 95 w nie jak chłopaczyna ma B amatorskie :-). Wilku, też nie bo to Polska i nawet inwalida bez nogi kupi sobie takie badania i będzie "pełnosprytny" wg. papierów :-).
Niby tak, ale u mnie w okolicy jest jedna osoba która robi takie badania i ją znam, następna 90 km dalej ;) więc raczej mam spore szanse na poprawną weryfikację ;)
:lol: A to już zależy jakie łączą Cie zażyłości z tą osobą.. :mrgreen:

Co nie zmienia sprawy, ze rzeczywiście zapis mówi wyraźnie ze nawet na B..... o ile jest to zawód kierowcy - a w tym przypadku jest - to psychotesty muszą być wykonane...
Ech... kolejne wydatki będą.... w firmie... czyli mniejsze premie przy pierwszej wypłacie przewiduję... ;)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: ROM BEX transport » 2 sty 2018, o 05:24

niedzwiedz. nie moge się wypowiedzieć szczerze i otwarcie bo połowę usuną z takich czy innych powodów. to powiem grzecznie, twoje 130 kg nie ma znaczenia bo w konfrontacji oko w oko liczy się spryt i doświadczenie i jestem przekonany że by cię w takiej konfrontacji wykończyło te twoje 130kg. dalej wiem że to nie służy do obrażania itd. jednak ja nikogo nie obrażam ja podaje przykłady dnia codziennego wiadomym jest wszem i wobec że krytyka boli , ale wy mnie krytykujecie na każdym poziomie i co obrażam się ? to jest chłopcze dyskusja mężczyzn którym ty nie jesteś twierdząc że obrażam innych.zasady cidg znam dobrze i to jest właśnie ten problem o którym mówie, nas jako pracodawców nic nie chroni a pseudo kierowce owszem, to może by tak rozłożyć siły po równo. w latach 80 solidarność podjęła ruch obywatlski celem obalenia komunizmu, tylko że tam byli tylko zwykli pracownicy z dziesięcioma postulatami chroniącymi zwykłych pracowników i tu był problem bo dzięki temu mamy prawo wywalczone siłą przez zwykłych pracowników które chroni tylko ich. nie było rozmów żeby to działało w obie strony. to może teraz pracodawcy powinni zatrzymać cały kraj aby uzyskać takie prawo wyrównania sił. jesteś zbyt prostym człowiekiem by mnie zrozumieć. bo ja myślę globalnie nie lokalnie. może gdyby każdy zobaczył że ma jaja i poszedł za ciosem to może by to przyniosło oczekiwany skutek , jakie jest prawo dobrze wiem nie musicie mi tego mówić bo to jest oczywiste.ale żeby zmienić sytuacje to same gadanie nie wystarczy tu trzeba czynów. jak wychodze przed szereg isą czyny to to zostaje usunięte bo tak niewolno bo to niezgodne z prawem . no tylko że to prawo nam nie pomaga bo jest jednostronne i nikt z tym nic nie robi a może trzeba coś z tym zrobić. oczywiście żaden pracownik nie bedzie chciał zmian wiedząc że jak zdupi robote to się każdy dowie to właśnie z tego powodu tak jest o mnie pisane. nie oglądaj wiadomości bo to ściema dla prostych ludzi, w internecie poszukaj faktów jak jest jaki mamy system i kto i w jaki sposób tym żądzi to może wtedy zrozumiesz o co mi chodzi bo ty widzisz tylko że obrażam innych jednak to wynika z twojego poziomu wiedzy.

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: ROM BEX transport » 2 sty 2018, o 05:45

cyberdraiwer. piszesz że lat temu kilka pracowałeś dla jakiejśtam firmy i 120 osób miało zapewnione wszystko ok. to teraz moje pytanie . ty byłeś pracownikiem więc co możesz powiedzieć na temat szczegółów prowadzena tamtej działalnoścu czy wogóle ta firma jeszcze istnieje, bo chcieli być dobrze postrzegoni i dawali każdemu wg prawa. ja to sprawdziłem pełny etat na ue wypłaty brał 4tyś 5 lat temu dałem 700 premi za system 3.1 i co dzień przed wyjazdem w trase kolejną mówi że nie jedzie. gdzie tu jest poczucie odpowiedzialności , takich było wielu popracuje tydzień ale ja mam zus za niego zapłacić jeszcze beszczelnie przyjdzie żeby mu za niewykorzystany urlop zapłacić. prosty pracownik zawsze będzie mówił że mu się należy i nie chce mówić że nie ale zmieńmy prawo by to działało w obie strony. ktoś kto nie prowadził własnej działalności nie ma pojęcia o czym mówie ktoś kto wyciąga z własnej kieszeni na wszystko wie o czym mówie. boli mnie jedno że nikt z tym nic nie robi a podjęcie próby zmian kończy się jak tu . mówicie otrzymałem pomoc? jaką się pytam konkrety panowie . nie mówcie mi tego co wiem i wiedzą wszyscy. może czas wziąć się za dupe i hoćby wywalczyć stawki minimalne za ładunek całopojazdowy chronione ustawą, to by była konkretna pomoc. ale jeden tego nie zrobi. w kupie siła panowie jednak niema teo ani tu ani w życiu codziennym dlatego jest jak jest i dalej tak będzie.

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: konfrontacja z kierowcami laikami

Post autor: ROM BEX transport » 2 sty 2018, o 06:47

tak na konie jeszcze powiem że transpot w naszym kraju jest kręgosłupem gospodarki. po decyzjach w rządzie o prywatyzacji kraju upadła kolej i większość firm strategicznych od których zależało dobro kraju jak naprzykład fso w warszawie na jagielońskiej zawszejak tam jade na załadunek to się zastanawiam jakim trzeba być idiotą żeby zamknąć i sprzedać taką firmę. dzięki tym złym decyzjom w rządzie mamy syf w kraju a niemcy się cieszą kto zna temat wie o czym mówie . demokracja i upadek koleji w latach 90 spowodował rozwinięcie się w naszym kraju transportu drogowego jak ktoś nie wie to polska jest potentatem w skali światowej jeżeli chodzi o transport. to treaz pomyślście jak łatwo razem zmienić prawo w polsce w taki sposób jak to było w czasach wałęsy i gierka. jakby się wszyscy zgadali że robimy w polsce strajk generalny żeby zmienić prawo tak by nas też chroniło. jakby każdy z nas zadzwonił do kierowców że strajk pierwszy parking i stop do czasu podpisania porozumienia z rządem. jest nas cała mase gdzybyśmy nagle wszyscy staneli to byśmy sparaliżowali wszystko nie dostarczeniem choćby podstawy czyli żywności do tych choćbt śmiesznych biedronek gdzie kierowca to śmieć. o tym mówie panowie. zastanówcie się nad tym by coś zmienić a te tylko gadać. pozdrawiam wszystkich

Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”