Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Forumowe wysypisko śmieci. Tutaj znajdują się stare, niepotrzebne tematy.
Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,
Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: Laweciarz » 19 lut 2016, o 19:11

STI pisze:Zgodne z przepisami...omijasz viatola,auto mniej pali,możesz zpitalać powyżej 100km/h.
bone pisze:
Nie dało się jechać.Dupa sama tańczyła.Ciężarówki nie mogły podjechać pod górki,ja osobiście również nie byłem podjechać bo lekki tył przyczepa i napęd na tył.Jeśli chciałem ruszyć to tył leciał do środka drogi i praktycznie stawałem na dwóch pasach tak ślisko było.Pod jedną górkę dałem rade podjechać,ale druga już mnie przerosła,zatrzymałem się w połowie i co teraz,samochodów w ch$j za mną.
Ciężarówki dwie stoją i również nie mogą wjechać pod górkę...
Ja puściłem tych co miałem z tyłu i powoli zjechałem do tyłu i tak stałem na dole ponad godzinę aż piaskarka przyjedzie i zacznie sypać.Bluzgi i wyzwiska leciały na CB,ale standard.Po nie całej godzinie przyjechała piaskarka,posypała szybko i pojechała.
Nic,a nic nie pomogła! Wiec kierowcy sami zaczęli sobie radzić.Jeden miał popiół,drugi trociny i rzucali pod koła i pomogło.
Niestety od Kolbuszowej nie było już tak kolorowo,korek sięgał pięciu kilometrów.
A jakbyś zarzucił lawetę na auto? Nie byłoby lepiej? Miałbyć ciut dociążoną dupę. Mijam pełno auto-lawet które jadą na zachód po auta i mają wrzuconą właśnie lawetę na autko. Wystaje to trochę z tyłu ale podłączają lawetę i ma normalnie światła. Tylko czy to zgodne z przepisami?
Mądry Ty jesteś?
Wiem,że tak śmigają lawety tylko gdy mają przyczepę na jeden samochód,a ja mam na dwa.Ja mogę wrzucić,ale ponad 3m z tyłu wystaje i nie wiem czy nawet ośka mi wejdzie na najazd... Akurat wtedy nie mogłem również innego samochodu dać na siebie bo jechałem po dwa nowe.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
bone
Użytkownik
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:2 paź 2015, o 18:18
Samochód:Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gdynia

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: bone » 19 lut 2016, o 23:19

Laweciarz pisze: Mądry Ty jesteś?
Oooo matko, wybacz, nie zauważyłem. Chciałem zarzucić pomocą/poradą/sugestią ale widzę że nie jest to mile widziane. Pozdro

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: Laweciarz » 20 lut 2016, o 00:34

bone pisze:
Laweciarz pisze: Mądry Ty jesteś?
Oooo matko, wybacz, nie zauważyłem. Chciałem zarzucić pomocą/poradą/sugestią ale widzę że nie jest to mile widziane. Pozdro

Macie zdjęcia co i jak i ktoś mi pisze,że no mógłbyś wrzucić na siebie przyczepę.No mógłbym jakby była krótsza.Czytajcie i oglądajcie uważnie.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: Laweciarz » 9 mar 2016, o 22:17

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniedziałek 29.02

Połaniec -> Busko Zdrój -> Kielce -> Mszana Dolna -> Połaniec

Nowiutkim firmowym busikiem.Firma z Krakowa z bazą w Mszanie Dolnej wypożyczają on nas busy które wożą sprzęt oraz ludzi do Francji.
Tym razem dostarczyliśmy Fiata Ducato 2.3 135 koni pod transport przyczepy do Francji.

ObrazekObrazek

Wtorek

Następny wyjazd do Mszany Dolnej po odbiór firmowego samochodu który wrócił z Francji.

Obrazek

Środa

Wyjazd rano do Rzeszowa po nowego fiata Tipo,a później wyjazd do Radomia po firmową 500x która wraca z wypożyczenia.
Spot z Damianem oraz Piotrkiem zaliczony! Mam nadzieje,że jeszcze się spotkamy :E

Obrazek
Obrazek

Piątek


Ponowny wyjazd do Mszany po ducato które wróciło z Francji...

Obrazek
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
duch1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:29 sty 2016, o 22:04
Samochód:Wiele ich
Firma:szukam
Uprawnienia:B

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: duch1990 » 12 mar 2016, o 21:22

Też jeżdżę w tym niewdzięcznym fachu. Na szczęście nie do wypadków, tylko salonów które nie mają blacharni/lakierni. Macie umowę z PZU? zajmujecie się likwidacją szkód?

Awatar użytkownika
duch1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:29 sty 2016, o 22:04
Samochód:Wiele ich
Firma:szukam
Uprawnienia:B

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: duch1990 » 12 mar 2016, o 21:23

Też jeżdżę w tym niewdzięcznym fachu. Na szczęście nie do wypadków, tylko salonów które nie mają blacharni/lakierni. Macie umowę z PZU? zajmujecie się likwidacją szkód?

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: Laweciarz » 13 mar 2016, o 02:28

duch1990 pisze:Też jeżdżę w tym niewdzięcznym fachu. Na szczęście nie do wypadków, tylko salonów które nie mają blacharni/lakierni. Macie umowę z PZU? zajmujecie się likwidacją szkód?


Witaj :P Fajnie,że ktoś robi w tej branży lub podobnej.My posiadamy salon Fiata,jesteśmy jego dilerem z tego nowe samochody które zworze z Rzeszowa i oczywiście mamy blacharkę oraz lakiernie. Mamy umowy z wszystkimi ubezpieczycielami oraz obsługujemy również assistance mondial lub europ Assistance.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
duch1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:29 sty 2016, o 22:04
Samochód:Wiele ich
Firma:szukam
Uprawnienia:B

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: duch1990 » 13 mar 2016, o 16:49

Aaaa no tak. ASO stawka 150 i żadnych zamienników czy innych historii. My jako warsztat który ma umowę z PZU, jeżeli dostajemy zlecenie od nich mamy obowiązek zakładać zamienniki do samochodów powyżej 3 lat, chyba że rażąco nie pasują lub ich po prostu nie ma, Ale ja kończę męczarnie w tej firmie. Swego czasu było fajnie, bo byliśmy podwykonawcą salonu oddalonego o 70km, więc czasem cały dzień w trasie byłem bo tam przyjmowanie szkód kręciło się aż miło, a auto to stary Boxer 2.5 dubel kabina, dwie ośki z tyłu i jeszcze w dowodzie 1500kg ładowności ;) Do wypadków nie jeździmy, bo tak jest podzielony lokalny rynek, my salony i zlecenia z ubezpieczalni, oni wypadki. Teraz zostały mi tylko dwa salony oddalone rzut beretem więc jeżdżenie się skończyło i zająłem się bardziej likwidacją szkód. Ambaras tam taki, że jak dostałem propozycje od kolegów z naprzeciwka którzy wymieniają szyby w samochodach i handlują nimi to się nawet nie zastanawiałem. 3 dni w tygodniu trasa Bielsko - Katowice - Żory - Ostrava - Bielsko a dwa dni w tygodniu siedzisz i możesz sobie auto posprzątać albo nauczyć się wymieniać szyby. Ale czasy latania Boxerem Bielsko - Sosnowiec - Bielsko miło wspominam.

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: Laweciarz » 19 mar 2016, o 18:11

Dzień dobry :)

Piąteczek,piątunio,a jazdy było co niemiarę

Najpierw Rzeszów z ducatem na dupie,potem bierzemy pandę oraz ducato które trafi na zabudowę pod busa.To nie jest zwykłe Ducato(Czerwone) tylko czterotonowy.Gdy już wracałem z Rzeszowa to już miałem następny ładunek z Dębicy,lecz najpierw musiał się rozładować...
ObrazekObrazekObrazek

Około 14 pojechałem w stronę Dębicy po Ducato w którym padło sprzęgło.Jak wracałem z Dębicy miałem jechać jeszcze do jednego miasteczka lecz w poniedziałek jadę do Daleszyc oraz Kielc wiec mam po drodze,a potem ten samochód co zgarnę ze Staszowa zawieźć do Rzeszowa...

Obrazek


PS PS PS PS


Jak widzicie kogutów nie ma,ponieważ ostatnio jak jechałem do mijałem się z ciężarówką i taki wiatr poszedł,że mi rozwaliło :(
Nie ma co się dziwić, 15 lat już miały wiec plastik już był lekko zniszczony.Na dniach będzie ledowy.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
poster
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:16 sty 2016, o 22:55
Samochód:Ford Transit

Re: Iveco Daily 35c18/Iveco Daily 65c15

Post autor: poster » 20 mar 2016, o 09:30

To teraz bez koguta wyglądasz jak zwykły laweciaż co z niemcowni auta ściąga :D A kiedy mnie znowu odwiedziesz :)

Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”