Ruiny fabryki w Grecji...

Zdjęcia oraz filmy z tras.
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Ruiny fabryki w Grecji...

Post autor: jarekvolvo » 22 lut 2018, o 21:55

Czy może ktoś z Szanownych kojarzy takie miejsce :?: :?: -Grecja, poniżej przejścia Ilinden/Exochi, na drodze z Kato Nevrokopi do Dramy, w wąwozie nad rzeką znajdują się ruiny, a w zasadzie same fundamenty jakiejś dużej ( jak na te rejony) fabryki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie drogi, na zboczu - ruiny domków z laboratoriami i archiwami... .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przywłaszczyłem sobie na pamiątkę jedną taką kopertkę z 1952 roku z jakimiś fiszkami... :ugeek: .
Niestety, pisanego greckiego nie czytam :oops: , druk jeszcze jako, tako. I nie mogę za Ludowe Chiny namierzyć internetowo tego miejsca. Z kalendarzy na ścianach wnoszą, że działało toto jeszcze w 1998 roku, potem stało się coś, co zdmuchnęło ten zakłada z powierzchni ziemi. A "biura" i laboratorium wygląda tak, jakby ludzie czmychnęli stamtąd w popłochu.... .
W "chemii" - nauczony doświadczeniem - nie grzebałem. Zauważyłem tylko, że w niektórych pomieszczeniach były wydzielone stanowiska ze "szklarniami" do prac z materiałami toksycznymi :evil: , a w takich jakby "próbkach" - foliowych woreczkach znajdował się tajemniczy czarny proszek.. . Wolałem nie sprawdzać, czy jest to "Black Powder", czy amatorski "węglik" - takie znaleziska należy traktować, jak amunicję do "flaka" :twisted: :twisted: - ileśdziesiąt lat po wojnie, a pazury pourywa... .
Ogólnie to uwielbiam takie zabytki przemysłowe - ale tu brak mi jakiegoś słowa kluczowego, bym mógł to bliżej ustalić. Tubylcy zapytani o ten rejon - niestety, ani po angielsku, ani po rosyjsku, ani po rumuńsku.....
A może Wy cosik na ten temat ??? :?:

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Ruiny fabryki w Grecji...

Post autor: TROLL » 23 lut 2018, o 07:23

Sprawa dla Archiwum X

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Ruiny fabryki w Grecji...

Post autor: niedzwiedz123 » 23 lut 2018, o 09:54

Oj tam chemikalia od razu :P Na sto procent Uzo! Trzebabylo machnac rozchodniaczka, to najwyzej by Ci morde wykrecilo, bo anyzowe to niedobre :/

A tak powaznie, to interesujaca sprawa :O szkoda, ze do Grecji nie jezdze :/

Awatar użytkownika
marny
Posty:2
Rejestracja:4 lut 2018, o 10:33

Re: Ruiny fabryki w Grecji...

Post autor: marny » 28 lut 2018, o 11:55

Póki co mam tylko miejsce na mapie https://www.google.pl/maps/@41.2594409, ... 312!8i6656

Jeśli spłynie jeszcze jakieś info to dopiszę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z tras”