PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
LukaszGDY
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:18 maja 2014, o 15:39
Samochód:Fiat Ducato 3.0 180
Firma:Big Bus
Uprawnienia:B, C
PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: LukaszGDY » 2 cze 2014, o 13:53

Witam wszystkich którzy zaczynają swoją karierę w transporcie (przerzutach) po Europie.

Myślę że mały poradnik o przetrwaniu 4 tygodni ( tak jak w moim wypadku ) na obczyźnie może wam się przydać.

Najważniejsze rzeczy które musicie zabrać to:

- kuchenka do gotowania ( najlepiej na wymienne wkłady bo jazda z butlą jest dość uporczywa i nieporęczna ale to wedle uznania)
- sztućce do gotowania, jedzenia, talerzyk i szklanka lub kubek, garnek i patelnia
- przyprawy (sól, pieprz, cukier, mleczko do kawy)
- jedzenie według uznania, lecz pamiętajmy że w trasie nie zjemy wszystkiego bo czasem nam może braknąć czasu, jedynie weekendy pozwolą nam na obszerniejszą kuchnie :D czasem lepiej zrobić mniejsze zapasy a dokupić sobie w sklepach typu LIDL, DIA, NETTO bo wychodzi nam na to samo :) ale Kawa, herbata, jakieś słoiki, konserwy, musztarda, ketchup, kiełbaska hermetycznie zapakowana, zupka chińska, to ta minimalna podstawa jak dla mnie :)
- dokumenty (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, ubezpieczenie towaru OCP, kabotaż )
- ręcznik (najlepiej dwa chyba że ktoś po nogach woli wycierać buzie :o ), rzeczy do mycia (szampon, żel do golenia, maszynka, waciki do uszu, żel pod prysznic, OBCINACZKI DO PAZNOKCI! )
- komplet bielizny, skarpetek, koszulek, spodenek
- klapki pod prysznic, sandały do jazdy z zapięciem z tyłu ( aby podczas kontroli wam nie zrobili problemu )
- kask, buty ochronne, kamizelka, zestaw narzędzi ( ja mam wurth zebra i sprawdza się bezbłędnie), bezpieczniki, żarówki, pasy mocujące, CB radio, dobra nawigacja ( ja jadę na Garminie i Tom Tomie) ale mam w zasięgu jeszcze papierową mapę Europy, ładowarka do telefonu :D
- przydatną rzeczą jest także wideorejestrator (koszt EURO RTV AGD 99zł) w razie stłuczki, lub innych przypadłości gdzie chcemy udowodnić swoją niewinność :)
- rozgałęźnik do zapalniczki aby podłączyć więcej niż dwa urządzenia ( w DUCATO mam dwa gniazdka ale dzięki rozgałęźnikowi mam 6 i czasem braknie :twisted:
- pamiętajmy o wodzie do picia bo ta ze stacji czasem bywa niemożliwa :)
- kołdra i poduszka do spania
- kilka książek na wieczory lub weekendy
- jeżeli nie znamy za dobrze języka to słownik polsko angielski i polsko niemiecki to dwa nam powinny pomóc w całej EU
- zmiotka do sprzątnięcia w aucie chyba że ktoś nie dba o porządek ( dla palących popielniczka, lepiej nie narażać się w mieście aby wyrzucać petka za okno )

Samemu w trasie zauważysz czego może Ci jeszcze zabraknąć i co będziesz potrzebować na kolejny wyjazd. Jedne z najważniejszych rzeczy masz napisane powyżej więc do przetrwania kilku tygodni powinno wystarczyć.
Ważne jest aby mieć ze sobą trochę gotówki w EURO na wypadek mandatów ( nikomu ich nie życzę ) i na własne wydatki ja osobiście zabierałem ze sobą 250 E i od szefa 500 E na inne ewentualności typu winiety, bramki, mosty, tunele bądź jak zabraknie mi mojej gotówki.

Jeżeli będziecie mieli więcej pytań postaram się jakoś pomóc w miarę możliwości czasowych :)

THIS IS EU!
THIS IS EU!

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: dawid781 » 7 wrz 2014, o 21:43

Przydatne info dla początkujących
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
Popek_Zgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:24 sie 2014, o 14:43
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zgierz

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: Popek_Zgr » 8 wrz 2014, o 11:35

Jade w tym tygodniu po raz pierwszy w trase do Francji i tam bede stacjonowal 3 tyg, jak tam z internetem i jak bym chcial miec tam polska tv ? da rade? Dzieki, bardzo przydatne info :D

Awatar użytkownika
Popek_Zgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:24 sie 2014, o 14:43
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zgierz

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: Popek_Zgr » 8 wrz 2014, o 11:35

Jade w tym tygodniu po raz pierwszy w trase do Francji i tam bede stacjonowal 3 tyg, jak tam z internetem i jak bym chcial miec tam polska tv ? da rade? Dzieki, bardzo przydatne info :D

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: dawid781 » 12 wrz 2014, o 13:54

Popek_Zgr pisze:Jade w tym tygodniu po raz pierwszy w trase do Francji i tam bede stacjonowal 3 tyg, jak tam z internetem i jak bym chcial miec tam polska tv ? da rade? Dzieki, bardzo przydatne info :D
Poczytaj może to coś pomoże:
http://busiarze.com.pl/forum/viewforum.php?f=55
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: bambo » 14 wrz 2014, o 12:11

Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Chudy_Nie_Taki_Chudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:18 sie 2014, o 12:26
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Uprawnienia:B

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: Chudy_Nie_Taki_Chudy » 15 wrz 2014, o 11:08

Popek_Zgr pisze:Jade w tym tygodniu po raz pierwszy w trase do Francji i tam bede stacjonowal 3 tyg, jak tam z internetem i jak bym chcial miec tam polska tv ? da rade? Dzieki, bardzo przydatne info :D

We Francji można tylko jeden ładunek rozładować, dwa załadować i trzeba uciekać, w woli jasności piszę bo piszesz że jedziesz pierwszy raz.

Do zobaczenia na trasie.
pzdr.
Do zobaczenia na trasie.
pzdr.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: jedi6667 » 20 wrz 2014, o 01:48

Z tym kabotażem na Francji to chyba zależy od ubezpieczenia ile możesz zrobić. Nie jestem pewien informacji jakie mam.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: STI » 20 wrz 2014, o 23:09

Ubezpieczenie kabotażowe działa,ale jak masz licencję na transport kolego.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: jedi6667 » 21 wrz 2014, o 15:18

Czy trzeba mieć licencję na samochody do 3.5t ja ganiam u gościa i nie mam kwitu na licencję a na francji mogę max 3 razy załadować i zwalić towar, czwarty załadunek muszę zrobić jako międzynarodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”