PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
sebastians
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:16 cze 2015, o 10:04
Uprawnienia:B, C
Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: sebastians » 17 cze 2015, o 17:04

Już rozumiem, dzięki kolego za wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: JuniorS » 3 paź 2015, o 11:17

Zawsze ścisk dupy o CMR-ki i ich wypisywanie... A w praktyce wygląda to tak jak wygląda. 99% CMR-ek ma wypełnione tylko adresy zał i rozł, gdzie ładowane, dokąd jedzie, ile palet, waga, data i podpis.
W DE większość firm podciera sobie dupy CMR-kami. Zazwyczaj mają swoje... Niby lepsze lol...
Jedni chcą CMR a inni WZ. Najlepiej jest jak zleceniodawca zainteresowany jest CMR-ką a odbiorca WZ-ką...
A my jak cymbały latamy z tą makulaturą której to coraz więcej jest. CMR były 3 szt. Teraz już najlepiej 5... Dla nadawcy, odbiorcy, przewoźnika X2 i kopia... Do tego 3 WZ... Orginał i 2 kopie. 2 Kwity paletowe, Liferszajn + 2 kopie...

I 40 długopisów w trasę każdym razem... Działa mi to na nerwy. Mamy 21 wiek do uja
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: dawid781 » 23 paź 2015, o 20:36

Dobrze gadasz zawracania dupy jak by mało było roboty jazda terminy kontrole itd. Jeszcze trochę będziemy prowadzić księgowość i robić kawę spedycji i szefom
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: orys » 23 paź 2015, o 20:57

JuniorS pisze:I 40 długopisów w trasę każdym razem... Działa mi to na nerwy. Mamy 21 wiek do uja
Mnie najbardziej rozwalaja odprawy celne. Jedziesz sobie do takiej Norwegii czy Szwajcarii, zajeżdzasz na cło, dajesz papiery i czekasz. Oni sobie papiery przepychają z jednej strony biurka na drugą, coś tam przefaksują, coś tam do nich przyjdzie i po dwóch godzinach dostajesz inne papiery z którymi możesz jechać dalej. NIkt nawet się nie pofatyguje zajrzeć na pakę i obejrzeć towar. To po ch... my tam stoimy na tym cle? Nie mogą sobie tych papierków przepychać bez fizycznej obecności auta na parkingu?

Do tego dochodzą takie absurdy - do firmy w której pracuję przyjechał towar ze stanów. Towar jechał do Francji, ale klient sie nie zgodził na odprawę celną we Francji (nie bo nie, podejrzewamy, że się nie zna i wolał sobie tym dupy nie zawracać). Towar prosto z samolotu przyjechał do nas do bazy, i tak sobie stał cały dzień. Rumun w swoim busie też sobie stał cały dzień. W końcu przyfaksowali, że odprawione i można jechać. I Rumun na łeb na szyje za kółko i w długą.

A najlepsze to jest, że to z Ameryki i tak wylądowało na Orly w Paryżu, po czym przepchali to kolejnym samolotem do Glasgow tylko po to, żeby tu zrobić papierologię i popchnąć Rumunem z powrotem. Gdzie sens, gdzie logika?
Obrazek

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: PIERWSZY WYJAZD do UE "THIS IS EU!"

Post autor: JuniorS » 27 gru 2015, o 21:38

Gdzieś kiedyś słyszałem że najlepsza pralnia pieniędzy jest w transporcie... Spoko niech sobie piorą ale niech ogarną że my kierowcy nie możemy robić za kierowcę, kadry, archiwum itd :P No chyba że za dodatkową opłatą...

A co do odpraw... Tak jak napisałeś. To jest paranoja. Towary które trzeba odprawiać powinny już być oclone na załadunki... Tak żeby na granicy wręczyć kpl. dokumentów wypełnionych temu tam w budce i niech on sobie robi co chce.

Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie jak jechałem na Szwajcara :D Nie zdążyłem do 18:00 pierwszego dnia więc parking i czekamy do 08:00... Jak ja rano zobaczyłem "pospolite ruszenie" całego parkingu na te budki spedycyjne to byłem w szoku :D Punkt 08:00 masowo pędzili byle być w pierwszej trójce w kolejce.

Wiek internetów tabletów, laptopów, smartfonów smartłoczy i innego smartgówna z tymi no... dronami a na granicy 60 kg papieru trzeba nosić i pieczątki zbierać jak naklejki w żabce ... No ja pierdol@
Obrazek MANIEK !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”