Przejście graniczne Szwajcaria

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
schneider1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:6 kwie 2013, o 16:11
Samochód:Boxer
Firma:KAMIL
Uprawnienia:KAT.B
Lokalizacja:Starogard Gd
Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: schneider1993 » 11 kwie 2013, o 16:43

Może ktoś opisać jak to wygląda ?
czy z słabym językiem niemieckim poradze sobie ?

Awatar użytkownika
Młody
Kierowca
Kierowca
Posty:54
Rejestracja:9 kwie 2013, o 18:03
Uprawnienia:B1 B C+E
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: Młody » 11 kwie 2013, o 16:47

Zależy jak bardzo słabo znasz język.Jeżeli znasz go w stopniu komunikatywnym powinieneś sobie dać radę.Na wszelki wypadek miej w kieszeni słownik z rozmówkami.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
FeliX
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:5 kwie 2013, o 13:51
Samochód:FIAT DUCATO
Firma:STOK

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: FeliX » 12 kwie 2013, o 00:52

Spokojnie sobie poradzisz bez znajomości języka :) Oczywiście zależy gdzie będziesz miał odprawę. Ja bardzo dobrze wspominam odprawy w Bassel, zawsze nawet kawę się dostało :)

Awatar użytkownika
rmaster1
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 kwie 2013, o 13:06
Uprawnienia:A.B.ADR
Lokalizacja:Edinburgh

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: rmaster1 » 12 kwie 2013, o 20:18

Witaj :!: spokojnie dogadasz sie ,poniewaz mozesz znac tez inne jezyki obce,a jak jest jakis problem to pewnie znajdzie sie jakis rodak kierowca :D wazne abys mial wszystkie dokumenty :D pozdrawiam

Awatar użytkownika
schneider1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:6 kwie 2013, o 16:11
Samochód:Boxer
Firma:KAMIL
Uprawnienia:KAT.B
Lokalizacja:Starogard Gd

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: schneider1993 » 13 kwie 2013, o 10:54

A jak wygląda cała procedura ? Tak jak normalna odprawa? ide do biura daje papiery i czekam ?

Awatar użytkownika
Masterek
Posty:29
Rejestracja:11 kwie 2013, o 22:47
Samochód:Renault Master
Firma:MATDAR
Lokalizacja:Bytom

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: Masterek » 13 kwie 2013, o 15:06

Tak, dajesz papiery gościu podbija pieczątki, kupujesz winiete i dzida. Ja osobiście tylko raz byłem w Szwajcarii. Wjeżdżałem do Basel od Francji. Wjazd na parking, wejście do 2 budynku przed którym stoją automaty. Tam dajesz papiery, kupujesz winiete i tyle. Do samochodu i dzida, na bramce jeszcze sprawdzą papiery i ciśniesz na zrzutę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
schneider1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:6 kwie 2013, o 16:11
Samochód:Boxer
Firma:KAMIL
Uprawnienia:KAT.B
Lokalizacja:Starogard Gd

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: schneider1993 » 14 kwie 2013, o 03:38

Dziękuje bardzo koledzy.. :) bo w chwili obecnej jeźdzę po Niemczech i Beneluxie ... ale od września chciałbym zmienić firmę .. i obsługiwać całą europę, tylko własnie miałem dylemat z tą Szwajcarią

Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: bumer » 14 kwie 2013, o 17:20

Szwajcaria to żaden problem. Mimo, że znam tylko angielski i rosyjski z języków obcych to nie miałem problemów z odprawą. U mnie dochodziła jeszcze zawsze agencja celna, która robiła dokumenty - później dopiero na urząd. Taka sama procedura jest jakbyś wiózł coś do Norwegii albo robił od razu odprawę na wschód. Ja zawsze dostawałem współrzędne agencji celnej i później na granicę, praktycznie bez słów.

Awatar użytkownika
Skorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:8 paź 2013, o 09:23

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: Skorek » 8 paź 2013, o 13:35

ja w wakacje bylem z kuzynem na przejsciu w St Margarethen to jezyk troche tam trzeba znac gownie dojcze bo z papierami to baba sie wkurzyła i potargała i kazała zmienic agencje. Ale daje rade.

Awatar użytkownika
Toreba
Bus Team
Bus Team
Posty:110
Rejestracja:3 kwie 2013, o 05:46
Uprawnienia:kat. B
Lokalizacja:Rzeszów, Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Przejście graniczne Szwajcaria

Post autor: Toreba » 24 gru 2013, o 15:27

schneider1993 pisze:A jak wygląda cała procedura ? Tak jak normalna odprawa? ide do biura daje papiery i czekam ?
Leciałem na odprawę w St Louis. Podaję wszelkie informacje: biura spedycyjne otwarte od 7.00 do 17.00. Porządny parking z darmowym internetem na parkingu odprawowym. Ale do rzeczy... lecisz najpierw do biura na spedycję z papierami. Twoja firma napisze Ci do jakiejś spedycji masz się udać. Byłem w TD Express akurat, porządna jednostka. Potem na stronę francuską (w budynku odprawowym są 2 wejścia - francuskie i szwajcarskie). Tam podbijasz papiery, winietę kupisz na stronie szwajcarskiej. Po wszystkim lecisz do spedycji z powrotem. Pokazujesz pieczątki przybite przez stronę francuską i szwajcarską. Jeżeli jest zgoda to lecisz. Z rana kolejka jest zawsze największa (i do odprawy i do wjazdu na Szwajcarię). Papiery, które dostaniesz od spedycji, już z zgodą na wjazd, oddajesz gościowi na bramkach przy wjeździe. Ot cała filozofia. Nie ukrywam, bo na początku można się pogubić, ale zawsze trafi się jakiś Polak czy Litwin mówiący po polsku, który pomoże. Angielski się przyda, w stopniu co najmniej minimalnym. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”