Pierwszy raz Włochy ,PILNE!!

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
bigos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:29 sty 2014, o 20:26
Pierwszy raz Włochy ,PILNE!!

Post autor: bigos » 7 lut 2014, o 09:18

Witam , w poniedziałek bede leciał pierwszy raz na Włochy i bede tam ok 10 dni,do tej pory robiłem kółka na Francje. Mam kilka pytań.
1. Jakie winiety i gdzie mam kupic jeśli chodzi o czechy i austrie?
2. jak tam jest z policją ponieważ bede lekko przeładowany ;) ?
3. czy pompy są czynne całą dobę (pytam ponieważ nie mam dkv i tankuje TYLKO za gotówke) ?
4. jade na iGo Primo 2012 , co mam jej zaznaczyć zeby prowadziła mnie drogami za opłaconą winietę a nie płatnymi ?
5. na co uważać ?
POZDRO
Nie spać, zwiedzać, ZAPIERD*LAĆ!!!

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Pierwszy raz Włochy ,PILNE!!

Post autor: MlodyLeo » 8 lut 2014, o 15:30

Witam Kolegę!
W wielkim skrócie postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, więc tak mając gotówkę a nie kartę płatniczą jako środek płatniczy jesteś w trochę bardziej komfortowej sytuacji niż Ci się wydaje, ponieważ nie musisz się zastanawiać czy taka czy inna stacja akceptuje Twoją kartę, gotówkę wszyscy akceptują.
Odnośnie winiet jakie i gdzie: jakie to musisz ustalić z szefem jakie on preferuje czy woli abyś kupił winietę na 10 dni czy np. od razu na rok czasu więc o to spytaj szefa, co do tego gdzie to ja kupując za gotówkę kupił bym obie winietki na granicy Polsko-Czeskiej.
Jeżeli chodzi o policję i przeładunki to niestety źle trafiłeś bo policja w Austrii na punkcie ważenia aut ma bzika i surowo karzą za przeładowania, dlatego CB radio włączone i nasłuchuj czy nie ma łapanek na wagach jak tak to omijaj je lub na parking i przeczekaj kontrole.
Stacje benzynowe przy autostradach zawsze są całodobowe gorzej na drogach nie płatnych tam często (ale nie wszystkie) o 22 stacje są zamykane.
Nie napisałeś nic jakimi drogami będziesz jechał przez Włochy płatnymi czy nie płatnymi bo to sporo zmienia w kwestii ustawień nawigacji w skrócie w IGO masz takie opcje w ustawieniach trasy jak OPŁATA ZA PRZEJAZD dotyczy to opłat na bramkach tak jak np. w Polsce, oraz OPŁATA OKRESOWA to dotyczy dróg objętych winietami.
PS. jeżeli oglądałeś ostatnio wiadomości to wiesz że pogranicze Austrii, Włoch i Słowenii zostało sparaliżowane przez śnieg dlatego odradzał bym podróż po Włoszech drogami niepłatnymi ( doleciał bym autostradą przynajmniej w okolice Udine a nawet Wenecji ) aby nie przedzierać się przez zasypane góry ale to moje prywatne zdanie.
Jak coś jeszcze to pytaj. Pozdowionka i powodzenia na szlaku.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”