Jakie auto wybrać ?

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Cremas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:11 paź 2013, o 20:23
Jakie auto wybrać ?

Post autor: Cremas » 11 paź 2013, o 20:30

Witam panowie, można powiedzieć że rodzinnie przymierzamy się do zakupu busa który ma jezdzić pod spedycją. W związku z tym pytanie do Was jaką fure byście polecili? Jaki silnik jak sie sprawdzają. Mocny wybór z mojej strony padł na Ducato tylko zastanawia mnie silnik 2.2 czy 3.0? Głównie martwie się o awaryjność bo wiadomo auto ma jezdzić a nie co chwila stać na serwisie :)

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: MiroBusiarz » 12 paź 2013, o 16:46

Kolego, tu będzie dylemacik, każde auto ma swoje "za" i "przeciw". Ciężko coś komuś doradzać, zależy też, na jaki egzemplarz trafisz. Jedni będą sobie chwalić Mastera, inni narzekać że to shit itp.
Z doświadczenia - przerabiałem Iveco Daily, Peugeota Boxera i Sprintera, każdy z tych samochodów ma swoje wady i zalety.

Iveco Daily to wół roboczy (3.0 HPT), bardzo wytrzymałe zawieszenie, ale... Koszty serwisu porażają. Co 40 tyś. trzeba wymieniać olej w skrzyni, moście i silniku. Dla kierowcy auto bardzo nieprzyjazne - mało schowków, ergonomia kabiny totalnie niefunkcjonalna. Wadą duże spalanie, ciężko zejść poniżej 13-14 litrów (samo auto jest ciężkie, 8 paletówka z kurnikiem waży coś ok. 2700 kg). Natomiast silnik tego auta jest bardzo mocny, niestety, nie obarczony usterkami. Często występują problemy ze skrzynią biegów, osprzętem (nagrzewnica, klimatyzacja, czujniki klocków itp.). Mówię tu o aucie z końca 2011 r, może teraz coś poprawili.

Peugeot Boxer (3.0 HDi) - autko bardziej przyjazne kierowcy. Posiada więcej niż Iveco schowków, kabina jest jakaś tak bardziej ogarnięta;) Silnik ten sam co w Iveco, różni się tylko osprzętem. Auto ma napęd na przód - przy serwisie odpadają koszty wymiany olejów w skrzyni i moście. Jest delikatniejsze od Iveco, ale bardzo dobrze sobie radzi z jazdą pod obciążeniem. Mankamenty to osprzęt silnika, częstą usterką jest awaria elektroniki turbiny. Dodatkowo, wadą konstrukcyjną auta jest złe odprowadzanie wody z przedniej szyby i maski - w jednym miejscu woda leci po wiązkach elektrycznych, co generuje problemy z elektroniką. Na plus spalanie - przy normalnej jeździe (90 - 105 km/h) można spokojnie zejść poniżej 12 litrów. Auto z 2012.

Oczywiście, są to subiektywne opinie.

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: MlodyLeo » 12 paź 2013, o 16:51

Kolego jeżeli wybór padł na Ducato to nie zastanawiał bym się tylko brał tego z silnikiem 3.0 jest to silnik produkcji IVECO miałem co prawda krótką przygodę z takim autem ale złego słowa nie powiem. Zapas mocy elastyczność i spalanie na przyzwoitym poziomie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kamilp
Posty:25
Rejestracja:6 lip 2013, o 13:03
Samochód:Boxer Blacha 3.0HDI
Firma:Normalna
Uprawnienia:b

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: kamilp » 15 paź 2013, o 14:18

Lepiej bierz 3.0 bo 2.2 to totalna porażka silnik muł. A 3.0 to bajka leci jak szalony i mocy nie brakuje ! Mówie bierz 3.0

Awatar użytkownika
mateo737
Posty:36
Rejestracja:27 paź 2013, o 21:21
Samochód:Ducato 2,8JTD i Boxe
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Namysłów, Opolskie

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: mateo737 » 11 lis 2013, o 14:28

Witam, zamierzam zakupić busika.. i mam dylemat renault Master 8pal czy Ducato 8pal? głownie chodzi mi o spalanie i ceny serwisu. czy ktoś z Was ma doczynienia z tymi modelami i może się z info podzielic.. z gory bardzo dziękuję
Moje cudeńka:)

Ducato 2,8 JTD Power 05r---> 142kucy
Boxer 2,8 HDI 02r ---> 128kucy
Ducato 2,3MJ 13r---> 150kucy
Ducato 3.0 MJ 15r---> 180kucy

Awatar użytkownika
maniekboy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:11 lis 2013, o 23:34
Samochód:Renault Master
Firma:ROBTRANS
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Warszawa

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: maniekboy » 11 lis 2013, o 23:45

master 150KM ma srednie spalanie ok 12-13 l/100km
Renault Master ma chyba najbardziej przyjazna kabine kierowcy, mnostwo schowkow itp.
Jesli chodzi o Ducato, to nie jezdzilem, ale chwala ludzie za mocne silniki. Niestety ma mniej schowkow.
Jesli lubisz pedzic i moc auta ma byc wyznacznikiem, to kup ducato. Jesli chodzi o wygode zycia w Aucie, to Master wygrywa

Awatar użytkownika
kawa85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 cze 2013, o 16:15
Samochód:Fiat
Firma:Trynity
Uprawnienia:B,C

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: kawa85 » 12 lis 2013, o 10:10

maniekboy chlopaku jakim cudem w masterze wychodzi ci spalanie 12-13l :?: :?: :?: ???? tu sie nie da 11 przekroczyc.

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: MlodyLeo » 13 lis 2013, o 13:01

kawa85 pisze:maniekboy chlopaku jakim cudem w masterze wychodzi ci spalanie 12-13l :?: :?: :?: ???? tu sie nie da 11 przekroczyc.
Kolego spalanie na poziomie 9-11 litrach było w tych starszych masterach z silnikami 150 konnymi czymś normalnym, w tych nowych masterkach zejście poniżej 11 litrów to wyczyn, chyba że należysz do tych kierowców którzy trasę Polska-Hiszpania pokonują z prędkością 90 km/h schowani za naczepą Tira, ale jeżeli tak to Ci współczuje :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: Maciek » 13 lis 2013, o 21:58

MlodyLeo pisze:
kawa85 pisze:maniekboy chlopaku jakim cudem w masterze wychodzi ci spalanie 12-13l :?: :?: :?: ???? tu sie nie da 11 przekroczyc.
Kolego spalanie na poziomie 9-11 litrach było w tych starszych masterach z silnikami 150 konnymi czymś normalnym, w tych nowych masterkach zejście poniżej 11 litrów to wyczyn, chyba że należysz do tych kierowców którzy trasę Polska-Hiszpania pokonują z prędkością 90 km/h schowani za naczepą Tira, ale jeżeli tak to Ci współczuje :-)
Zdjęcie ze strony ask.fm Sławka Nasierowskiego (vel. SLAWUSNAS), on śmiga nowym Masterem.

Obrazek

To moim zdaniem spalanie na poziome 12-13l i tak jest dobrą normą.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
korus3
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:30 sty 2014, o 12:07
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Kępno, Wielkopolska

Re: Jakie auto wybrać ?

Post autor: korus3 » 31 sty 2014, o 14:46

No ja Jezdze MASTEREM z 2012r i jesli ktos mi mowi ze spalanie ponizej 11l/100km jest realne to chyba ma cos z glowa nie tak. Za przeproszeniem wszystkich co tak uwazaja ale moim zdaniem sie myla i kropka. Ja nie cisne po 110 a tak do 100 najczesciej tak na tempomacie ustawiam a na navi i tak pokazuje wtedy 95 i zejscie ponizej 11,5 jest nie mozliwe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”