Pierwsza trasa na Węgry czego się spodziewać?

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
mobiledriver
Posty:14
Rejestracja:17 sie 2013, o 23:54
Samochód:Peugeot Boxer
Firma:-
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Chorzów
Pierwsza trasa na Węgry czego się spodziewać?

Post autor: mobiledriver » 17 wrz 2013, o 10:43

Witajcie. Mam pytanie bo dzisiaj ruszam w pierwszą trasę. Jutro mam rozładunek w Gyor (Węgry). Czego mogę się spodziewać tam? Wiem że na Węgrzech autostrady płatne 10€/10 dni. Trasa może być przez Słowacje a tam nie mam winiety jak to obejść?

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Pierwsza trasa na Węgry czego się spodziewać?

Post autor: MlodyLeo » 17 wrz 2013, o 13:19

Siemanko. Gyor ,obstawiam że do Audi jedziesz więc już Ci współczuje :-) firma porażka jeszcze rozładunki jak cie mogę pewnie trochę poczekasz na parkingu na swoją kolej później poszukasz troche magazynu i kogoś kto ci to zdejmie (PS. uważaj na terenie zakładu na prędkość bo jest tam wewnętrzna policja z suszarką i jak przekroczysz prędkość to mandat będzie srogi) , ale załadunki tam to totalny syf nikt nic nie wie nigdy nie jest gotowe na czas opuźnienia nawet do 12 godzin bo towar nie gotowy.
Co do winiety na Słowację to radziłbym kupić bo jeżeli wjedziesz na drogę gdzie obowiązuje winieta i nie będziesz jej miał to w razie kontroli mandat Cię zaboli, zresztą tak jest w każdym kraju gdzie opłata za drogi jest w formie winiety zakup najtańszej winiety waha się zazwyczaj od 8 do 10 euro a mandat za jej brak od 150 do 300 euro.
Winiety zazwyczaj są w formie nalepki na szybę ale na Węgrzech winieta jest w formie paragonu potwierdzającego jej zakup. Podczas zakupu kasjer wprowadza numer rej. auta do systemu który przy pomocy bramek nad autostradą sprawdza czy dany pojazd ma wykupioną winietę, paragon oczywiście zachowaj w razie kontroli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żeton
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:7 paź 2013, o 01:55
Samochód:FIAT DUCATO 150koni
Firma:ATP Euro Trans
Uprawnienia:B+E

Re: Pierwsza trasa na Węgry czego się spodziewać?

Post autor: Żeton » 30 lis 2013, o 20:59

Witam może trochę odkopie temat ale bylem dwa dni temu na Węgrzech a dokładnie Gyor Audi z tym ze na magazynach a nie na fabryce rozładunek i załadunek poszedł sprawnie bez problemu jedynie co sprawiło mi większy problem to wstyd się przyznać ale te ich durne pieniądze i tankowanie masakra trzeba będzie to ogarnąć bo częściej tam będę latał :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”