Chcę zacząć lecz nic nie wiem

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Re: Chcę zacząć lecz nic nie wiem

Post autor: orys » 28 sie 2017, o 14:15

0liwski pisze:Wynika z tego, że 2 lata jeździłeś bez uprawnień..??
I nie bałeś się tego...?
A jakież to uprawnienia wg Ciebie są potrzebne aby autem do DMC 3.5 t wozić po kraju towar na własne potrzeby?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Chcę zacząć lecz nic nie wiem

Post autor: Dychu » 28 sie 2017, o 14:19

orys pisze:
0liwski pisze:Wynika z tego, że 2 lata jeździłeś bez uprawnień..??
I nie bałeś się tego...?
A jakież to uprawnienia wg Ciebie są potrzebne aby autem do DMC 3.5 t wozić towar na własne potrzeby?
Pewnie koledze chodziło o to, że jeździł od 16 roku życia nie od 18 :-), ja też myślę, że busem może jeździć od 18 roku życia a więc pytanie było właściwe, 2 lata jazdy bez uprawnień :-). Chyba, że przepis jakiś stary go obejmował i mógł jeździć od 16 roku życia ale nie wydaje mi się. Z tego co wiem, mając 16 latek, może jeździć jakimś malutkim do 550 kg osobowym autkiem ale nie busem 3.5t czyli ma B1 a nie B. Uprawnienia to nic innego jak właściwe prawo jazdy i stosowne przepisy:

http://motoryzacja.interia.pl/prawo-jaz ... Id,1385078

Reasumując : Mając 16 lat, ma kategorie B1 i nie może jeździć busem a więc pytanie kolegi Oliwskiego w pełni zasadne :-).

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Chcę zacząć lecz nic nie wiem

Post autor: orys » 28 sie 2017, o 22:28

Aaaa, no tak :)

No ale mógł tym busem jeździć np u siebie po farmie, zwozić jakieś kalafiory z pola do stodoły itd :)

Albo może miał piaggio ape z obniżoną w dowodzie DMC :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Chcę zacząć lecz nic nie wiem

Post autor: Dychu » 28 sie 2017, o 22:34

orys pisze:Aaaa, no tak :)

No ale mógł tym busem jeździć np u siebie po farmie, zwozić jakieś kalafiory z pola do stodoły itd :)
Ależ oczywiście, mógł też zestawem 40t jeździć tylko chodzi o te właśnie uprawnienia o których Wolfik mówił :-).
To, że jeździł a mógł oficjalnie jeździć wielkiej różnicy nie robi bo podobno jeździł a ja tylko dlatego rozwinąłem temat bo Wolf miał rację a żeby nie było spięcia i konfliktu interesów, wyjaśniłem o co kaman :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”