Pierwsza trasa

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław
Re: Pierwsza trasa

Post autor: bumer » 8 kwie 2013, o 13:06

Jak jedziesz pociągiem to z reguły firmy mają podpisane umowy z eurotunelem i na bramkach tylko bierzesz potwierdzenie wjazdu (jest tam nawet język polski), później ewentualnie mogą Cię na stanowisku poprosić o CMR, dowód osobisty, ewentualnie wysyłają na rentgen, obwąchanie psem itp. W sumie banał bo kierujesz się za strzałkami i zielonym światłem. Co do promów to dostajesz od szefa numer bookingu, podjeżdżasz do okienka, tam Ci dają bilet, ewentualnie kupon na żarcie i kajutę (zależy gdzie płyniesz). Język nie jest absolutnie potrzebny, zresztą na większości promów w obsłudze pracują Polacy także nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Dandi » 8 kwie 2013, o 14:38

No bo własnie bylem na rozmowie z gosciem i sie pytal jak to wyglada czy dam sobie rade na promach czy wpociagach. :D No ale skoro tak, to zgodnie z prawdą powiedziałem, ze poradziłbym sobie :D

Awatar użytkownika
swq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:4 kwie 2013, o 22:31
Samochód:ducato
Firma:Dziad-Trans
Uprawnienia:B, B+E,C,C+E

Re: Pierwsza trasa

Post autor: swq » 8 kwie 2013, o 15:30

Dandi pisze:a jazda promami, czy pociagami jak nieraz widuje na filmikach to jakos ciezko ogarnac? jezyk potrzebny ?
No ogolnie nie ma problemu, jeśli chodzi o pociąg na wyspy to wszystko jest zautomatyzowane. Gorzej w razie jakiejś pomyłki, braku rezerwacji albo problemów przy kontroli. Wtedy raczej język jest potrzebny, ale to się bardzo rzadko zdarza.

Jeśli chodzi o promy np do Szwecji, czy Danii to tez praktycznie wszystko jest zautomatyzowane, a jak nie to kartę pokładową zawsze znajdziesz w języku Polskim, a jak nie to znajdzie się jakiś kierowca który Ci pomoże.
To niedziela w Brukseli
nad nami i przed nami —
srebrne drzewo dzwoniące
obwieszone
papugami.

Awatar użytkownika
schneider1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:6 kwie 2013, o 16:11
Samochód:Boxer
Firma:KAMIL
Uprawnienia:KAT.B
Lokalizacja:Starogard Gd

Re: Pierwsza trasa

Post autor: schneider1993 » 10 kwie 2013, o 12:14

Mieliście koledzy jakieś problemy w pierwszej trasie :?:



Jak ja pojechałem w pierwszą trasę do Niemiec to miałem 2 rozładunki i dwa załadunki do domu ...
pierwszy rozładunek poszedł sprawnie , pojechałem 50 km na drugi i tam podjechałem pod firmę, brama zamknięta nikogo nie było, dookoła roboty drogowe ... był tylko domofon .. no to dzwonie , a że w pierwszej mojej trasie potrafiłem po niemiecku tylko danke i byte to był mały problem, przez domofon próbowałem dogadc się po angielsku , jednak nikt nie znał.
Na bramie była duża cyfra 2 i przez domofon to co rozumiałem to koles cały czas mówił 2 ... później domyśliłem się że może
chodzić o to że mam podjechać na drugą str. firmy i też tak było , troszkę błądzenia przez remonty ale jakoś się udało , dalej poszło wszystko ok :)

Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
PiotrekMiś
Posty:19
Rejestracja:29 mar 2013, o 22:06
Samochód:Citroen Jumper
Lokalizacja:Skalmierzyce k.Ostrowa Wlkp.

Re: Pierwsza trasa

Post autor: PiotrekMiś » 10 kwie 2013, o 22:24

Ja w mojej pierwszej trasie dostałem mandat za przeładowanie(wina spedytora bo kazał ładować) 300euro w Austrii troche strachu i nerwów było ale jednak nowe doświadczenie ;)

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Dandi » 10 kwie 2013, o 22:57

No ja miałem jechac w trase dostałem prace a przez sprawy rodzinne sie okazalo ze w 3 tygodniowa trase jechac nie moge. no coz moze za jakis czas uda mis ie wejsc w swiat busiarzy :)

Awatar użytkownika
Młody
Kierowca
Kierowca
Posty:54
Rejestracja:9 kwie 2013, o 18:03
Uprawnienia:B1 B C+E
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Młody » 11 kwie 2013, o 09:32

Ja w pierwszej trasie miałem awarię skrzyni biegów taka bzdurka a ile nerwów na trasie. :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
schneider1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:6 kwie 2013, o 16:11
Samochód:Boxer
Firma:KAMIL
Uprawnienia:KAT.B
Lokalizacja:Starogard Gd

Re: Pierwsza trasa

Post autor: schneider1993 » 11 kwie 2013, o 11:48

W pierwszej trasie to nawet najmniejsza błachostka sprawiała problem...


PS: opisze ktoś jak wyglądają formalności na granicy szwajcarskiej ?

czy z słabym językiem niemieckim dam rade?

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Dekker » 11 kwie 2013, o 16:14

W pierwszej trasie to nawet najmniejsza błachostka sprawiała problem...


PS: opisze ktoś jak wyglądają formalności na granicy szwajcarskiej ?

czy z słabym językiem niemieckim dam rade?
Aby wszystko było czytelniejsze proszę założyć nowy temat.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
miszu500
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:12 kwie 2013, o 09:36
Samochód:sprinter
Firma:xxx

Re: Pierwsza trasa

Post autor: miszu500 » 12 kwie 2013, o 10:21

WITAM PANOWIE. JA BUSAMI JEZDZE JUZ OD 7 LAT ALE TYLKO ROK ZA GRANICE I TO SPORADYCZNIE TYLKO NA NIEMCY 1 RAZ W MIESIACU I EWENTUALNIE CZECHY MI SIE ZDAZYLY TYLKO RAZ A TAK TO GLOWNIE PO KRAJU JEZDZILEM. JAK TO FAKTYCZNIE WYGLADA W NIEMCZECH Z TYM CZASEM KIEROWCY TZN CHODZI MI O TE RECZNE TACHO BAG SCIGAJA BUSY TZN CZESTE KONTROLE WYSTEPUJA?????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”