Pierwsza trasa

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:29 mar 2013, o 17:41
Lokalizacja:Bytom - Śląsk
Kontakt:
Re: Pierwsza trasa

Post autor: Michau » 2 kwie 2013, o 22:16

Ale dla mnie i tak śmierdzą te fajki i jak palisz to w samochodzie to później tapicerka żółknie :p itp. wole kupne fajki, sklepowe. ;d
Rozstaniemy się na zakręcie, redukcja, but i odcięcie :>

Przetrwasz?

Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław

Re: Pierwsza trasa

Post autor: bumer » 2 kwie 2013, o 22:37

5 godzin sny to mało? Niestety ta praca na międzynarodówce polega z reguły na gibaniu ekspresów. Nawet jeżeli nie masz ekspresu to szef Ci pisze, że rozładunek na 7 rano następnego dnia, ładują Cię około 15 - 16 i lecisz 1100 km. Nie bez powodu jest masa busiarzy, którzy najzwyczajniej w świecie zasypiają. Są też tacy którzy robią miesięcznie po 12 tys. km i z reguły śpią prawie codziennie normalnie. Tylko w tych firmach zarobisz tyle, ile dostaniesz po kraju.

Awatar użytkownika
Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:29 mar 2013, o 17:41
Lokalizacja:Bytom - Śląsk
Kontakt:

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Michau » 2 kwie 2013, o 22:44

Busiarze - Szybki transport - logbooki obowiązują tylko w Gebelsach, a reszta UE dymasz po 16h dziennie..
Rozstaniemy się na zakręcie, redukcja, but i odcięcie :>

Przetrwasz?

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie

Re: Pierwsza trasa

Post autor: MiroBusiarz » 3 kwie 2013, o 01:41

Dużo też zależy od tego, jak spedi poukłada robotę. Jeśli jest w miarę ogarnięty to i da pospać, jeśli nie - będzie walił od czapy czasy na przejazd z punktu A do B zupełnie oderwane od rzeczywistości.
Wiadomo, że przy stałych zleceniach łatwiej jest ułożyć robotę, zupełnie inna sytuacja jest przy frachtach z Transa lub Timo, tam lecisz wtedy, kiedy coś się trafi. Ja nie mogłem się na początku przyzwyczaić, teraz już nawet nie zauważam i śpię, kiedy jest odrobina wolnego czasu pomiędzy załadunkami.

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Pierwsza trasa, zero doświadczenia.

Post autor: Dandi » 3 kwie 2013, o 10:12

Witam, ja mam takie krotkie pytanko, jak jechaliscie w swoja pierwsza trase, obawialiscie się? czy dacie sobie rade w innych krajach jesli beda jakies problemy? jak to u was wygladalo?

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Amcia » 3 kwie 2013, o 10:36

Nie, bo wiedziałem, że sobie poradzę. Język obcy przydałoby się znać w stopniu jako tako komunikatywnym i podstawowe słówka w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim, itp. dot. branży transportowej, np.: laden, abladen.
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Dandi » 3 kwie 2013, o 10:48

a co sadzicie o trasie we dwoje? zeby samemu nie jezdzic?

Awatar użytkownika
Majkel
Kierowca
Kierowca
Posty:34
Rejestracja:24 mar 2013, o 15:44
Samochód:Audi a3 1.9tdi 131km
Firma:Szukam
Uprawnienia:B,C,C+E,T
Lokalizacja:Borowy Mlyn/Bytow

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Majkel » 3 kwie 2013, o 10:55

We dwoje w busie ? - daj se siana :) Gdz 8-) ie chcesz spac ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: Pierwsza trasa

Post autor: Dandi » 3 kwie 2013, o 11:07

Moze ze spaniem byly by komplikacje ale zawsze co dwie głowy to nie jedna, przynajmniej na początku :D

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie

Re: Pierwsza trasa

Post autor: MiroBusiarz » 3 kwie 2013, o 11:08

Tak, jak napisał Amcia - język i podstawowe zwroty to podstawa, nie wszędzie znają język migowy:)
Czy się baliśmy? Ja mam zawsze respekt przed tym, co się dzieje na drodze, zawsze (jeśli się da, oczywiście), wyjeżdżam w trasę z przynajmniej godzinnym zapasem czasowym. Lepiej tę godzinę przeczekać, niż godzinę się spóźnić. Szczególnie, jeśli wieziesz mega super hiper pilnego fixa gdzieś na produkcję.
Co do poradzenia sobie przy załadunkach/rozładunkach - zazwyczaj dajesz magazynierowi papiery, on robi dalej całą resztę. Wiadomo, że nie zawsze wszystko idzie tak, jak iść powinno, kiedy nie ma już możliwości załatwienia tematu na miejscu przez kierowcę, od tego mamy telefon do spediego lub do szefa, meldujemy mu o problemie i niech on się dalej martwi. Większość problemów można rozwiązać samemu, cała reszta przez spedytora (konieczność dłuższego oczekiwania na załadunek, brak gotowego towaru, jakieś błędy w papierach itp.). Oczywiście, jeśli czujesz się na siłach wdawać się w dyskusje i próbować samemu rozwiązać problem - chwała Ci za to:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”