Pierwsza trasa - witam Was!

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa
Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: Sendula » 23 maja 2016, o 01:07

Szef ma rację. Przetwornicy używaj wylacznie na wlaczonym silniku. Najlepiej laduj wszystko, co prądu potrzebuje podczas jazdy. Lodówkę podlacz oryginalnym kablem do tego przeznaczonym. Po to jest.
Mozesz ewentualnie wyciagnac dodatkowe gniazdo ze stalym prądem prosto z aku, ale za dużo by teraz tlumaczyc. Chłopaki na parkingach lepiej to zrobią niż ja. Kolega mi przygotowal taki kabelek i tylko przelotem mi przekazal, a montowalam juz sama. Proscizna.

Awatar użytkownika
jaskoow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 maja 2016, o 00:57
Samochód:Master
Uprawnienia:B

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: jaskoow » 23 maja 2016, o 06:04

Jasne, chodziło mi tylko o ładowanie na włączonym. Dziękuję bardzo :)

Awatar użytkownika
dlugi198
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:20 wrz 2016, o 15:00
Samochód:renault master
Uprawnienia:B

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: dlugi198 » 20 wrz 2016, o 15:49

Witam. Mam pytanie odnośnie przetwornicy- czy korzystając z laptopa podłączonego do przetwornicy na postoju szybko rozładowuje się akumulator?? Mam słabą baterie w laptopie i w domu trzyma mi około godz. Pozdrawiam i do spotkania w trasie.

Awatar użytkownika
TOMEK1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:25 wrz 2016, o 14:05
Samochód:MASTER
Uprawnienia:B

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: TOMEK1910 » 25 wrz 2016, o 21:11

Witam wszystkich zaczynam prace na własny rachunek na blaszance i mam w związku z tym pytanie
Czy podczas odpoczynku dziennego na terytorium Niemiec mozna spać w kabinie na materacu rozłozonym na fotelach ?

Awatar użytkownika
piotrekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:22 lis 2016, o 17:09

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: piotrekk » 22 lis 2016, o 17:18

Podłączam się do pytania. Można?

Awatar użytkownika
adrianboss11
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:10 mar 2016, o 15:43
Uprawnienia:B

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: adrianboss11 » 1 gru 2016, o 15:37

hej, nie słyszałem nigdy żeby nie można było spać w samochodzie hehe. zrób zasłonki tak żeby nie widzieli i wszystko.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pierwsza trasa - witam Was!

Post autor: orys » 3 gru 2016, o 02:53

jaskoow pisze: Mój szef powiedział mi, że może to spowodować rozładowanie akumulatora ale szczere mówiąc w to nie wierzę.
No pewnie, że nie. Przecież wiadomo, że akumulator uzupełnia zużywaną energię z promieniowania kosmicznego a jak się podłącza coś naprawdę prądożernego to wystarczy pomodlić się do Latającego Potwora Spaghetti żeby zesłał troche amperów :)

A tak poważnie, oczywiscie, że możesz rozładować, jeśli będziesz zużywać za dużo prądu. Wszystko z umiarem i zdrowym rozsądkiem. Weź także pod uwagę, że Twoja przetwornica to może mieć parametry pozwalajace na przywracanie do życia dwóch Frankensteinów na godzinę albo zasilanie podróży w czasie De Loreanem, ale Twoje gniazdo zapalniczki może zwyczajnie jej nie pociągnąć i sfajczyć bezpieczniki.

Przetwornica nie polega na tym, że wrzucasz z jednej strony mało elektryczności, a z drugiej wychodzi dużo, tylko na tym, że przekształca jej formę :) Z próżnego i Salomon nie naleje :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”