Pierwsza trasa !!

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
mili997
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:11 mar 2016, o 11:52
Pierwsza trasa !!

Post autor: mili997 » 11 mar 2016, o 12:06

Witam, Panowie, mam stresa.. bedzie to moja pierwsza wyprawa busem w Europe(jezdziłem po EU, osobówką, ale to nie ma znaczenia). Ogólnie to mniej wiecej wiem co zabrac. Ogólne moje obawy to zabvezpiecczenie ładunków, sprawy papierkowe, zeby czegos nie pomylić i wgl.. Limit spalania jaki mam to 11L/100km (Mercedes Sprinter 2015-blaszka). Ciężka sprawa z tym czy można sie wyrobićw tym limicie czy trzeba uwazać? Nie mam zamiarów ciskać w pedał, ale różnie to bywa. Ogólnie to na rozmowie dowiedzialem sie ze robi sie 10-12tys miesiecznie wiec to chyba nie jest sporo. System 4/1. Jazda głównie Europa Zachodnia, głównie między lotniskami tak jak to powiedziała Pani od szkoleń. Firma od razu poinformowała mnie, że u Szwabów jezdzi sie tylko 8 godzin, ale nie wiem ile w tym prawdy, może bedzie spedytor ciskał zeby jezdzic wiec kolejny stres zwiazany z tymi kontrolami.. Ogólnie to mam mętlik w głowie, zawsze chciałem jezdzic zestawem, ale postanowilem złapać doswiadczenie ogólnie w transporcie i jakiś czas busem chce pojeździć. Tak, wiem, wszystko na forum jest, ale jakoś mi tak lepiej jak sie tu opisalem, może nie zbyt szczegołowo, ale jest mi lepiej, licze na jakieś wsparcie :) pozdro i szerokości :)

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Pierwsza trasa !!

Post autor: piurko » 12 mar 2016, o 09:50

Jak na pierwszy post , to sporo napisałeś , ale - bez złośliwości - zacznij od jazdy po forum a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania .
Na jedno odpowiem ...
Jeśli chodzi o jazdę po Szwabii... ;) , to możesz jechać 9 godz a nawet czasami 10 godz . Tyczy się to również innych landów niemieckich jak i całej europy ...
Powodzenia.

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Pierwsza trasa !!

Post autor: piterol » 12 mar 2016, o 19:42

piurko pisze: Jeśli chodzi o jazdę po Szwabii... ;) , to możesz jechać 9 godz a nawet czasami 10 godz . Tyczy się to również innych landów niemieckich jak i całej europy ...
Powodzenia.
Kolega tak na poważnie? :-P

Awatar użytkownika
mili997
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:11 mar 2016, o 11:52

Re: Pierwsza trasa !!

Post autor: mili997 » 12 mar 2016, o 21:59

No mam nadzieje, ze duzo sie dowiem jeszcze. A wiecie cos na temat firmy PHEANTHOME ze Świdnika ? Właśnie u nich sie zatrudniłem i zaczynam zaraz po świętach.

Awatar użytkownika
teo19aa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:36
Rejestracja:26 mar 2016, o 17:47
Samochód:--
Firma:--
Uprawnienia:B

Re: Pierwsza trasa !!

Post autor: teo19aa » 26 mar 2016, o 18:31

w szkopów masz tak że nie wiem teraz czy dobrze to opisze bo mam wszystko rozpisane, ale albo 2 lub 3 dni możesz mieć w tachobuchu wpisane 15 godzin pracy a reszta tygodnia 13 godzin pracy tylko nie myśl że 15-13 godzin siedzisz za kółkiem oczywiście możesz ale wypisując kontrol buch musisz pamiętać że niby jedziesz 4,5h i masz 45minut przerwy i musisz to rozpisać najlepiej jak dojedziesz tylko wpisz sobie kilometry jakie masz na budziku przekraczając granice i godzine.
nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem, ale jeśli bedziesz mial w busie CB radio i jezyk w buzi to na bank się dowiesz na kanale 28 kierowcy ci wytłumaczą. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”