Atlas samochodowy

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Remu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 gru 2015, o 19:52
Uprawnienia:B
Atlas samochodowy

Post autor: Remu » 29 gru 2015, o 13:21

Witam, po nowym roku ruszam w swoją pierwszą trasę, w związku z tym mam pytanie dotyczące atlasu samochodowego - który jest najlepszy? Oczywiście mam nawigację, ale wolę być ubezpieczony na wszelki wypadek. Znalazłem taką:
[LINK USUNIĘTY]
Nada się? Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Atlas samochodowy

Post autor: orys » 29 gru 2015, o 19:26

Nie, ten akurat jest do kitu. Jest tak do kitu, że aż aukcją na allegro sprzedający spamuje po forach desperacko próbując opchnąć to gówno...

Zgadłem? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Remu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 gru 2015, o 19:52
Uprawnienia:B

Re: Atlas samochodowy

Post autor: Remu » 29 gru 2015, o 20:38

Nie. Słyszałem że tego wydawnictwa jest dobry atlas, ale nigdzie nie mogę tam doczytać czy ma spis kodów pocztowych. Może ktoś polecić jakiś atlas samochodowy?

EDIT: Dobra, zauważyłem obrazek tego atlasu i na nim jest napisane, że są kody pocztowe.
Słyszałem, że najlepszy jest atlas Michelin, mocno się różni od tego który ja podałem, czy to w sumie jeden pies?

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Atlas samochodowy

Post autor: orys » 30 gru 2015, o 03:52

Atlas i tak jest tylko po to, żeby sobie z grubsza ogarnąć jednym spojrzeniem skąd dokąd jedziesz i którędy, to nie ma aż takiego znaczenia który wybierzesz. Weź do ręki, popatrz sobie, zobacz, czy aktualny, czy Ci się graficznie podoba i czy indeksy są czytelne i jak tak, to bierz.

ściągnij sobie mapy Here na komórkę / tableta, są darmowe i dadzą Ci bardzo szczegółowy obraz Europy - porównywalne z google maps, tylko że bez problemu śmigają off-line.
Obrazek

Awatar użytkownika
Remu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 gru 2015, o 19:52
Uprawnienia:B

Re: Atlas samochodowy

Post autor: Remu » 30 gru 2015, o 14:22

Dzięki za info z tymi mapami here na komórke. Fajna sprawa, ja lubię być ubezpieczony w takie atlasy, bo już nieraz mnie elektronika w najważniejszych momentach zawiodła 8-)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Atlas samochodowy

Post autor: Wolf » 12 kwie 2016, o 12:25

taka ciekawostka, mapka IGO te same pliki map q3 2015, te same podane parametry pojazdu, na androidzie zawsze mi dłuższa trasę liczy w porównaniu do CE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”