Czego się spodziewać?

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź
Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 7 kwie 2015, o 22:03

Janow pisze:Poczytałem trochę o zabezpieczeniu ładunków tutaj na forum + 10 przykazań, ale nie ma to jak nauka w praktyce. Ile średnio robi się kilometrów w 1,5-2tyg jazdy? System 2/1 jest w miarę optymalny i opłacalny?


jeśli masz dobrze poukładaną robote to zrobisz nawet 11.000 a jak słabiutko to 4-6tys km. powiem Ci ze w/g mnie 2/1 jest spoko chociaż ja szukam teraz czegoś całkiem innego i powiem Ci ze jutro rano ide na rozmowe (gościu ma 8chłodni sprinterów 513) robota na województwie i codziennie w domu :)
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 7 kwie 2015, o 22:27

Ja ogólnie szukałem pracy na busa bez doświadczenia. Jeździłem pół roku jako mechanik, ale to tyle po mieście i może 200km tygodniowo... Dostałem telefon, właśnie w sprawie tej pracy. Normalna umowa o pracę, płaca 3,500 - 4,000zł, zależy. Tak brzmi teoria, a w praktyce się okaże. Po rozmowie z szefem osobiście i kilkanaście razy telefonicznie od czwartku do dzisiaj po minimum 20 minut, stwierdzam, że póki co jest okej i mogę liczyć na jego pomoc. Proponował mi bym wziął samochód pod dom, zaś nie mam gdzie go trzymać w pobliżu, najbliższy parking jest koło cmentarza, by postawić takie autko,ale... jest to las, strach by stał tam tydzień, ktoś się w końcu zainteresuje i potnie (pomaluje, popisze) plandekę, albo uszkodzi coś jeszcze i będzie lipa... Parking strzeżony nie daleko mnie 30zł/24h, dziękuje bardzo.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 7 kwie 2015, o 22:59

sądze ze te 3500-4000PLN to realne pieniążki jak za ta prace. skad jesteś ze parking kosztuje 30pln za dobe?! WTF ?!?!?! to ja tyle zapłaciłem w Łodzi za 4dni stania.
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 7 kwie 2015, o 23:02

Gliwice, Śląsk. Akurat takie trafiłem, najbliżej mojego miejsca zamieszkania... Niby po samochód daleko bym nie miał - 30km, ale wolałbym go trzymać u siebie i dopieszczać.

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 8 kwie 2015, o 07:12

Jeszcze mam pytanie co do przejść granicznych w UE. Jak to wygląda? Są szlabany? Czy po prostu granice się przejeżdża jak u nas z miasta do miasta?

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 8 kwie 2015, o 07:30

Janow pisze:Jeszcze mam pytanie co do przejść granicznych w UE. Jak to wygląda? Są szlabany? Czy po prostu granice się przejeżdża jak u nas z miasta do miasta?
Haha... jakie szlabany :D normalnie lecisz no chyba ze idziesz na UK to wtedy masz bramki i kontrole...czarnuchy zapewniaja mnostwo atrakcji ale o tym dowiesz sie na miejscu w calais badz dunkierce :D
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 8 kwie 2015, o 07:52

W życiu nie jechałem zagranicę, dlatego pytam. :D No nic, wydrukuje sobie wszystkie materiały stąd, przydadzą się i w piątek w drogę... Do UK nie mamy chyba ładunków, przynajmniej nie było to państwo wymienione wśród innych przez szefa.

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 8 kwie 2015, o 13:31

A jak jest z praniem? Pierzecie na pace? Mokre rzeczy gdzie wieszacie?

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 9 kwie 2015, o 13:32

Janow pisze:A jak jest z praniem? Pierzecie na pace? Mokre rzeczy gdzie wieszacie?
Wiesz... ja mam 21 par skarpet i tak samo gacie :D prac mozna na pace i wieszac tez :) a jak jestes na uk to szukasz landurette i za 4-5fun masz wyprane
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 9 kwie 2015, o 13:45

Temat nieważny... Miałem jutro wyjeżdżać, nagle spedycja, dla której jeżdżą auta zarządziła, że nie chcą osoby bez doświadczenia. Nakupione jedzenia, sprzętów itd. nie potrzebnie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”